POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Izrael


Mapa Hesbollahu | Drukuj |  Email
Israel
01.04.2011.
Czytaj całośćIzraelska armia opublikowała mapę, na której znajduje się ok. 1000 obiektów należących do Hezbollahu, radykalnego, terrorystycznego, szyickiego ugrupowania w Libanie. Wśród obiektów są podziemne bunkry i składy broni. Według Cahalu, na mapie zaznaczono około 550 bunkrów, 300 miejsc obserwacyjnych i 100 magazynów z bronią. Wiele obiektów tego typu znajduje się na południe od rzeki Litani - w strefie, gdzie Hezbollah na mocy rezolucji ONZ ma zakaz składowania broni. Izrael...
Czytaj całość
 
Rabin Steven Pruzansky - ITamar-czas na nowy paradygmat | Drukuj |  Email
Israel
25.03.2011.
Zbrodnia w Itamarze, gdzie rodzice i troje małych dzieci zostało brutalnie zamordowanych przez wyznawców "religii pokoju", wstrząsnęła i przeraziła wszystkich cywilizowanych ludzi.

Wina jest oczywiście przypisana do sprawców, których bestialstwo i nieludzkie instynkty nie znają granic. Jednak krótkowzrocznością jest ignorowanie skutków polityki premiera Netanjahu, która ułatwiła zarówno terror, jak i dalsze pogorszenie strategicznej pozycji Izraela.

Czytaj całość
 
Masakra w Itamar | Drukuj |  Email
Israel
15.03.2011.
Czytaj całośćW szabatowy wieczór na osiedlu Itamar (Zachodni Brzeg) dwóch terrorystów dostało się nocą do jednego z domów przez dziurę w ogrodzeniu i okno. Zasztyletowali we śnie pięciuoro członków rodziny Fogel - rodziców i troje dzieci - w wieku 11 lat, 3 lat i 1 miesiąca (!). W sobotę media palestyńskie oznajmiły, iż za zamach odpowiedzialna jest Brygada Męczenników al-Aksa. Policja rozpoczęła dość szybko poszukiwania zabójców przeczesując okoliczne wioski. Bezskutecznie...
Czytaj całość
 
Tu możesz znależć najświeższe wiadomości o wydarzeniach ... | Drukuj |  Email
Israel
03.03.2011.

...w Izraelu i na swiecie, dotyczacych interesujacych nas tematów:

 

http://twitter.com/inwnews

 

http://www.facebook.com/#!/IsraelMFA

 
Oskar dla dokumentu szkoły w Tel-Avivie | Drukuj |  Email
Israel
28.02.2011.

Czytaj całość"Strangers no more" jest filmem krótkometrażowym, który dotyka problemu biedy, wykluczenia, ludobójstwa, wykorzenienia i niepewności.

Film przedstawia dzisiejszy, okrutny świat oczami najmłodszych. To historia dzieci, łącznie z 48 krajów, które uczą się w szkole Bialik-Rogozin w Tel Awiwie. Ci mali uchodźcy trafili do Izraela uciekając przed falą zbrodni czy ubóstwem w swoich ojczyznach.

Czytaj całość
 
Kibuce wciąż atrakcyjne | Drukuj |  Email
Israel
28.02.2011.
Czytaj całośćRuch Zjednoczonych Kibuców podaje, że ok. 350 tys. chętnych z całego świata pracowało dotąd w izraelskich kibucach, od czasu uruchomienia tej formy wolontariatu w latach 70. Zagranicznych ochotników nie brakuje do dziś. Same kibuce, czyli spółdzielcze gospodarstwa rolne, powstały dużo wcześniej. Pierwszy z nich, Degania, istnieje już ponad 100 lat - został założony jesienią 1910 roku.
Czytaj całość
 
Premier Donald Tusk w Izraelu Spotkanie z Benjaminem Netanjahu. | Drukuj |  Email
Israel
24.02.2011.

Czytaj całośćNawoływanie do zniszczenia państwa Izrael i negowanie Holokaustu jest absolutnie niedopuszczalne - głosi wspólne oświadczenie premierów Polski i Izraela, Donalda Tuska i Benjamina Netanjahu. Po wspólnym posiedzeniu rządów Polski i Izraela w Jerozolimie Tusk oświadczył, że relacje polsko-izraelskie zostały podniesione na "najwyższy możliwy poziom".

Czytaj całość
 
Pierwsza Dama Izraela nie żyje | Drukuj |  Email
Israel
20.01.2011.

Sonia Peres zmarła w Ramat Awiw w wieku 87 lat. Przez dekady działalności politycznej męża unikała za wszelką cenę mediów i uczestniczenia w życiu publicznym.

Urodziła się w 1923 roku w Polsce, a w wieku 4 lat zrobiła aliję. W czasie II wojny światowej walczyła w mundurze brytyjskiej armii jako pielęgniarka i kierowca ciężarówki.  Szymona poznała w młodzieżowej wiosce Ben Szemen. W 1945 roku wyszła za Szymona Peresa, z którym miała troje dzieci.

 
Trzęsienie ziemi na północy Izraela | Drukuj |  Email
Israel
02.01.2011.

Trzęsienie ziemi (hebr. רעידת אדמה - rejdat adama) nawiedziło północny Izrael w sobotę wieczorem, a wstrzšsy były odczuwalne najmocniej w regionie Beit Szean, Afuli i Cfatu (Safedu). Epicentrum znajdowało się w rejonie Beit Szean.

Siła wstrzšsów została okreœlona na poziomie 3,6 w skali Richtera. Nikt nie zginšł i odnotowano jedynie drobne zniszczenia.

Drobne trzęsienia ziemi często nawiedzajš Bliski Wschód, choć w historii zdarzały się również bardzo poważne. Przykładowo trzęsienia ziemi regularnie niszczyły Tyberiadę.

/za izrael.org/ 

 
Kotel doczekał się strony na Facebook. | Drukuj |  Email
Israel
22.12.2010.
Organizacja „Tzeirim le ma’an Yerushalaim” (Młodzież dla Jerozolimy) otworzyła stronę „Facebookotel”, która podaje informację o Ścianie Zachodniej (Ściana Płaczu) dla turystów.
Czytaj całość
 
Wzmożone ostrzeliwanie południa Izraela. | Drukuj |  Email
Israel
22.12.2010.

W ostatnich tygodniach Hamas wzmożył ostrzeliwanie południa Izraela rakietami i moździerzami.

Wczoraj rakieta Kassam spadła w pobliżu przedszkola i raniła 14-letnią dziewczynkę.
W odpowiedzi Izrael po raz pierwszy od operacji Lany Ołów zaatakował pozycje Hamasu w Gazie. Dotychczas odpowiadał na ataki terrorystów bombardowaniem tuneli, fabryczek broni i składów amunicji.
Szef sztabu generał Aszkenazy powiedział, że w ostatnim roku terroryści przeprowadzili 112 ataków przeciwko IDF i 60 terrorystów zostało zabitych.

Czytaj całość
 
Truskawki zapowiedzią izraelskiej wiosny! | Drukuj |  Email
Israel
15.12.2010.

Izraelska zima jest okresem zbioru truskawek, ten pyszny owoc masowo pojawia się wówczas na bazarach. Może wkrótce trafią do Polski?

/wiadomość z ereca/

 
Upadek Aksa jest bliski.. | Drukuj |  Email
Israel
15.12.2010.

Jak donosi "The Palestine Telegraph", płk Yoram Lew-Ran, komendant of the Jerusalem district of the Home Front Command, ostrzegł, że wkrótce Aksę w Jerozolimie może spotkać katastrofa i że istnieje obawa iż stary meczet Marwani wkrótce się zapadnie,  jedynie pytanie brzmi - kiedy i ilu będzie zabitych i rannych.

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 132 z 142

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl