POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Izrael


Rakiety na Izrael | Drukuj |  Email
Israel
20.08.2011.
Co najmniej 10 rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy spadło w piątek rano i wcześniej - w ciągu nocy - na teren Izraela . Jedna z rakiet uderzyła w jesziwę Aszdod, raniąc dwie osoby, w tym jedną ciężko. W wielu izraelskich miejscowościach rozlegały się w nocy i nad ranem syreny alarmowe. W ślad za tym rakiety wybuchły na otwartej przestrzeni w pobliżu Ber Szewy, stolicy regionu południowego, a także Aszkelonu, Eszkol, Sderot i Gedery.
Czytaj całość
 
Krwawa seria zamachów .... | Drukuj |  Email
Israel
18.08.2011.
Izrael jest w stanie najwyższego pogotowia po serii zamachów terrorystycznych na granicy z Egiptem. Zamachowcy użyli broni automatycznej, przeciwpancernej, moździerzy i ładunków wybuchowych umieszczonych przy drodze w atakach na dwa autobusy i inne cywilne oraz wojskowe pojazdy na Autostradzie 12, niedaleko izraelsko-egipskiej granicy na Synaju. W zamachach zginęło co najmniej 6 osób, wiadomo o 5 żołnierzach w stanie krytycznym. 25 ofiar przewieziono do szpitala Joseftal w Eilacie..
Czytaj całość
 
Walka o gaz na morzu | Drukuj |  Email
Israel
12.08.2011.
Czytaj całośćIzraelskie samoloty bezzałogowe non stop chronią podmorskie złoża gazu, po tym gdy libański Hezbollah zapowiedział, że będzie o nie walczyć "za wszelką cenę". Izrael obawia się ataku na platformy wiertnicze z użyciem rakiet i statków z ładunkami wybuchowymi. Samoloty Heron (Ślepowron) przeprowadzają loty patrolowe i zwiadowcze w przestrzeni powietrznej nad śródziemnomorskimi polami gazowymi, by odeprzeć ryzyko ataku.
Czytaj całość
 
Gaga - izrelska rewolucja w tańcu.. | Drukuj |  Email
Israel
09.08.2011.
Czytaj całośćKiedy po raz pierwszy usłyszałam słowo „gaga” nie miałam pojęcia co ono oznacza. Wtedy na twarzy mojej niemieckiej koleżanki z którą studiowałam w Belgii, zarysował się dziwny grymas, sugerujący: „z drzewa spadłaś? jak mogłaś nie słyszeć o gaga?”.Wówczas nie rozumiałam jej zbulwersowania moją niewiedzą na temat izraelskiej techniki tańca rewolucjonizującej świat. Do czasu kiedy w październiku 2010 roku po raz pierwszy uczestniczyłam w zajęciach „gaga” na Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie. To czego doświadczyłam zarówno fizycznie jak i osobiście przerosło moje najśmielsze oczekiwania.
Czytaj całość
 
Mord w Itamar. Są oskarżeni. | Drukuj |  Email
Israel
05.08.2011.
Czytaj całośćIzraelski sąd wojskowy postawił w stan oskarżenia jednego z dwóch Palestyńczyków podejrzewanych o brutalny mord na pięcioosobowej żydowskiej rodzinie Foglów, która została zabita we własnym domu w Itamar na Zachodnim Brzegu w marcu tego roku. W szabatowy wieczór dwóch terrorystów dostało się nocą do jednego z domów przez dziurę w ogrodzeniu i okno. Zasztyletowali we śnie pięcioro członków rodziny - rodziców i troje dzieci, w tym trzymiesięczne niemowlę.
Czytaj całość
 
Muzeum żołnierzy żydowskich... | Drukuj |  Email
Israel
18.07.2011.
Czytaj całośćRząd Izraela jednogłośnie zdecydował w niedzielę, że powstanie pomnik-muzeum żydowskich żołnierzy walczących na frontach II wojny światowej. Miejsce upamiętnienia żydowskich żołnierzy ma zostać stworzone w ciągu 3,5 lat w Latrun - kosztem 32 mln szekli (ok. 26 mln złotych), z czego połowa będzie pochodzić ze źródeł rządowych.
Czytaj całość
 
Sefardyjska synagoga Ariego w Sefadzie | Drukuj |  Email
Israel
17.07.2011.
Czytaj całośćSafed (Cfat) jest głównym miastem Galilei, położonym w Dystrykcie Północnym, na górach Safed i Kanaan.
W XVI wieku miasto stało się najważniejszym ośrodkiem badaczy Kabały, centrum żydowskiego mistycyzmu.
Sefardyjska Synagoga Ariego (HaAri)* w Safedzie  jest najstarszą w mieście.  Została zbudowana w XIV wieku (prawie trzysta lat przed przybyciem do Safedu Ariego) i pierwotnie była nazwana Synagogą Proroka Eliasza (Elijahu HaNawi), dopiero w XVII wieku przemianowano ją na cześć Ariego.  
Czytaj całość
 
Tajna ewakuacja | Drukuj |  Email
Israel
06.07.2011.

Czytaj całośćNajwiększa w historii operacja polskich służb specjalnych realizowana była przez cztery lata z ogromnym ryzykiem i miała na zawsze pozostać ściśle chronioną tajemnicą. 

Wydarzenie, które doprowadziło do zorganizowania w Polsce największej operacji specjalnej, miało miejsce pod koniec lata 1988 roku w Tel – Awiwie. Premier Izraela Icchak Szamir zaprosił na spotkanie ówczesnego ambasadora Związku Sowieckiego.

Czytaj całość
 
Historyczny obowiązek przedstawienia faktów | Drukuj |  Email
Israel
05.07.2011.
Z powodu nadchodzącego za kilka dni spotkania Kwartetu Madryckiego (Bliskowschodniego) nie wolno zapominać o faktach historycznych.
Państwo Izrael nie powstało w 1948 roku decyzją Zgromadzenia Ogólnego, lecz już wcześniej państwa – członkowie Ligi Narodów uznały prawo Izraela do istnienia. Decyzja ONZ z 1948 roku bezprawnie ustaliła nowe granice, absolutnie nierealne do obrony.
Czytaj całość
 
Spotkanie Kwartetu Bliskowschodniego | Drukuj |  Email
Israel
05.07.2011.

Na 11 lipca w Waszyngtonie zaplanowano spotkanie przedstawicieli Stanów Zjednoczonych, Rosji, UE i ONZ, którego zakładanym celem jest próba doprowadzenia do wznowienia negocjacji w bliskowschodnim procesie pokojowym.

Czytaj całość
 
Liberman o "Flotylli" | Drukuj |  Email
Israel
05.07.2011.
Czytaj całość- Uczestnicy Flotylli Wolności są aktywistami terroru, którzy próbują wywołać prowokację i szukają krwi - powiedział we wtorek minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman w wywiadzie dla izraelskiego radia. Minister oświadczył też, że w tym roku międzynarodowy konwój statków - którego organizatorzy deklarują chęć przełamania izraelskiej blokady Strefy Gazy - jest mniej liczny dzięki zabiegom dyplomatycznym i argumentacji Izraela.
Czytaj całość
 
Liberman ostrzega Palestyńczyków | Drukuj |  Email
Israel
26.06.2011.
- Izrael unieważni dotychczasowe porozumienia pokojowe z Palestyńczykami, jeśli podejmą oni jednostronną próbę uznania niepodległości Palestyny na forum ONZ - zagroził w piątek minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman w rozmowie z szefową dyplomacji UE Catherine Ashton. "Jednostronne działanie w ONZ będzie końcem porozumienia z Oslo () i złamaniem wszystkich dotychczasowych umów, które podpisaliśmy z Palestyńczykami przez ostatnich 18 lat. Nie będziemy już zobowiązani do ich przestrzegania" - oświadczył w Jerozolimie szef izraelskiej dyplomacji.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 110 z 142

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 20:00.

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl