POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Izrael


Rada Bezpieczenstwa przeciw terroryzmowi | Drukuj |  Email
Israel
25.02.2012.
Czytaj całośćOświadczenie prasowe Rady Bezpieczeństwa dotyczące ataków na izraelski personel dyplomatyczny
piątek, 24 lutego 2012 19:53
Przewodniczący Rady Bezpieczeństwa Kodjo Menan (Togo) wydał dzisiaj następujące oświadczenie Rady Bezpieczeństwa:
 
Członkowie Rady Bezpieczeństwa potępili w najmocniejszych słowach atak terrorystyczny w Nowym Dehli, Indie, którego celem był izraelski personel dyplomatyczny, w wyniku którego ranni zostali członkowie personelu dyplomatycznego i cywile oraz ostatnią próbę ataku terrorystycznego w Tbilisi, Gruzja.
Czytaj całość
 
Haredim idą do wojska? | Drukuj |  Email
Israel
24.02.2012.

Czytaj całośćIzraelski Sąd Najwyższy orzekł, że tzw. Prawo Tala, wyłączające haredim z powszechnej obowiązkowej służby wojskowej, jest niekonstytucyjne. Decyzja może doprowadzić do rozłamu w rządzącej koalicji. - Prawo Tala po 10 latach nie spełniło oczekiwań, ani nie doprowadziło do koniecznych zmian w równym dzieleniu ciężaru (służby wojskowej) - powiedział minister obrony Ehud Barak, który przyjął z zadowoleniem orzeczenie sądu ogłoszone we wtorek wieczorem.

Czytaj całość
 
Beduinska studnia a sprawa polska | Drukuj |  Email
Israel
17.02.2012.

Zvi Rav-Ner, ambasador Izraela w Polsce musiał tłumaczyć się w MSZ z zniszczenia przez izraelską armię beduińskiej studni, którą wyremontowała Polska Akcja Humanitarna. O interwencji polskiego MSZ i wezwaniu izraelskiego dyplomaty poinformował wiceminister spraw zagranicznych Jerzy Pomianowski. „Podczas rozmowy wyraziłem zaniepokojenie działaniami władz izraelskich” – oświadczył. Chodzi o ujawnioną wczoraj przez „Gazetę Wyborczą” akcję izraelskiego wojska w beduińskiej osadzie Rahava w południowym Hebronie na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu Jordanu. W poniedziałek nad ranem wojskowe buldożery zrównały ją z ziemią. Zburzono także jedną z kilku cystern zbierających wodę, które wyremontowała Polska Akcja Humanitarna, za pieniądze MSZ

 

Czytaj całość
 
Zamachy na Izraelczykow | Drukuj |  Email
Israel
13.02.2012.

W samochodach pracowników ambasady Izraela w stolicy Indii Delhi oraz stolicy Gruzji Tbilisi podłożono bomby - podały izraelskie media. W Delhi ranna została żona jednego z urzędników, która wjeżdżała akurat na teren placówki i kierowca, a w Tbilisi ładunek udało się w porę zneutralizować. Izraelskie władze sądzą, że zamachy mają związek z czwartą rocznicą śmierci Imada Mughniyah - jednego z twórców Hezbollahu.

Czytaj całość
 
Wykształcony Izrael | Drukuj |  Email
Israel
04.02.2012.
Mieszkańcy Izraela są drugim po Kanadyjczykach najlepiej wykształconym społeczeństwem na świecie - wynika z najnowszego raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD); 45 proc. Izraelczyków to absolwenci wyższych uczelni.
Izraelczycy zaczynają studia znacznie później niż Europejczycy ze względu na powszechną służbę wojskową. Mężczyźni spędzają w wojsku minimum trzy lata, kończą ją w wieku 21 lat, kobiety służą o rok krócej.
Czytaj całość
 
Cyberwojna trwa... | Drukuj |  Email
Israel
18.01.2012.
Trwa cyfrowy konflikt między Izraelem a Arabią Saudyjską. W najnowszej odsłonie grupa izraelskich hakerów o nazwie IDF-TEAM zaatakowała stronę arabskiej giełdy papierów wartościowych. Izraelscy hakerzy zablokowali zarówno stronę Saudi Stock Exchange (Tadawul) jak i Abu Dhabi Securities Exchange (ADX) – poinformował Haarec. Według IDF-TEAM to odpowiedź na „żałosny" atak hakerów arabskich na strony izraelskie. Izraelczycy zagrozili również, że jeżeli podobne działania powtórzą się, przejdą do kolejnego „etapu" blokując strony arabskich giełd na okres od dwóch tygodni do miesiąca.
Czytaj całość
 
Pieczęć z Drugiej Świątyni | Drukuj |  Email
Israel
28.12.2011.

Czytaj całośćIzraelscy archeolodzy z Urzędu ds. Starożytności poinformowali w niedzielę o niezwykłym odkryciu – nieopodal Ściany Płaczu odnaleźli glinianą pieczęć sprzed 2000 lat. Na pieczęci widnieje napis w języku aramejskim: „czysty dla Boga”, co sugeruje, że była używana podczas rytuałów w Świątyni. „Wydaje się, że znaleziony obiekt był używany do oznaczania produktów, które były przynoszone do Świątyni i spełniały wymóg rytualnej czystości” – stwierdził w oświadczeniu zajmujący się odkryciami archeologicznymi Urząd ds. Starożytności.

Czytaj całość
 
Business Administration w Ramat Gan | Drukuj |  Email
Israel
17.11.2011.

Międzynarodowy program
2 marca 2012 odbędzie się intensywny program studiów poświęconych Business Administration, organizowany przez Academic Center of Law and Business w Ramat Gan. Przeznaczony jest dla słuchaczy studiów licencjackich z całego świata, a zajęcia odbywają się w języku angielskim. W programie studiów, oprócz zajęć dydaktycznych z wybitnymi profesorami, znajdują się spotkania z izraelskimi przedsiębiorcami oraz zwiedzanie Izraela.
Szczegóły w języku angielskim na stronie uczelni:

 


Czytaj całość
 
Kursy języka arabskiego w Izraelu | Drukuj |  Email
Israel
17.11.2011.
W Izraelu, ze względu na ponadmilionową społeczność arabską, obowiązują dwa języki urzędowe – hebrajski i arabski.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą nauczania języka arabskiego w Izraelu, którą w formie kursów dla obcokrajowców oferują następujące wyższe uczelnie:
Czytaj całość
 
Izraelscy przywódcy religijni w Watykanie | Drukuj |  Email
Israel
13.11.2011.
Czytaj całośćPapież Benedykt XVI przyjął w czwartek w Watykanie delegację przywódców religijnych z Izraela. Powiedział im, że edukowanie swoich wyznawców w duchu pojednania może przynieść większe zrozumienie i pokój.
W spotkaniu wzięli udział m.in. naczelny aszkenazyjski rabin Izraela Jona Mecger, łaciński patriarcha Jerozolimy abp. Fouad Twal, naczelny imam Izraela szejk Mohammed Kiwan, rabin Dawid Rosen z komisji ds. dialogu międzyreligijnego przy rabinacie w Jerozolimie oraz druzyjski lider Moufak Rate.
Czytaj całość
 
Peres o ataku na Iran | Drukuj |  Email
Israel
08.11.2011.
Czytaj całośćPrezydent Izraela Szimon Peres powiedział, że wobec impasu, w jakim znalazła się kwestia irańskiego programu nuklearnego, nie wyklucza rozwiązania militarnego. - Izrael jest bliższy użycia siły wojskowej niż środków dyplomatycznych w celu zażegnania zagrożenia jądrowego ze strony Iranu - powiedział Peres. Jego zdaniem Iran może być zdolny do stworzenia broni jądrowej w ciągu zaledwie pół roku i rolą Izraela jest ostrzeganie świata przed tym zagrożeniem.
Czytaj całość
 
Wystąpienie premiera Netanyahu w Knesecie z 31 pazdziernika | Drukuj |  Email
Israel
03.11.2011.
Czytaj całośćKneset zebrał się na zimowej sesji w czasie, kiedy w regionie rozgrywają się najbardziej dramatyczne wydarzenia naszych czasów.
Arabska ulica się przebudziła: stare reżimy upadły, inne się chwieją, a wyrastają nowe.
Nikt nie może nam dać gwarancji na temat zacności czy stabilności tych nowych. Ich nastroje względem Izraela są równie nieprzewidywalne. Niestety, w najbliższej przyszłości nic nie wskazuje na to, żeby podejście niektórych (a może większości tych arabskich krajów) do Izraela miało się poprawić w dającej się przewidzieć przyszłości.

Czytaj całość
 
Typowy Izraelczyk nie istnieje | Drukuj |  Email
Israel
19.10.2011.
Czytaj całośćMuzeum Historii Żydów Polskich zorganizowało dla młodzieży ze szkół średnich warsztaty, których celem jest poznanie współczesnego Izraela i jego mieszkańców. Takie warsztaty odbywają się w kilku miastach i przygotowują do spotkania "Jesteśmy razem", które odbędzie się 25 października w Treblince.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 88 z 142

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl