POLUB NAS :)

facebook.jpg

Nasz You Tube

ytube.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

  calenda1.jpg

TSKZ

tskz.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

Izrael


Wspólne manewry na Negewie
Israel
29.02.2012.

Czytaj całośćPolskie samoloty F-16 z bazy w Łasku w marcu wezmą udział w ćwiczeniach z siłami powietrznymi Izraela. Według izraelskiej prasy, ćwiczenia odbędą się w połowie marca nad Pustynią Negew. To pierwsze takie wspólne manewry, piloci będą ćwiczyli w warunkach zbliżonych do bojowych. polskie Dowództwo Sił Powietrznych oficjalnie nie podaje terminu ćwiczeń ani liczby polskich samolotów, które wezmą w nich udział.

Czytaj całość
 
Modlitwa....
Israel
25.02.2012.

 
Nowe badanie krwi wykrywające raka
Israel
25.02.2012.

Czytaj całośćNaukowcy z Uniwersytetu Ben Guriona w Beer Szewie i Centrum Medycznego "Soroka" opracowali nowe, unikalne i proste badanie krwi wykrywające choroby nowotworowe. Innowacyjna metoda sprawdzona w badaniu klinicznym w szpitalu "Soroka" okazała się skuteczna w ponad 90% przypadków raka jajników i  raka płuc. Test został opracowany przez zespół: prof. Josefa Kapelusznika (ordynatora dziecięcego oddziału onkologii hematologicznej szpitala "Soroka"), prof. Szaula Mordechaja (szefa Diagnostyki Optycznej i Informatyki Medycznej Uniwersytetu Ben Guriona), prof. Ilana Natana i dr Udiego Zeliga.

Czytaj całość
 
Rada Bezpieczenstwa przeciw terroryzmowi
Israel
25.02.2012.
Czytaj całośćOświadczenie prasowe Rady Bezpieczeństwa dotyczące ataków na izraelski personel dyplomatyczny
piątek, 24 lutego 2012 19:53
Przewodniczący Rady Bezpieczeństwa Kodjo Menan (Togo) wydał dzisiaj następujące oświadczenie Rady Bezpieczeństwa:
 
Członkowie Rady Bezpieczeństwa potępili w najmocniejszych słowach atak terrorystyczny w Nowym Dehli, Indie, którego celem był izraelski personel dyplomatyczny, w wyniku którego ranni zostali członkowie personelu dyplomatycznego i cywile oraz ostatnią próbę ataku terrorystycznego w Tbilisi, Gruzja.
Czytaj całość
 
Haredim idą do wojska?
Israel
24.02.2012.

Czytaj całośćIzraelski Sąd Najwyższy orzekł, że tzw. Prawo Tala, wyłączające haredim z powszechnej obowiązkowej służby wojskowej, jest niekonstytucyjne. Decyzja może doprowadzić do rozłamu w rządzącej koalicji. - Prawo Tala po 10 latach nie spełniło oczekiwań, ani nie doprowadziło do koniecznych zmian w równym dzieleniu ciężaru (służby wojskowej) - powiedział minister obrony Ehud Barak, który przyjął z zadowoleniem orzeczenie sądu ogłoszone we wtorek wieczorem.

Czytaj całość
 
Beduinska studnia a sprawa polska
Israel
17.02.2012.

Zvi Rav-Ner, ambasador Izraela w Polsce musiał tłumaczyć się w MSZ z zniszczenia przez izraelską armię beduińskiej studni, którą wyremontowała Polska Akcja Humanitarna. O interwencji polskiego MSZ i wezwaniu izraelskiego dyplomaty poinformował wiceminister spraw zagranicznych Jerzy Pomianowski. „Podczas rozmowy wyraziłem zaniepokojenie działaniami władz izraelskich” – oświadczył. Chodzi o ujawnioną wczoraj przez „Gazetę Wyborczą” akcję izraelskiego wojska w beduińskiej osadzie Rahava w południowym Hebronie na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu Jordanu. W poniedziałek nad ranem wojskowe buldożery zrównały ją z ziemią. Zburzono także jedną z kilku cystern zbierających wodę, które wyremontowała Polska Akcja Humanitarna, za pieniądze MSZ

 

Czytaj całość
 
Zamachy na Izraelczykow
Israel
13.02.2012.

W samochodach pracowników ambasady Izraela w stolicy Indii Delhi oraz stolicy Gruzji Tbilisi podłożono bomby - podały izraelskie media. W Delhi ranna została żona jednego z urzędników, która wjeżdżała akurat na teren placówki i kierowca, a w Tbilisi ładunek udało się w porę zneutralizować. Izraelskie władze sądzą, że zamachy mają związek z czwartą rocznicą śmierci Imada Mughniyah - jednego z twórców Hezbollahu.

Czytaj całość
 
Wykształcony Izrael
Israel
04.02.2012.
Mieszkańcy Izraela są drugim po Kanadyjczykach najlepiej wykształconym społeczeństwem na świecie - wynika z najnowszego raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD); 45 proc. Izraelczyków to absolwenci wyższych uczelni.
Izraelczycy zaczynają studia znacznie później niż Europejczycy ze względu na powszechną służbę wojskową. Mężczyźni spędzają w wojsku minimum trzy lata, kończą ją w wieku 21 lat, kobiety służą o rok krócej.
Czytaj całość
 
Cyberwojna trwa...
Israel
18.01.2012.
Trwa cyfrowy konflikt między Izraelem a Arabią Saudyjską. W najnowszej odsłonie grupa izraelskich hakerów o nazwie IDF-TEAM zaatakowała stronę arabskiej giełdy papierów wartościowych. Izraelscy hakerzy zablokowali zarówno stronę Saudi Stock Exchange (Tadawul) jak i Abu Dhabi Securities Exchange (ADX) – poinformował Haarec. Według IDF-TEAM to odpowiedź na „żałosny" atak hakerów arabskich na strony izraelskie. Izraelczycy zagrozili również, że jeżeli podobne działania powtórzą się, przejdą do kolejnego „etapu" blokując strony arabskich giełd na okres od dwóch tygodni do miesiąca.
Czytaj całość
 
Pieczęć z Drugiej Świątyni
Israel
28.12.2011.

Czytaj całośćIzraelscy archeolodzy z Urzędu ds. Starożytności poinformowali w niedzielę o niezwykłym odkryciu – nieopodal Ściany Płaczu odnaleźli glinianą pieczęć sprzed 2000 lat. Na pieczęci widnieje napis w języku aramejskim: „czysty dla Boga”, co sugeruje, że była używana podczas rytuałów w Świątyni. „Wydaje się, że znaleziony obiekt był używany do oznaczania produktów, które były przynoszone do Świątyni i spełniały wymóg rytualnej czystości” – stwierdził w oświadczeniu zajmujący się odkryciami archeologicznymi Urząd ds. Starożytności.

Czytaj całość
 
Business Administration w Ramat Gan
Israel
17.11.2011.

Międzynarodowy program
2 marca 2012 odbędzie się intensywny program studiów poświęconych Business Administration, organizowany przez Academic Center of Law and Business w Ramat Gan. Przeznaczony jest dla słuchaczy studiów licencjackich z całego świata, a zajęcia odbywają się w języku angielskim. W programie studiów, oprócz zajęć dydaktycznych z wybitnymi profesorami, znajdują się spotkania z izraelskimi przedsiębiorcami oraz zwiedzanie Izraela.
Szczegóły w języku angielskim na stronie uczelni:

 


Czytaj całość
 
Kursy języka arabskiego w Izraelu
Israel
17.11.2011.
W Izraelu, ze względu na ponadmilionową społeczność arabską, obowiązują dwa języki urzędowe – hebrajski i arabski.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą nauczania języka arabskiego w Izraelu, którą w formie kursów dla obcokrajowców oferują następujące wyższe uczelnie:
Czytaj całość
 
Izraelscy przywódcy religijni w Watykanie
Israel
13.11.2011.
Czytaj całośćPapież Benedykt XVI przyjął w czwartek w Watykanie delegację przywódców religijnych z Izraela. Powiedział im, że edukowanie swoich wyznawców w duchu pojednania może przynieść większe zrozumienie i pokój.
W spotkaniu wzięli udział m.in. naczelny aszkenazyjski rabin Izraela Jona Mecger, łaciński patriarcha Jerozolimy abp. Fouad Twal, naczelny imam Izraela szejk Mohammed Kiwan, rabin Dawid Rosen z komisji ds. dialogu międzyreligijnego przy rabinacie w Jerozolimie oraz druzyjski lider Moufak Rate.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 88 z 145

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

 jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl