POLUB NAS :)

facebook.jpg

Nasz You Tube

ytube.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

  calenda1.jpg

TSKZ

tskz.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

Izrael


Izraelska konferencja...
Israel
25.11.2010.

W dniach 23-24 listopada odbyla się w Izraelu konferencja pt. ‘Muzeum Historii Zydów Polskich przed otwarciem’. W konferencji wzieli udział: Jerzy Halbersztadt, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich, Barbara Kirshenblatt-Gimblett, kierownik zespołu projektantów Wystawy Głównej Muzeum, oraz liczni naukowcy z Polski i Izraela. Prezentacji galerii XIX wieku dokonali prof. Marcin Wodziński i prof. David Assaf. O projekcie Wirtualny Sztetl opowiedzial zas Grzegorz Kołacz.

/wirtualny sztetel.pl/

 
Mur na granicy z Egiptem
Israel
24.11.2010.
Izrael rozpoczął budowę muru wzdłuż granicy z Egiptem o długości 250 km. Celem projektu jest walka z nielegalną imigracją oraz przemytem narkotyków i broni. Jak pisze agencja Reutera, w 2010 roku egipskie wojsko zastrzeliło co najmniej 28 osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę i dostać się do Izraela w poszukiwaniu pracy lub schronienia. - Pracujemy nad zabezpieczeniem 140 km granicy - powiedział przedstawiciel ministerstwa obrony Udi Szani. Dodał, że prace będą polegały na budowie muru oraz zainstalowaniu elektronicznych skanerów wczesnego ostrzegania.
Czytaj całość
 
Flaga Izraela
Israel
29.10.2010.

Czytaj całość

28 pazdziernika 1948 r. Izraelska Tymczasowa Rada Pañstwa

ustanowiła jako flagę Izraela niebiesko-biały sztandar z gwiazdą Dawida.

Stanowi ona odwzorowanie flagi syjonistycznej,

która pierwszy raz została użyta

podczas I Kongresu Syjonistycznego.

Czytaj całość
 
Google i zwoje z Qumran
Israel
21.10.2010.
Czytaj całośćIzraelska Rada ds. Starożytności  wspólnie z Google Inc. rozpoczęły prace na utworzeniem cyfrowego archiwum. Ma ono zawierać słynne zwoje z Qumran, znalezione w rejonie Morza Martwego. Zostaną one w pełni zdigitalizowane i zapisane w formacie HD. Ukryte w jaskini starożytne manuskrypty odkrył w 1947 roku wędrowny pasterz. Po zakończeniu prac archeologicznych w 1956 zebrano ok. 30 000 fragmentów tekstu. Rękopisy spisane po hebrajsku, aramejsku i grecku uporządkowano jak dotąd w 900 zwojów. Dzięki badaniom paleograficznym ustalono, że najstarsze zwoje powstawały od połowy III w. p.n.e. Teksty te najprawdopodobniej były autorstwa esseńczyków, którzy zasiedlali Qumran w latach 125 p.n.e. - 68 n.e.
Czytaj całość
 
Negocjacji ws. Szalita c.d.
Israel
19.10.2010.
Czytaj całośćPremier Izraela Benjamin Netanjahu poinformował w niedzielę, że wznowiono rozmowy na temat uwolnienia izraelskiego żołnierza Gilada Szalita, przetrzymywanego od czterech lat przez palestyńskich terrorystów. "Działamy na różnych polach, żeby sprowadzić go (Gilada Szalita) z powrotem. Jedną z tych płaszczyzn, właściwie główną płaszczyzną, są negocjacje, które faktycznie zostały wznowione przed kilkoma tygodniami" - ujawnił premier na antenie izraelskiego radia wojskowego.J ak wyjaśnił Netanjahu, niemiecki mediator, który pośredniczy w sprawie uwolnienia sierżanta Szalita w zamian za setki Palestyńczyków przetrzymywanych w izraelskich więzieniach, powrócił do regionu i wznowił kontakty z porywaczami.
Czytaj całość
 
Konferencja polskich i izraelskich dyplomatów
Israel
17.10.2010.

W Warszawie dyskutowali o tym dyplomaci, eksperci w dziedzinie PR, dziennikarze, a także przywódcy organizacji żydowskich.

Yossi Levy z izraelskiego MSZ, autor powieści, której akcja rozgrywa się m.in. w Warszawie, opowiadał o stereotypach na temat Żydów w Polsce i Polaków w jego kraju. Jak mówił, kiedyś w kawiarni w Warszawie młoda kobieta zapytała go, czy czyta gazetę po hebrajsku. "Tak" – odpowiedział. "Jest pan Żydem?" – dociekała rozmówczyni. Również przytaknął, na co usłyszał, że skoro jest Żydem, musi zatem pracować w banku.

Czytaj całość
 
Izraelczycy będą się uczyć o Polsce
Israel
13.06.2010.
Czytaj całośćWszyscy młodzi Izraelczycy, którzy uczą się w XI klasach, będą musieli zaliczyć specjalny kurs przygotowujący do zwiedzania miejsc Zagłady w Polsce. Nawet jeśli do Polski się nie wybierają – zdecydowało izraelskie ministerstwo edukacji i sportu. Mowa o serii warsztatów poświęconych historii polskich Żydów i relacji polsko-żydowskich, które są organizowane poza murami szkół, m.in. w Muzeum Jad Waszem.
Czytaj całość
 
Reuter cenzurował zdjęcia z ataku na konwój
Israel
10.06.2010.
Czytaj całośćNa najbardziej znaną na świecie agencję informacyjną - Reuter posypały się gromy. Powód? Ocenzurowanie zdjęć z izraelskiego ataku na konwój w Strefie Gazy. Na fotografiach, które pokazał Reuter nie pokazano aktywistów, którzy trzymają w rękach broń. Media, które opisują całą sprawę, pokazują zdjęcia opublikowane przez organizację pozarządową z siedzibą w Turcji. IHH była operatorem trzech statków płynących w konwoju do Strefy Gazy. Dwa ze zdjęć są oryginalne a dwa „obrobione” przez Reutera.
Czytaj całość
 
Oświadczenie Ambasadora Izraela
Israel
03.06.2010.

Szanowni Państwo,
Pod podanym adresem mogą Państwo obejrzeć krótki komentarz Ambasadora Izraela pana Zvi Rav-Nera dotyczący ostatnich zajść niedaleko Strefy Gazy - brutalnego ataku na żołnierzy izraelskich podczas próby przejęcia jednego z okrętów flotylli.

http://www.youtube.com/watch?v=N6NaYt3oeKA

 
Cmentarz na Górze Oliwnej
Israel
01.03.2010.
Czytaj całośćNajstarszy żydowski cmentarz świata można już zwiedzać w Internecie. Pod adresem www.mountofolives.co.il/eng/ znajdują się fotografie, mapy oraz informacje w języku angielskim dotyczące historycznego cmentarza na Górze Oliwnej
Czytaj całość
 
Izraelscy wykładowcy w Instytucie Historii
Israel
13.01.2010.

Instytut Historii

 

zaprasza na cykl wykładów

izraelskich wykładowców 

z Ariel University Center of Samaria  

w piątek, 15 stycznia 2010 r.

w sali 514 (V piętro) w Collegium Historicum  

godz. 9.45-11.15     Dr Nitza Davidovitch

Israeli youth trips to Holocaust sites in Poland –

The universal and national perspectives. 

godz. 11.30-13.00     Prof. Max Stern

Music and Bible (Bible narratives as the source of inspiration

for music compositions). 

godz. 13.15-14.45     Prof. Dan Soen

The Contribution of Immigrant Scientists to the Israeli Academe. 
 
 

Wykłady będą  wygłoszone w języku angielskim

 
Izrael na Polagrze 2009
Israel
16.09.2009.

Czytaj całośćAgam, w języku hebrajskim znaczy – jezioro.

Izrael na swoim terytorium posiada jedno słodkowodne jezioro, Jezioro Tyberiadzkie, położone na północy kraju, w Galilei. Nazywane jest też Jeziorem Genezaret, Jeziorem Galilejskim lub Morzem Galilejskim, choć można spotkać i z jego biblijną nazwą Morze Kinneret. To dzięki wodom z tego jeziora Izrael dokonał swoistego cudu, ożywił pustynię, rozwinął rolnictwo. W 1964 roku oddano w Izraelu do użytku główną krajową magistralę wodną, specjalny system rurociągów, umożliwiającą przesyłanie wody z północy na południe, aż na pustynię Negew.

Czytaj całość
 
Izrael na znaczkach pocztowych
Israel
30.01.2009.

Wystawa "Izrael na znakach pocztowych", Wrocław

Czytaj całośćMuzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu oraz Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, oddział we Wrocławiu, zapraszają na wystawę "Izrael na znakach pocztowych", ze zbiorów Józefa Wiczkowskiego i Bogdana Cymerysa.

Zaprezentowane zostaną izraelskie znaki pocztowe opowiadające 60 lat historii Państwa Izrael.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 133 - 145 z 145

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

 jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl