POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Izrael


Rakiety na Izrael | Drukuj |  Email
Israel
20.08.2011.
Co najmniej 10 rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy spadło w piątek rano i wcześniej - w ciągu nocy - na teren Izraela . Jedna z rakiet uderzyła w jesziwę Aszdod, raniąc dwie osoby, w tym jedną ciężko. W wielu izraelskich miejscowościach rozlegały się w nocy i nad ranem syreny alarmowe. W ślad za tym rakiety wybuchły na otwartej przestrzeni w pobliżu Ber Szewy, stolicy regionu południowego, a także Aszkelonu, Eszkol, Sderot i Gedery.
Czytaj całość
 
Krwawa seria zamachów .... | Drukuj |  Email
Israel
18.08.2011.
Izrael jest w stanie najwyższego pogotowia po serii zamachów terrorystycznych na granicy z Egiptem. Zamachowcy użyli broni automatycznej, przeciwpancernej, moździerzy i ładunków wybuchowych umieszczonych przy drodze w atakach na dwa autobusy i inne cywilne oraz wojskowe pojazdy na Autostradzie 12, niedaleko izraelsko-egipskiej granicy na Synaju. W zamachach zginęło co najmniej 6 osób, wiadomo o 5 żołnierzach w stanie krytycznym. 25 ofiar przewieziono do szpitala Joseftal w Eilacie..
Czytaj całość
 
Walka o gaz na morzu | Drukuj |  Email
Israel
12.08.2011.
Czytaj całośćIzraelskie samoloty bezzałogowe non stop chronią podmorskie złoża gazu, po tym gdy libański Hezbollah zapowiedział, że będzie o nie walczyć "za wszelką cenę". Izrael obawia się ataku na platformy wiertnicze z użyciem rakiet i statków z ładunkami wybuchowymi. Samoloty Heron (Ślepowron) przeprowadzają loty patrolowe i zwiadowcze w przestrzeni powietrznej nad śródziemnomorskimi polami gazowymi, by odeprzeć ryzyko ataku.
Czytaj całość
 
Gaga - izrelska rewolucja w tańcu.. | Drukuj |  Email
Israel
09.08.2011.
Czytaj całośćKiedy po raz pierwszy usłyszałam słowo „gaga” nie miałam pojęcia co ono oznacza. Wtedy na twarzy mojej niemieckiej koleżanki z którą studiowałam w Belgii, zarysował się dziwny grymas, sugerujący: „z drzewa spadłaś? jak mogłaś nie słyszeć o gaga?”.Wówczas nie rozumiałam jej zbulwersowania moją niewiedzą na temat izraelskiej techniki tańca rewolucjonizującej świat. Do czasu kiedy w październiku 2010 roku po raz pierwszy uczestniczyłam w zajęciach „gaga” na Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie. To czego doświadczyłam zarówno fizycznie jak i osobiście przerosło moje najśmielsze oczekiwania.
Czytaj całość
 
Mord w Itamar. Są oskarżeni. | Drukuj |  Email
Israel
05.08.2011.
Czytaj całośćIzraelski sąd wojskowy postawił w stan oskarżenia jednego z dwóch Palestyńczyków podejrzewanych o brutalny mord na pięcioosobowej żydowskiej rodzinie Foglów, która została zabita we własnym domu w Itamar na Zachodnim Brzegu w marcu tego roku. W szabatowy wieczór dwóch terrorystów dostało się nocą do jednego z domów przez dziurę w ogrodzeniu i okno. Zasztyletowali we śnie pięcioro członków rodziny - rodziców i troje dzieci, w tym trzymiesięczne niemowlę.
Czytaj całość
 
Muzeum żołnierzy żydowskich... | Drukuj |  Email
Israel
18.07.2011.
Czytaj całośćRząd Izraela jednogłośnie zdecydował w niedzielę, że powstanie pomnik-muzeum żydowskich żołnierzy walczących na frontach II wojny światowej. Miejsce upamiętnienia żydowskich żołnierzy ma zostać stworzone w ciągu 3,5 lat w Latrun - kosztem 32 mln szekli (ok. 26 mln złotych), z czego połowa będzie pochodzić ze źródeł rządowych.
Czytaj całość
 
Sefardyjska synagoga Ariego w Sefadzie | Drukuj |  Email
Israel
17.07.2011.
Czytaj całośćSafed (Cfat) jest głównym miastem Galilei, położonym w Dystrykcie Północnym, na górach Safed i Kanaan.
W XVI wieku miasto stało się najważniejszym ośrodkiem badaczy Kabały, centrum żydowskiego mistycyzmu.
Sefardyjska Synagoga Ariego (HaAri)* w Safedzie  jest najstarszą w mieście.  Została zbudowana w XIV wieku (prawie trzysta lat przed przybyciem do Safedu Ariego) i pierwotnie była nazwana Synagogą Proroka Eliasza (Elijahu HaNawi), dopiero w XVII wieku przemianowano ją na cześć Ariego.  
Czytaj całość
 
Tajna ewakuacja | Drukuj |  Email
Israel
06.07.2011.

Czytaj całośćNajwiększa w historii operacja polskich służb specjalnych realizowana była przez cztery lata z ogromnym ryzykiem i miała na zawsze pozostać ściśle chronioną tajemnicą. 

Wydarzenie, które doprowadziło do zorganizowania w Polsce największej operacji specjalnej, miało miejsce pod koniec lata 1988 roku w Tel – Awiwie. Premier Izraela Icchak Szamir zaprosił na spotkanie ówczesnego ambasadora Związku Sowieckiego.

Czytaj całość
 
Historyczny obowiązek przedstawienia faktów | Drukuj |  Email
Israel
05.07.2011.
Z powodu nadchodzącego za kilka dni spotkania Kwartetu Madryckiego (Bliskowschodniego) nie wolno zapominać o faktach historycznych.
Państwo Izrael nie powstało w 1948 roku decyzją Zgromadzenia Ogólnego, lecz już wcześniej państwa – członkowie Ligi Narodów uznały prawo Izraela do istnienia. Decyzja ONZ z 1948 roku bezprawnie ustaliła nowe granice, absolutnie nierealne do obrony.
Czytaj całość
 
Spotkanie Kwartetu Bliskowschodniego | Drukuj |  Email
Israel
05.07.2011.

Na 11 lipca w Waszyngtonie zaplanowano spotkanie przedstawicieli Stanów Zjednoczonych, Rosji, UE i ONZ, którego zakładanym celem jest próba doprowadzenia do wznowienia negocjacji w bliskowschodnim procesie pokojowym.

Czytaj całość
 
Liberman o "Flotylli" | Drukuj |  Email
Israel
05.07.2011.
Czytaj całość- Uczestnicy Flotylli Wolności są aktywistami terroru, którzy próbują wywołać prowokację i szukają krwi - powiedział we wtorek minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman w wywiadzie dla izraelskiego radia. Minister oświadczył też, że w tym roku międzynarodowy konwój statków - którego organizatorzy deklarują chęć przełamania izraelskiej blokady Strefy Gazy - jest mniej liczny dzięki zabiegom dyplomatycznym i argumentacji Izraela.
Czytaj całość
 
Liberman ostrzega Palestyńczyków | Drukuj |  Email
Israel
26.06.2011.
- Izrael unieważni dotychczasowe porozumienia pokojowe z Palestyńczykami, jeśli podejmą oni jednostronną próbę uznania niepodległości Palestyny na forum ONZ - zagroził w piątek minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman w rozmowie z szefową dyplomacji UE Catherine Ashton. "Jednostronne działanie w ONZ będzie końcem porozumienia z Oslo () i złamaniem wszystkich dotychczasowych umów, które podpisaliśmy z Palestyńczykami przez ostatnich 18 lat. Nie będziemy już zobowiązani do ich przestrzegania" - oświadczył w Jerozolimie szef izraelskiej dyplomacji.
Czytaj całość
 
Odpowiedź Izraela na atak z Gazy | Drukuj |  Email
Israel
24.06.2011.
Izraelskie siły powietrzne zbombardowały nad ranem tunel w palestyńskiej Strefie Gazy. Nalot nastąpił tuż po tym, jak we wtorek na Eszkol spadł najpierw wystrzelony ze Strefy Gazy pocisk moździerzowy, a później rakieta Kassam. Oba palestyńskie ataki na Izrael nie spowodowały ofiar ani szkód materialnych. To pierwsza wymiana ognia od ponad dwóch miesięcy, kiedy obie strony zawarły nieformalny rozejm. 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 110 z 142

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl