POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową 

poznan@jewish.org.pl

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg
erec.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

TSKZ

tskz.jpg

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg
wirtualny.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Izrael


Żelazna kopuła nad Aszkelonem | Drukuj |  Email
Israel
08.04.2011.
Czytaj całośćIzraelskie siły zbrojne zakończyły instalowanie drugiej baterii systemu "Iron Dome", który ma chronić ludność pogranicza przed atakami rakietowymi ze Strefy Gazy. Bateria obrony antyrakietowej została zainstalowana w rejonie 150-tysięcznego miasta Aszkelon, leżącego zaledwie 8 kilometrów od północnej granicy Strefy Gazy. Od dziesięciu lat miasto jest stałym celem ostrzału prowadzonego za pomocą rakiet małego zasięgu przez palestyńskich ekstremistów.
Czytaj całość
 
Facebook blokuje intifadę | Drukuj |  Email
Israel
01.04.2011.
Czytaj całośćProtesty zrobiły swoje. Dzięki masowej kampani proizraelskiej mailingowej, naciskom izraelskiego rządu oraz ADL , portal społecznościowy Facebook zablokował arabskojęzyczne konto, gdzie zbierane były podpisy na rzecz kolejnego zbrojnego powstania przeciwko Izraelowi. Tzw. trzecia intifada miała wybuchnąć 15 maja - dokładnie w 63. rocznicę utworzenia Medinat Israel. W ciągu kilku tygodni za kolejną intifadą na Facebooku opowiedziało się 350 tysięcy osób.
Czytaj całość
 
Mapa Hesbollahu | Drukuj |  Email
Israel
01.04.2011.
Czytaj całośćIzraelska armia opublikowała mapę, na której znajduje się ok. 1000 obiektów należących do Hezbollahu, radykalnego, terrorystycznego, szyickiego ugrupowania w Libanie. Wśród obiektów są podziemne bunkry i składy broni. Według Cahalu, na mapie zaznaczono około 550 bunkrów, 300 miejsc obserwacyjnych i 100 magazynów z bronią. Wiele obiektów tego typu znajduje się na południe od rzeki Litani - w strefie, gdzie Hezbollah na mocy rezolucji ONZ ma zakaz składowania broni. Izrael...
Czytaj całość
 
Rabin Steven Pruzansky - ITamar-czas na nowy paradygmat | Drukuj |  Email
Israel
25.03.2011.
Zbrodnia w Itamarze, gdzie rodzice i troje małych dzieci zostało brutalnie zamordowanych przez wyznawców "religii pokoju", wstrząsnęła i przeraziła wszystkich cywilizowanych ludzi.

Wina jest oczywiście przypisana do sprawców, których bestialstwo i nieludzkie instynkty nie znają granic. Jednak krótkowzrocznością jest ignorowanie skutków polityki premiera Netanjahu, która ułatwiła zarówno terror, jak i dalsze pogorszenie strategicznej pozycji Izraela.

Czytaj całość
 
Masakra w Itamar | Drukuj |  Email
Israel
15.03.2011.
Czytaj całośćW szabatowy wieczór na osiedlu Itamar (Zachodni Brzeg) dwóch terrorystów dostało się nocą do jednego z domów przez dziurę w ogrodzeniu i okno. Zasztyletowali we śnie pięciuoro członków rodziny Fogel - rodziców i troje dzieci - w wieku 11 lat, 3 lat i 1 miesiąca (!). W sobotę media palestyńskie oznajmiły, iż za zamach odpowiedzialna jest Brygada Męczenników al-Aksa. Policja rozpoczęła dość szybko poszukiwania zabójców przeczesując okoliczne wioski. Bezskutecznie...
Czytaj całość
 
Tu możesz znależć najświeższe wiadomości o wydarzeniach ... | Drukuj |  Email
Israel
03.03.2011.

...w Izraelu i na swiecie, dotyczacych interesujacych nas tematów:

 

http://twitter.com/inwnews

 

http://www.facebook.com/#!/IsraelMFA

 
Oskar dla dokumentu szkoły w Tel-Avivie | Drukuj |  Email
Israel
28.02.2011.

Czytaj całość"Strangers no more" jest filmem krótkometrażowym, który dotyka problemu biedy, wykluczenia, ludobójstwa, wykorzenienia i niepewności.

Film przedstawia dzisiejszy, okrutny świat oczami najmłodszych. To historia dzieci, łącznie z 48 krajów, które uczą się w szkole Bialik-Rogozin w Tel Awiwie. Ci mali uchodźcy trafili do Izraela uciekając przed falą zbrodni czy ubóstwem w swoich ojczyznach.

Czytaj całość
 
Kibuce wciąż atrakcyjne | Drukuj |  Email
Israel
28.02.2011.
Czytaj całośćRuch Zjednoczonych Kibuców podaje, że ok. 350 tys. chętnych z całego świata pracowało dotąd w izraelskich kibucach, od czasu uruchomienia tej formy wolontariatu w latach 70. Zagranicznych ochotników nie brakuje do dziś. Same kibuce, czyli spółdzielcze gospodarstwa rolne, powstały dużo wcześniej. Pierwszy z nich, Degania, istnieje już ponad 100 lat - został założony jesienią 1910 roku.
Czytaj całość
 
Premier Donald Tusk w Izraelu Spotkanie z Benjaminem Netanjahu. | Drukuj |  Email
Israel
24.02.2011.

Czytaj całośćNawoływanie do zniszczenia państwa Izrael i negowanie Holokaustu jest absolutnie niedopuszczalne - głosi wspólne oświadczenie premierów Polski i Izraela, Donalda Tuska i Benjamina Netanjahu. Po wspólnym posiedzeniu rządów Polski i Izraela w Jerozolimie Tusk oświadczył, że relacje polsko-izraelskie zostały podniesione na "najwyższy możliwy poziom".

Czytaj całość
 
Pierwsza Dama Izraela nie żyje | Drukuj |  Email
Israel
20.01.2011.

Sonia Peres zmarła w Ramat Awiw w wieku 87 lat. Przez dekady działalności politycznej męża unikała za wszelką cenę mediów i uczestniczenia w życiu publicznym.

Urodziła się w 1923 roku w Polsce, a w wieku 4 lat zrobiła aliję. W czasie II wojny światowej walczyła w mundurze brytyjskiej armii jako pielęgniarka i kierowca ciężarówki.  Szymona poznała w młodzieżowej wiosce Ben Szemen. W 1945 roku wyszła za Szymona Peresa, z którym miała troje dzieci.

 
Trzęsienie ziemi na północy Izraela | Drukuj |  Email
Israel
02.01.2011.

Trzęsienie ziemi (hebr. רעידת אדמה - rejdat adama) nawiedziło północny Izrael w sobotę wieczorem, a wstrzšsy były odczuwalne najmocniej w regionie Beit Szean, Afuli i Cfatu (Safedu). Epicentrum znajdowało się w rejonie Beit Szean.

Siła wstrzšsów została okreœlona na poziomie 3,6 w skali Richtera. Nikt nie zginšł i odnotowano jedynie drobne zniszczenia.

Drobne trzęsienia ziemi często nawiedzajš Bliski Wschód, choć w historii zdarzały się również bardzo poważne. Przykładowo trzęsienia ziemi regularnie niszczyły Tyberiadę.

/za izrael.org/ 

 
Kotel doczekał się strony na Facebook. | Drukuj |  Email
Israel
22.12.2010.
Organizacja „Tzeirim le ma’an Yerushalaim” (Młodzież dla Jerozolimy) otworzyła stronę „Facebookotel”, która podaje informację o Ścianie Zachodniej (Ściana Płaczu) dla turystów.
Czytaj całość
 
Wzmożone ostrzeliwanie południa Izraela. | Drukuj |  Email
Israel
22.12.2010.

W ostatnich tygodniach Hamas wzmożył ostrzeliwanie południa Izraela rakietami i moździerzami.

Wczoraj rakieta Kassam spadła w pobliżu przedszkola i raniła 14-letnią dziewczynkę.
W odpowiedzi Izrael po raz pierwszy od operacji Lany Ołów zaatakował pozycje Hamasu w Gazie. Dotychczas odpowiadał na ataki terrorystów bombardowaniem tuneli, fabryczek broni i składów amunicji.
Szef sztabu generał Aszkenazy powiedział, że w ostatnim roku terroryści przeprowadzili 112 ataków przeciwko IDF i 60 terrorystów zostało zabitych.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 132 z 144

ATTENTION !

About the visits to the grave

of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Shabbat - info

The synagogue is closed

until further notice

Uwaga !!!

Gmina zawiesza wszelką działalność

Do odwołania

Zarządzenie Przewodniczącej Alicji Kobus

 

niebieski.jpg

TAGLIT Lipiec''20

talit2.jpgINFORMACJE

Obozy letnie 2020

INFORMACJA TUTAJ

jcc.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

Tajemnice Judaizmu

podcast.jpg Kliknij obrazek

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

W każdy czwartek od godz.18:15taniec.jpg

C I H

3a.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shavei Polska

shavei.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

Muzyka klezmerska

radio kl.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl