POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową 

poznan@jewish.org.pl

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg
erec.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

TSKZ

tskz.jpg

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg
wirtualny.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Izrael


Napięte stosunki pomiędzy Tel Awiwem a Ankarą | Drukuj |  Email
Israel
09.09.2011.

Izrael próbuje uniknąć dalszego pogorszenia stosunków z Turcją - zapewnił anonimowy przedstawiciel władz Izraela po zeszłotygodniowym oświadczeniu premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdogana o „całkowitym zawieszeniu” handlu i współpracy wojskowej z Tel Awiwem. W ostatnich miesiącach było wiele prób naprawienia sytuacji, jednak zabiegi te skończyły się niepowodzeniem.


 

Czytaj całość
 
Izrael w moich oczach | Drukuj |  Email
Israel
06.09.2011.

Czytaj całośćMagda Kuś, młoda członkini naszej Gminy opisuje swoje wrażenia z Izraela z pobytu na Ulpanie:

Izrael to państwo, którego atmosferę trudno opisać słowami. Można by powiedzieć, że to kraj, w którym można spotkać ludzi na osiołkach, wyznawców różnych religii modlących się wspólnie przy Ścianie Płaczu, a także, że w Haifie ludzie pracują najwięcej, Tel-Aviv jest najlepszy dla ludzi lubiących rozrywkę i życie 24/h, a Jerozolima to miejsce, w którym modlitwa jest najważniejsza… Jednak  tylko osobiste obcowanie z ludźmi, religią i kulturą odzwierciedla urok tego miejsca.

Czytaj całość
 
Rakiety na Izrael | Drukuj |  Email
Israel
20.08.2011.
Co najmniej 10 rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy spadło w piątek rano i wcześniej - w ciągu nocy - na teren Izraela . Jedna z rakiet uderzyła w jesziwę Aszdod, raniąc dwie osoby, w tym jedną ciężko. W wielu izraelskich miejscowościach rozlegały się w nocy i nad ranem syreny alarmowe. W ślad za tym rakiety wybuchły na otwartej przestrzeni w pobliżu Ber Szewy, stolicy regionu południowego, a także Aszkelonu, Eszkol, Sderot i Gedery.
Czytaj całość
 
Krwawa seria zamachów .... | Drukuj |  Email
Israel
18.08.2011.
Izrael jest w stanie najwyższego pogotowia po serii zamachów terrorystycznych na granicy z Egiptem. Zamachowcy użyli broni automatycznej, przeciwpancernej, moździerzy i ładunków wybuchowych umieszczonych przy drodze w atakach na dwa autobusy i inne cywilne oraz wojskowe pojazdy na Autostradzie 12, niedaleko izraelsko-egipskiej granicy na Synaju. W zamachach zginęło co najmniej 6 osób, wiadomo o 5 żołnierzach w stanie krytycznym. 25 ofiar przewieziono do szpitala Joseftal w Eilacie..
Czytaj całość
 
Walka o gaz na morzu | Drukuj |  Email
Israel
12.08.2011.
Czytaj całośćIzraelskie samoloty bezzałogowe non stop chronią podmorskie złoża gazu, po tym gdy libański Hezbollah zapowiedział, że będzie o nie walczyć "za wszelką cenę". Izrael obawia się ataku na platformy wiertnicze z użyciem rakiet i statków z ładunkami wybuchowymi. Samoloty Heron (Ślepowron) przeprowadzają loty patrolowe i zwiadowcze w przestrzeni powietrznej nad śródziemnomorskimi polami gazowymi, by odeprzeć ryzyko ataku.
Czytaj całość
 
Gaga - izrelska rewolucja w tańcu.. | Drukuj |  Email
Israel
09.08.2011.
Czytaj całośćKiedy po raz pierwszy usłyszałam słowo „gaga” nie miałam pojęcia co ono oznacza. Wtedy na twarzy mojej niemieckiej koleżanki z którą studiowałam w Belgii, zarysował się dziwny grymas, sugerujący: „z drzewa spadłaś? jak mogłaś nie słyszeć o gaga?”.Wówczas nie rozumiałam jej zbulwersowania moją niewiedzą na temat izraelskiej techniki tańca rewolucjonizującej świat. Do czasu kiedy w październiku 2010 roku po raz pierwszy uczestniczyłam w zajęciach „gaga” na Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie. To czego doświadczyłam zarówno fizycznie jak i osobiście przerosło moje najśmielsze oczekiwania.
Czytaj całość
 
Mord w Itamar. Są oskarżeni. | Drukuj |  Email
Israel
05.08.2011.
Czytaj całośćIzraelski sąd wojskowy postawił w stan oskarżenia jednego z dwóch Palestyńczyków podejrzewanych o brutalny mord na pięcioosobowej żydowskiej rodzinie Foglów, która została zabita we własnym domu w Itamar na Zachodnim Brzegu w marcu tego roku. W szabatowy wieczór dwóch terrorystów dostało się nocą do jednego z domów przez dziurę w ogrodzeniu i okno. Zasztyletowali we śnie pięcioro członków rodziny - rodziców i troje dzieci, w tym trzymiesięczne niemowlę.
Czytaj całość
 
Muzeum żołnierzy żydowskich... | Drukuj |  Email
Israel
18.07.2011.
Czytaj całośćRząd Izraela jednogłośnie zdecydował w niedzielę, że powstanie pomnik-muzeum żydowskich żołnierzy walczących na frontach II wojny światowej. Miejsce upamiętnienia żydowskich żołnierzy ma zostać stworzone w ciągu 3,5 lat w Latrun - kosztem 32 mln szekli (ok. 26 mln złotych), z czego połowa będzie pochodzić ze źródeł rządowych.
Czytaj całość
 
Sefardyjska synagoga Ariego w Sefadzie | Drukuj |  Email
Israel
17.07.2011.
Czytaj całośćSafed (Cfat) jest głównym miastem Galilei, położonym w Dystrykcie Północnym, na górach Safed i Kanaan.
W XVI wieku miasto stało się najważniejszym ośrodkiem badaczy Kabały, centrum żydowskiego mistycyzmu.
Sefardyjska Synagoga Ariego (HaAri)* w Safedzie  jest najstarszą w mieście.  Została zbudowana w XIV wieku (prawie trzysta lat przed przybyciem do Safedu Ariego) i pierwotnie była nazwana Synagogą Proroka Eliasza (Elijahu HaNawi), dopiero w XVII wieku przemianowano ją na cześć Ariego.  
Czytaj całość
 
Tajna ewakuacja | Drukuj |  Email
Israel
06.07.2011.

Czytaj całośćNajwiększa w historii operacja polskich służb specjalnych realizowana była przez cztery lata z ogromnym ryzykiem i miała na zawsze pozostać ściśle chronioną tajemnicą. 

Wydarzenie, które doprowadziło do zorganizowania w Polsce największej operacji specjalnej, miało miejsce pod koniec lata 1988 roku w Tel – Awiwie. Premier Izraela Icchak Szamir zaprosił na spotkanie ówczesnego ambasadora Związku Sowieckiego.

Czytaj całość
 
Historyczny obowiązek przedstawienia faktów | Drukuj |  Email
Israel
05.07.2011.
Z powodu nadchodzącego za kilka dni spotkania Kwartetu Madryckiego (Bliskowschodniego) nie wolno zapominać o faktach historycznych.
Państwo Izrael nie powstało w 1948 roku decyzją Zgromadzenia Ogólnego, lecz już wcześniej państwa – członkowie Ligi Narodów uznały prawo Izraela do istnienia. Decyzja ONZ z 1948 roku bezprawnie ustaliła nowe granice, absolutnie nierealne do obrony.
Czytaj całość
 
Spotkanie Kwartetu Bliskowschodniego | Drukuj |  Email
Israel
05.07.2011.

Na 11 lipca w Waszyngtonie zaplanowano spotkanie przedstawicieli Stanów Zjednoczonych, Rosji, UE i ONZ, którego zakładanym celem jest próba doprowadzenia do wznowienia negocjacji w bliskowschodnim procesie pokojowym.

Czytaj całość
 
Liberman o "Flotylli" | Drukuj |  Email
Israel
05.07.2011.
Czytaj całość- Uczestnicy Flotylli Wolności są aktywistami terroru, którzy próbują wywołać prowokację i szukają krwi - powiedział we wtorek minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman w wywiadzie dla izraelskiego radia. Minister oświadczył też, że w tym roku międzynarodowy konwój statków - którego organizatorzy deklarują chęć przełamania izraelskiej blokady Strefy Gazy - jest mniej liczny dzięki zabiegom dyplomatycznym i argumentacji Izraela.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 110 z 144

ATTENTION !

About the visits to the grave

of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Shabbat - info

The synagogue is closed

until further notice

Uwaga !!!

Gmina zawiesza wszelką działalność

Do odwołania

Zarządzenie Przewodniczącej Alicji Kobus

 

niebieski.jpg

TAGLIT Lipiec''20

talit2.jpgINFORMACJE

Obozy letnie 2020

INFORMACJA TUTAJ

jcc.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

Tajemnice Judaizmu

podcast.jpg Kliknij obrazek

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

W każdy czwartek od godz.18:15taniec.jpg

C I H

3a.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shavei Polska

shavei.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

Muzyka klezmerska

radio kl.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl