POLUB NAS :)

facebook.jpg

Nasz You Tube

ytube.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

  calenda1.jpg

TSKZ

tskz.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

Izrael


Obama nie poprze Palestyny
Israel
23.09.2011.
- Wiem, że wielu jest sfrustrowanych brakiem postępu w procesie pokojowym. Ja sam jestem sfrustrowany (...), ale nie ma drogi na skróty - powiedział Barack Obama w przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego. Obama potwierdził tym samym, że USA nie poprą wniosku Autonomii Palestyńskiej o przyjęcie państwa palestyńskiego do ONZ. Kwestia palestyńska wypełniła około jednej trzeciej ponad półgodzinnego wystąpienia prezydenta USA.
Czytaj całość
 
Napięte stosunki pomiędzy Tel Awiwem a Ankarą
Israel
09.09.2011.

Izrael próbuje uniknąć dalszego pogorszenia stosunków z Turcją - zapewnił anonimowy przedstawiciel władz Izraela po zeszłotygodniowym oświadczeniu premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdogana o „całkowitym zawieszeniu” handlu i współpracy wojskowej z Tel Awiwem. W ostatnich miesiącach było wiele prób naprawienia sytuacji, jednak zabiegi te skończyły się niepowodzeniem.


 

Czytaj całość
 
Izrael w moich oczach
Israel
06.09.2011.

Czytaj całośćMagda Kuś, młoda członkini naszej Gminy opisuje swoje wrażenia z Izraela z pobytu na Ulpanie:

Izrael to państwo, którego atmosferę trudno opisać słowami. Można by powiedzieć, że to kraj, w którym można spotkać ludzi na osiołkach, wyznawców różnych religii modlących się wspólnie przy Ścianie Płaczu, a także, że w Haifie ludzie pracują najwięcej, Tel-Aviv jest najlepszy dla ludzi lubiących rozrywkę i życie 24/h, a Jerozolima to miejsce, w którym modlitwa jest najważniejsza… Jednak  tylko osobiste obcowanie z ludźmi, religią i kulturą odzwierciedla urok tego miejsca.

Czytaj całość
 
Rakiety na Izrael
Israel
20.08.2011.
Co najmniej 10 rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy spadło w piątek rano i wcześniej - w ciągu nocy - na teren Izraela . Jedna z rakiet uderzyła w jesziwę Aszdod, raniąc dwie osoby, w tym jedną ciężko. W wielu izraelskich miejscowościach rozlegały się w nocy i nad ranem syreny alarmowe. W ślad za tym rakiety wybuchły na otwartej przestrzeni w pobliżu Ber Szewy, stolicy regionu południowego, a także Aszkelonu, Eszkol, Sderot i Gedery.
Czytaj całość
 
Krwawa seria zamachów ....
Israel
18.08.2011.
Izrael jest w stanie najwyższego pogotowia po serii zamachów terrorystycznych na granicy z Egiptem. Zamachowcy użyli broni automatycznej, przeciwpancernej, moździerzy i ładunków wybuchowych umieszczonych przy drodze w atakach na dwa autobusy i inne cywilne oraz wojskowe pojazdy na Autostradzie 12, niedaleko izraelsko-egipskiej granicy na Synaju. W zamachach zginęło co najmniej 6 osób, wiadomo o 5 żołnierzach w stanie krytycznym. 25 ofiar przewieziono do szpitala Joseftal w Eilacie..
Czytaj całość
 
Walka o gaz na morzu
Israel
12.08.2011.
Czytaj całośćIzraelskie samoloty bezzałogowe non stop chronią podmorskie złoża gazu, po tym gdy libański Hezbollah zapowiedział, że będzie o nie walczyć "za wszelką cenę". Izrael obawia się ataku na platformy wiertnicze z użyciem rakiet i statków z ładunkami wybuchowymi. Samoloty Heron (Ślepowron) przeprowadzają loty patrolowe i zwiadowcze w przestrzeni powietrznej nad śródziemnomorskimi polami gazowymi, by odeprzeć ryzyko ataku.
Czytaj całość
 
Gaga - izrelska rewolucja w tańcu..
Israel
09.08.2011.
Czytaj całośćKiedy po raz pierwszy usłyszałam słowo „gaga” nie miałam pojęcia co ono oznacza. Wtedy na twarzy mojej niemieckiej koleżanki z którą studiowałam w Belgii, zarysował się dziwny grymas, sugerujący: „z drzewa spadłaś? jak mogłaś nie słyszeć o gaga?”.Wówczas nie rozumiałam jej zbulwersowania moją niewiedzą na temat izraelskiej techniki tańca rewolucjonizującej świat. Do czasu kiedy w październiku 2010 roku po raz pierwszy uczestniczyłam w zajęciach „gaga” na Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie. To czego doświadczyłam zarówno fizycznie jak i osobiście przerosło moje najśmielsze oczekiwania.
Czytaj całość
 
Mord w Itamar. Są oskarżeni.
Israel
05.08.2011.
Czytaj całośćIzraelski sąd wojskowy postawił w stan oskarżenia jednego z dwóch Palestyńczyków podejrzewanych o brutalny mord na pięcioosobowej żydowskiej rodzinie Foglów, która została zabita we własnym domu w Itamar na Zachodnim Brzegu w marcu tego roku. W szabatowy wieczór dwóch terrorystów dostało się nocą do jednego z domów przez dziurę w ogrodzeniu i okno. Zasztyletowali we śnie pięcioro członków rodziny - rodziców i troje dzieci, w tym trzymiesięczne niemowlę.
Czytaj całość
 
Muzeum żołnierzy żydowskich...
Israel
18.07.2011.
Czytaj całośćRząd Izraela jednogłośnie zdecydował w niedzielę, że powstanie pomnik-muzeum żydowskich żołnierzy walczących na frontach II wojny światowej. Miejsce upamiętnienia żydowskich żołnierzy ma zostać stworzone w ciągu 3,5 lat w Latrun - kosztem 32 mln szekli (ok. 26 mln złotych), z czego połowa będzie pochodzić ze źródeł rządowych.
Czytaj całość
 
Sefardyjska synagoga Ariego w Sefadzie
Israel
17.07.2011.
Czytaj całośćSafed (Cfat) jest głównym miastem Galilei, położonym w Dystrykcie Północnym, na górach Safed i Kanaan.
W XVI wieku miasto stało się najważniejszym ośrodkiem badaczy Kabały, centrum żydowskiego mistycyzmu.
Sefardyjska Synagoga Ariego (HaAri)* w Safedzie  jest najstarszą w mieście.  Została zbudowana w XIV wieku (prawie trzysta lat przed przybyciem do Safedu Ariego) i pierwotnie była nazwana Synagogą Proroka Eliasza (Elijahu HaNawi), dopiero w XVII wieku przemianowano ją na cześć Ariego.  
Czytaj całość
 
Tajna ewakuacja
Israel
06.07.2011.

Czytaj całośćNajwiększa w historii operacja polskich służb specjalnych realizowana była przez cztery lata z ogromnym ryzykiem i miała na zawsze pozostać ściśle chronioną tajemnicą. 

Wydarzenie, które doprowadziło do zorganizowania w Polsce największej operacji specjalnej, miało miejsce pod koniec lata 1988 roku w Tel – Awiwie. Premier Izraela Icchak Szamir zaprosił na spotkanie ówczesnego ambasadora Związku Sowieckiego.

Czytaj całość
 
Historyczny obowiązek przedstawienia faktów
Israel
05.07.2011.
Z powodu nadchodzącego za kilka dni spotkania Kwartetu Madryckiego (Bliskowschodniego) nie wolno zapominać o faktach historycznych.
Państwo Izrael nie powstało w 1948 roku decyzją Zgromadzenia Ogólnego, lecz już wcześniej państwa – członkowie Ligi Narodów uznały prawo Izraela do istnienia. Decyzja ONZ z 1948 roku bezprawnie ustaliła nowe granice, absolutnie nierealne do obrony.
Czytaj całość
 
Spotkanie Kwartetu Bliskowschodniego
Israel
05.07.2011.

Na 11 lipca w Waszyngtonie zaplanowano spotkanie przedstawicieli Stanów Zjednoczonych, Rosji, UE i ONZ, którego zakładanym celem jest próba doprowadzenia do wznowienia negocjacji w bliskowschodnim procesie pokojowym.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 110 z 145

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

 jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl