POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

EDUKACJA


Co wiemy o Rosz HASZANA a czego mżemy się dowiedzieć ?z  Email
27.09.2016.
Rosz Haszana (dosłownie: „głowa roku”) jest żydowskim świętem, które najbardziej ze wszystkich żydowskich świąt wykracza w swoim głębokim sensie także poza sprawy żydowskie i poza judaizm. Jest świętem, którego sens jest uniwersalny,
Czytaj całość
 
Parszat Wajikra  Email
22.03.2016.
 
Kalendarz księżycowy .....  Email
07.03.2016.

Czytaj całośćCzy fakt, że tradycyjny żydowski kalendarz opiera się na cyklu księżycowym, ma jakieś filozoficzne uzasadnienie, czy jest tylko sprawą praktyczną, "astronomiczną"?

W judaizmie istnieją tradycyjne podstawy filozoficzne dla kalendarza księżycowego.

Kalendarz może być oparty na cyklu księżycowym lub słonecznym. Tora opiera swój kalendarz przede wszystkim  (choć nie tylko!) na cyklu księżyca.

Czytaj całość
 
Wiedza i jej wartosc.  Email
03.11.2015.
Czytaj całośćRabin Icchak Rapoport 26/10/2015

Czytałem dzisiaj śmieszny i prowokujący do myślenia komiks ‘Calvin and Hobbes’ (tzw. comic strip, czyli krótki komiks kilkoobrazowy publikowany w pewnych gazetach). Ów komiks zawsze stara się przedstawić głupotę ludzkiej natury. W tym wypadku szkolny uczeń Calvin skarży się do Hobbesa, który jest jego zabawką, o tym, że nauczycielka nie przyjęła jego zadanie domowe….

Czytaj całość
 
Rabin I. Rapoport - Esencja Człowieka  Email
12.10.2015.
 
JOM KIPUR  Email
17.09.2015.
Czytaj całość[Jom Kippur] będzie dla was bezwzględnym, wiecznym nakazem (Wajikra 16:29)
Jom Kipur - w roku 2015 zaczyna się z zachodem słońca we wtorek, 22 września, a kończy o zmroku w środę, 23 września.
Jom Kipur (pełna nazwa: Jom Hakipurim, Święto Pojednania, a jeszcze ściślej Dzień Przebłagań) zaczyna się wraz z 10 dniem miesiąca tiszri. Poprzedza go Erew Jom Kipur – dzień przeznaczony na ostateczną analizę swojego postępowania w minionym roku. Proces analizy przebiega przez wszystkie dni pomiędzy pierwszym dniem Rosz Haszana a Jom Kipur (Dziesięć dni skruchy – Aseret jemej teszuwa), a ten dzień stanowi jego podsumowanie.
Czytaj całość
 
Jesziwa Pardes informuje  Email
16.08.2015.
Drodzy Studenci, Szanowni Państwo,
3 września rozpoczynamy nowy semestr nauki w Jesziwie Pardes Akademii Judaizmu. Nasza jesziwa funkcjonowała także latem, by nie zgubić rytmu studiowania, jednak każdemu, kto chodził do szkoły, wrzesień kojarzy się z początkiem nowego roku nauki. Mamy nadzieję, że w naszych studentach i sympatykach wzrasta żądza wiedzy i zapał do jej zdobywania.
Przypominamy, że w każdym tygodniu w jesziwie odbywają się cztery wykłady na żywo, na bieżąco archiwizowane i możliwe do obejrzenia przez studenta w dowolnej porze. W archiwum jesziwy jest obecnie zgromadzonych ponad 850 wykładów.
Czytaj całość
 
Studia Podyplomowe !!!  Email
16.06.2015.

Czytaj całość

Oferta dydaktyczna dla nauczycieli wszystkich typów szkół, historyków, socjologów, politologów, medioznawców, językoznawców, pracowników samorządowych, osób zatrudnionych w różnych typach instytucji kultury oraz tych, którzy chcieliby poznać kulturę żydowską i judaizm.

Czytaj całość
 
Uwaga ! Kurs j.hebrajskiego...  Email
16.06.2015.

Napisała do nas Pani Anna Zaborska -  doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego, z prośbą o przekazanietej dobrej wiadomości, co niniejszym czynimy :)

"...Piszę do Państwa z pytaniem o możliwość nawiązania ewentualnej współpracy. Jako hebraista z wykształcenia i pasji, obecna doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego, od ponad roku prowadzę pierwszą w Polsce szkoła online języka hebrajskiego, Akademię Alefbet. Zajęcia z hebrajskiego współczesnego oraz biblijnego prowadzone są w formule online

Czytaj całość
 
Zdrowy rozsądek...  Email
04.06.2015.
 
Jesziwa Pardes przypomina  Email
27.04.2015.

Drodzy Studenci, Szanowni Państwo,
niezmiernie nam miło móc ogłosić nowy semestr nauki w naszej Jesziwie Pardes Akademii Judaizmu. Jest czymś wspaniałym w studiowaniu Tory pokonywać nowe i coraz wyższe poprzeczki. Jest niezmiernie budujące widzieć postępy, jakie uczestnicy wykładów robią w tej niełatwej i wymagającej systematyczności nauce. W archiwum jesziwy jest dostępnych prawie 800 wykładów, trafiają tam na bieżąco wszystkie wykłady z aktualnego semestru, z których można korzystać w dogodnej porze.

Czytaj całość
 
W jakim języku mamy się modlić?  Email
29.03.2015.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 18:30.

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

Hagada na Pesach

Kliknij w obrazekhag_baner.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl