POLUB NAS :)

facebook.jpg

Nasz You Tube

ytube.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

  calenda1.jpg

TSKZ

tskz.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

Izrael


Netanjahu: "Nigdy więcej! "
Israel
12.04.2011.
Czytaj całośćNasi wrogowie i ci, którzy chcą pozbawić Żydów życia nie zniknęli z tego świata - powiedział premier Izraela Benjamin Natanjahu w 50. rocznicę procesu niemieckiego zbrodniarza z czasów II wojny światowej - Adolfa Eichmanna. Według szefa izraelskiego rządu, proces Eichmanna był "punktem zwrotnym, od którego Izrael i Żydzi zaczęli wymierzać sprawiedliwość swoim prześladowcom i mówić: dość! Nigdy więcej!". Jednak jak podkreślił Netanjahu, Izrael nadal ma wrogów gotowych zabijać Żydów 
Czytaj całość
 
Żelazna kopuła nad Aszkelonem
Israel
08.04.2011.
Czytaj całośćIzraelskie siły zbrojne zakończyły instalowanie drugiej baterii systemu "Iron Dome", który ma chronić ludność pogranicza przed atakami rakietowymi ze Strefy Gazy. Bateria obrony antyrakietowej została zainstalowana w rejonie 150-tysięcznego miasta Aszkelon, leżącego zaledwie 8 kilometrów od północnej granicy Strefy Gazy. Od dziesięciu lat miasto jest stałym celem ostrzału prowadzonego za pomocą rakiet małego zasięgu przez palestyńskich ekstremistów.
Czytaj całość
 
Facebook blokuje intifadę
Israel
01.04.2011.
Czytaj całośćProtesty zrobiły swoje. Dzięki masowej kampani proizraelskiej mailingowej, naciskom izraelskiego rządu oraz ADL , portal społecznościowy Facebook zablokował arabskojęzyczne konto, gdzie zbierane były podpisy na rzecz kolejnego zbrojnego powstania przeciwko Izraelowi. Tzw. trzecia intifada miała wybuchnąć 15 maja - dokładnie w 63. rocznicę utworzenia Medinat Israel. W ciągu kilku tygodni za kolejną intifadą na Facebooku opowiedziało się 350 tysięcy osób.
Czytaj całość
 
Mapa Hesbollahu
Israel
01.04.2011.
Czytaj całośćIzraelska armia opublikowała mapę, na której znajduje się ok. 1000 obiektów należących do Hezbollahu, radykalnego, terrorystycznego, szyickiego ugrupowania w Libanie. Wśród obiektów są podziemne bunkry i składy broni. Według Cahalu, na mapie zaznaczono około 550 bunkrów, 300 miejsc obserwacyjnych i 100 magazynów z bronią. Wiele obiektów tego typu znajduje się na południe od rzeki Litani - w strefie, gdzie Hezbollah na mocy rezolucji ONZ ma zakaz składowania broni. Izrael...
Czytaj całość
 
Rabin Steven Pruzansky - ITamar-czas na nowy paradygmat
Israel
25.03.2011.
Zbrodnia w Itamarze, gdzie rodzice i troje małych dzieci zostało brutalnie zamordowanych przez wyznawców "religii pokoju", wstrząsnęła i przeraziła wszystkich cywilizowanych ludzi.

Wina jest oczywiście przypisana do sprawców, których bestialstwo i nieludzkie instynkty nie znają granic. Jednak krótkowzrocznością jest ignorowanie skutków polityki premiera Netanjahu, która ułatwiła zarówno terror, jak i dalsze pogorszenie strategicznej pozycji Izraela.

Czytaj całość
 
Masakra w Itamar
Israel
15.03.2011.
Czytaj całośćW szabatowy wieczór na osiedlu Itamar (Zachodni Brzeg) dwóch terrorystów dostało się nocą do jednego z domów przez dziurę w ogrodzeniu i okno. Zasztyletowali we śnie pięciuoro członków rodziny Fogel - rodziców i troje dzieci - w wieku 11 lat, 3 lat i 1 miesiąca (!). W sobotę media palestyńskie oznajmiły, iż za zamach odpowiedzialna jest Brygada Męczenników al-Aksa. Policja rozpoczęła dość szybko poszukiwania zabójców przeczesując okoliczne wioski. Bezskutecznie...
Czytaj całość
 
Tu możesz znależć najświeższe wiadomości o wydarzeniach ...
Israel
03.03.2011.

...w Izraelu i na swiecie, dotyczacych interesujacych nas tematów:

 

http://twitter.com/inwnews

 

http://www.facebook.com/#!/IsraelMFA

 
Oskar dla dokumentu szkoły w Tel-Avivie
Israel
28.02.2011.

Czytaj całość"Strangers no more" jest filmem krótkometrażowym, który dotyka problemu biedy, wykluczenia, ludobójstwa, wykorzenienia i niepewności.

Film przedstawia dzisiejszy, okrutny świat oczami najmłodszych. To historia dzieci, łącznie z 48 krajów, które uczą się w szkole Bialik-Rogozin w Tel Awiwie. Ci mali uchodźcy trafili do Izraela uciekając przed falą zbrodni czy ubóstwem w swoich ojczyznach.

Czytaj całość
 
Kibuce wciąż atrakcyjne
Israel
28.02.2011.
Czytaj całośćRuch Zjednoczonych Kibuców podaje, że ok. 350 tys. chętnych z całego świata pracowało dotąd w izraelskich kibucach, od czasu uruchomienia tej formy wolontariatu w latach 70. Zagranicznych ochotników nie brakuje do dziś. Same kibuce, czyli spółdzielcze gospodarstwa rolne, powstały dużo wcześniej. Pierwszy z nich, Degania, istnieje już ponad 100 lat - został założony jesienią 1910 roku.
Czytaj całość
 
Premier Donald Tusk w Izraelu Spotkanie z Benjaminem Netanjahu.
Israel
24.02.2011.

Czytaj całośćNawoływanie do zniszczenia państwa Izrael i negowanie Holokaustu jest absolutnie niedopuszczalne - głosi wspólne oświadczenie premierów Polski i Izraela, Donalda Tuska i Benjamina Netanjahu. Po wspólnym posiedzeniu rządów Polski i Izraela w Jerozolimie Tusk oświadczył, że relacje polsko-izraelskie zostały podniesione na "najwyższy możliwy poziom".

Czytaj całość
 
Pierwsza Dama Izraela nie żyje
Israel
20.01.2011.

Sonia Peres zmarła w Ramat Awiw w wieku 87 lat. Przez dekady działalności politycznej męża unikała za wszelką cenę mediów i uczestniczenia w życiu publicznym.

Urodziła się w 1923 roku w Polsce, a w wieku 4 lat zrobiła aliję. W czasie II wojny światowej walczyła w mundurze brytyjskiej armii jako pielęgniarka i kierowca ciężarówki.  Szymona poznała w młodzieżowej wiosce Ben Szemen. W 1945 roku wyszła za Szymona Peresa, z którym miała troje dzieci.

 
Trzęsienie ziemi na północy Izraela
Israel
02.01.2011.

Trzęsienie ziemi (hebr. רעידת אדמה - rejdat adama) nawiedziło północny Izrael w sobotę wieczorem, a wstrzšsy były odczuwalne najmocniej w regionie Beit Szean, Afuli i Cfatu (Safedu). Epicentrum znajdowało się w rejonie Beit Szean.

Siła wstrzšsów została okreœlona na poziomie 3,6 w skali Richtera. Nikt nie zginšł i odnotowano jedynie drobne zniszczenia.

Drobne trzęsienia ziemi często nawiedzajš Bliski Wschód, choć w historii zdarzały się również bardzo poważne. Przykładowo trzęsienia ziemi regularnie niszczyły Tyberiadę.

/za izrael.org/ 

 
Kotel doczekał się strony na Facebook.
Israel
22.12.2010.
Organizacja „Tzeirim le ma’an Yerushalaim” (Młodzież dla Jerozolimy) otworzyła stronę „Facebookotel”, która podaje informację o Ścianie Zachodniej (Ściana Płaczu) dla turystów.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 132 z 145

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

 jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl