POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową 

poznan@jewish.org.pl

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Hebrajski on-line

hebr.jpgKliknij obrazek
erec.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

TSKZ

tskz.jpg

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Muzyka klezmerska

radio kl.jpg
Zasiewaj dobro a zbierzesz je...

Stapąsz po tej ziemi tylko przez moment....co pozostawisz po sobie?

Czy zgliszcza czy dobro - to zalezy od CIEBIE.

Mimo wielkiego wysiłku i pięknego dialogu ludzi dobrej woli, antysemityzm jest nadal żywy.

Kochaj bliżniego swego jak siebie samegoPlaża w Puszczykówku bez Żydów...  Email
antysemityzm i rasizm
04.02.2020.
Czytaj całośćAutorami znaku nie byli Niemcy a Polacy. To był jeden z najcieplejszych dni lata w połowie września 1938 roku kiedy Polacy (nie Niemcy) postawili tabliczkę na plazy nad Wartą, w mieście niedaleko Poznania - znak jak na zdjęciu nie wzbudził kontrowersji - przynajmniej ich nie odnotowano. Nikt im nie kazał - narodowcy zamontowali go dobrowolnie.
Czytaj całość
 
Noc Kryształowa - Pamietamy !  Email
antysemityzm i rasizm
08.11.2017.
Czytaj całośćNoc kryształowa (niem. Kristallnacht, Reichskristallnacht lub Reichspogromnacht) – pogrom Żydów w nazistowskich Niemczech zainicjowany przez władze państwowe, w nocy z 9 na 10 listopada 1938. Ulice niemieckich miast zostały zasypane odłamkami szkła i kryształów ze zniszczonych żydowskich mieszkań i sklepów, stąd też nazwa pogromu.
Czytaj całość
 
71-Rocznica Pogromu Kieleckiego  Email
antysemityzm i rasizm
04.07.2017.
Czytaj całość4 lipca przypada 71. rocznica pogromu kieleckiego, podczas którego zginęło 37 osób pochodzenia żydowskiego, ocalałych z wojennej zagłady. Zbrodnia dokonana w Kielcach, w kamienicy przy ul. Planty 7/9, spowodowała żydowski exodus z Polski. Badacze nadal szukają odpowiedzi, czym były tamte wydarzenia.
Czytaj całość
 
CEREMONIA W PAŁACU KENSINGTON Z UDZIAŁEM NIGDY WIĘCEJ  Email
antysemityzm i rasizm
16.03.2015.

Czytaj całość

Legendarny piłkarz, Samuel Eto’o, a także międzynarodowa sieć FARE (Futbol  Przeciwko Rasizmowi w Europie), założona we współpracy ze Stowarzyszeniem ‘NIGDY  WIĘCEJ’, zostali uhonorowani Europejskim Medalem Tolerancji. Uroczystość z  udziałem przedstawicieli ‘NIGDY WIĘCEJ’ odbyła się 9 marca w Londynie w Pałacu  Kensington, rezydencji brytyjskiej rodziny królewskiej.

Czytaj całość
 
Afera o kalendarz z Żydem. Pełnomocniczka rządu: To dyskryminacja  Email
antysemityzm i rasizm
03.01.2015.

Kalendarz z wizerunkami Żydów sprzedawany w poznańskich placówkach Poczty Polskiej budzi sprzeciw pełnomocniczki rządu do spraw równego traktowania. Urząd zrzuca odpowiedzialność za całą sytuację na jego producenta.

- Ten kalendarz propaguje negatywny stereotyp Żyda jako osoby bogatej i chciwej, a przez to przyczynia się do dyskryminacji mniejszości narodowej - uważa prof. Małgorzata Fuszara, pełnomocniczka rządu do spraw równego traktowania.

 

 

Czytaj całość
 
"Żyd na szczęście" Kalendarz na 2015r  Email
antysemityzm i rasizm
01.01.2015.

Czytaj całośćW poznańskich placówkach Poczty Polskiej można dostać "Kalendarz na szczęście" z wizerunkami Żydów z pieniążkami. - To antysemickie przedwojenne klisze, które sieją nienawiść - oburzają się działacze gminy żydowskiej. Producent broni się przed zarzutami, ale zapowiada, że w kolejnych latach nie będzie go sprzedawał......

Czytaj całość
 
O przestępstwach z nienawiści  Email
antysemityzm i rasizm
08.03.2014.

Prokurator Generalny Andrzej Seremet wydał wytyczne w zakresie prowadzenia przez prokuratorów postępowań o przestępstwa z nienawiści.

Celowość wydania wytycznych wynika z konieczności ujednolicenia praktyki w zakresie sposobu prowadzenia postępowań karnych o przestępstwa popełniane na szkodę grupy osób albo poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej albo ze względu na jej bezwyznaniowość, niezależnie od kwalifikacji prawnej
Czytaj całość
 
Antysemityzm nieświadomych?  Email
antysemityzm i rasizm
02.12.2013.

Czytaj całośćWydawałoby się, że sprawa z Forbesem jest zakończona. Czasopismo opublikowało sążniste sprostowanie (chyba bez precedensu w ostatnich czasach), przeprosiło i już. Tymczasem niezwłocznie (początkowo na niszowych portalach) zaczęły pojawiać się w Internecie artykuły o "drugim dnie " całej sprawy. O rozmowach i naciskach środowisk żydowskich (w tym mojej skromnej osoby) na koncern Ringer Axel Springer, o szantażach i wymuszeniach, które doprowadziły redakcję do sprostowania i przeprosin. Było niszowo i złośliwie-zabawnie.

Czytaj całość
 
Rzut w Żyda...  Email
antysemityzm i rasizm
28.02.2013.

Czytaj całośćAtrakcją imprezy organizowanej przez stowarzyszenie kibiców ŁKS-u była gra "rzuty w Żyda", w kukłę ubraną w strój piłkarza Widzewa. Jak relacjonują kibole, konkurencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na filmie z imprezy zamieszczonym w internecie widać, jak grupa chuliganów odśpiewuje różne piosenki; wśród nich są antysemickie i obrażające lokalnego rywala.

Czytaj całość
 
Rasizm i przemoc - rosnące zagrożenie!  Email
antysemityzm i rasizm
21.02.2013.
Czytaj całośćKomunikat redakcji ‘NIGDY WIĘCEJ’

Ponad 600 incydentów na tle rasistowskim i ksenofobicznym, aktów dyskryminacji oraz przestępstw popełnionych przez skrajną prawicę opisuje ‘Brunatna Księga 2011-2012’ opublikowana przez Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ’.

Czytaj całość
 
Otwarta Rzeczpospolita przeciw nienawiści i przemocy  Email
antysemityzm i rasizm
14.12.2012.

Czytaj całość2012/12/12

Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita” zwraca się do wszystkich obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, którym drogie są ideały demokracji i wolności, o zdecydowane przeciwstawianie się coraz częstszym w ostatnim czasie objawom nietolerancji, ksenofobii, homofobii, antysemityzmu, rasizmu i innych form wykluczania i piętnowania innych: inaczej myślących, w co innego wierzących, dokonujących innych życiowych wyborów, prowadzących inny tryb życia.

 

Czytaj całość
 
Hollande przeciw antysemityzmowi  Email
antysemityzm i rasizm
05.11.2012.

Czytaj całośćW czwartek prezydent Francji i premier Izraela oddali wspólnie hołd ofiarom Mohammeda Meraha w Tuluzie. Francois Hollande zapewnił, że Francja będzie "zwalczać antysemityzm bez pardonu" oraz, że jest to "sprawa narodowa".

Czytaj całość
 
O ANTYSEMITYZMIE GLOBALNIE  Email
antysemityzm i rasizm
18.10.2012.

Czytaj całość18.10.12 W Warszawie zakończyła się międzynarodowa konferencja na temat antysemityzmu i rasizmu, trwająca od 15 do 18 października.

Kilkudziesięciu wybitnych uczonych, dyplomatów, działaczy społecznych i dziennikarzy z pięciu kontynentów spotkało się w Warszawie na zaproszenie Stowarzyszenia i redakcji magazynu 'NIGDY WIĘCEJ', by dyskutować na temat globalnych problemów antysemityzmu, ksenofobii i nietolerancji wobec mniejszości. Konferencja pt. 'Probing the Limits of Tolerance' odbyła się w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk, a jej współorganizatorem był Uniwersytet w Tel Awiwie.

Czytaj całość
 
Na stadionach nadal panuje antysemityzm...  Email
antysemityzm i rasizm
11.09.2012.

Czytaj całośćWedług prokuratury, Maciej S., prowadząc przez megafon doping w czasie meczu Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź, znieważył naród żydowski i nawoływał do nienawiści. Miał intonować: "Jazda z Żydami" lub "Je...ć Żydów". Twierdzi, że jest niewinny. - Okrzyki były wznoszone, ale nie ja je intonowałem. Przeciwdziałałem temu. Mówiłem ludziom, że nie można na stadionie takich okrzyków wznosić. Ale nie słuchali mnie. Byłem zrezygnowany, mówiłem, że nie chcą mnie słuchać - wyjaśniał na poniedziałkowej rozprawie 24-letni Maciej S.

Czytaj całość
 
Polskie sądy a antysemityzm...  Email
antysemityzm i rasizm
11.09.2012.

Czytaj całośćZniszczone nagrobki na żydowskich cmentarzach, antysemickie hasła pisane na murach i wykrzykiwane podczas meczów oburzają wiele osób, ale wymiar sprawiedliwości nie potrafi sobie z nimi poradzić. Dlatego w żart o biegłych geografach powołanych przez sąd w Łomży uwierzyło wiele osób. Trudno jednak w niego nie wierzyć, skoro polskie sądy nie wydają się chętne do karania tego typu przestępstw.

Czytaj całość
 
Turyści hajlowali w Auschwitz  Email
antysemityzm i rasizm
25.05.2012.
Oświęcimska policja pod nadzorem tamtejszej prokuratury wszczęła śledztwo w sprawie propagowania faszyzmu i znieważenia Miejsca Pamięci Auschwitz, czego mieli się dopuścić dwaj turyści z Azji - dowiedziała się w środę PAP w oświęcimskiej prokuraturze. Zastępca prokuratora rejonowego Mariusz Słomka powiedział w środę PAP, że chodzi o zdarzenie z początku maja. Turyści, gdy fotografowali się przy bramie z napisem "Arbeit macht frei" w byłym niemieckim obozie Auschwitz I, wykonywali gesty faszystowskiego pozdrowienia, czym znieważyli miejsce pamięci.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 24 z 45

ATTENTION !

About the visits

to the grave

of Akiva Eger

please get in touch with Mrs.Estera +48 726 100 199 Or gekafka@jewish.org.pl

UWAGA !

W związku pandemią covid-19, synagoga nieczynna do odwołania
kontakt tylko przez email
poznan@jewish.org.pl

Due to the covid-19 pandemic, the synagogue is closed until further notice
contact by email only poznan@jewish.org.pl

SUKOT21

sukkot.jpg

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

OTWARTA

otwarta.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

C I H

3a.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Portal Chaim

Portal o kulturze, Żydach,

artystach i Wielkopolsce

chaim.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek
wirtualny.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl