POLUB NAS :)

facebook.jpg

Nasz You Tube

ytube.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

  calenda1.jpg

TSKZ

tskz.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

Poznaniacy w Raananie  Email
Na zaproszenie władz partnerskiego miasta Ra'anana, w Izraelu z oficjalną wizytą przebywała od 18 do 21 września br. delegacja Miasta Poznania. Głównym celem wizyty było ponowne podpisanie - z inicjatywy władz miasta Ra'anana - porozumienia o współpracy Poznania i Ra'anany. Współpracę partnerską oba miasta rozpoczęły uroczyście 21 czerwca 2010 roku zawarciem umowy o dwustronnych kontaktach, m.in. w zakresie kultury, nauki, sportu i gospodarki. Podpisanie porozumienia w Ra'ananie ma charakter symboliczny i stanowi potwierdzenie zapisów pierwszej umowy.
Do Ra'anana pojechali: prezydent miasta Poznania Ryszard Grobelny, wiceprzewodniczący Rady Miasta Poznania Hubert Świątkowski, radny miasta Poznania Marek Sternalski i dyrektor Gabinetu Prezydenta Marek Kalemba.
Ra’anana – po hebrajsku רעננה, czyli Świeży. I takie jest to miasto: młode, dynamiczne, przyjazne mieszkańcom. Miasto o powierzchni 14,9 km2 , lokuje się na północ od Tel Awiwu w Dystrykcie Centralnym w Izraelu, na równinie Szaron, liczy obecnie 73 100 mieszkańców. Miasto stawia na naukę – na znajdującym się w jego północno-wschodniej części Otwartym Uniwersytecie Izraela studiuje blisko 40 tys. studentów. W strefie przemysłowej swoje siedziby umieściły liczne przedsiębiorstwa high-tech: Hewlett-Packard, SAP, Texas Instruments, Amdocs, NICE Systems, Microsoft Israel oraz Emblaze.
Miasto tętni życiem kulturalnym. Organizowane są liczne koncerty muzyczne, nie tylko w salach koncertowych, ale i w amfiteatrze w Parku Ra’anana. W bliskości tego niezwykle nowoczesnego jeżeli chodzi o infrastrukturę i niezwykle (piękna zieleń, jeziora, ścieżki rowerowe i ścieżki spacerowe, place zabaw) atrakcyjnego rekreacyjnie, wypoczynkowo Parku, znajduje się miejski ośrodek sportowy z boiskami, kortami tenisowymi oraz innymi obiektami sportowymi. Głównym klubem sportowym miasta jest piłkarski Hapoel Ra’anana Znaną drużyną – koszykarska drużyna Bnei HaSharon , którą grała już w Poznaniu podczas Mistrzostw Europy. Atrakcją w Ra’anana, podobnie jak w Poznaniu, jest też tamtejszy Ogród Zoologiczny.
 

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

 jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl