POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową 

poznan@jewish.org.pl

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg
erec.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

TSKZ

tskz.jpg

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg
wirtualny.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Izrael


Burgas, zamach na Izraelczykow | Drukuj |  Email
Israel
25.10.2012.

Czytaj całośćSprawca zamachu na autobus z izraelskimi turystami na lotnisku w Burgas korzystał z pomocy co najmniej trzech zagranicznych wspólników, a przygotowania do ataku z 18 lipca trwały półtora roku - ogłosił w czwartek minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow.

- Od trzech do pięciu osób brało udział w zamachu na terytorium Bułgarii - powiedział Cwetanow telewizji "24 godziny". Minister dodał, że wszyscy wspólnicy byli cudzoziemcami. Nie sprecyzował jednak, jakiej byli narodowości.

Czytaj całość
 
Prezydent Egiptu modli sie o zniszczenie Żydów | Drukuj |  Email
Israel
24.10.2012.

Egipski duchowny muzułmański w obecności egipskiego prezydenta Muhammada Mursiego (Bractwo Muzułmańskie) zanosi do Allaha modły o zniszczenie i rozproszenie Żydów. Prezydent ewidentnie bierze aktywny udział w tej modlitwie.

/erec.izrael/

 

 

 

 
77 rakiet w ciągu doby... | Drukuj |  Email
Israel
24.10.2012.

Czytaj całośćW ciągu ostatniej doby prawie 80 rakiet i pocisków moździerzowych spadło na Izrael, raniąc odłamkami cztery osoby (w tym dwie ciężko) i niszcząc lub uszkadzając pięć domów. W środowy poranek z terytorium Strefy Gazy w stronę Izraela odpalono kolejne rakiety. 7 z nich zostało przechwyconych przez system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła. Izraelskiej armii udało się zlokalizować miejsca, z których islamscy terroryści prowadzili ostrzał. Lotnictwo przeprowadziło naloty na pozycje Hamasu, jednak ostrzał Izraela trwa nadal.

Czytaj całość
 
Gilad od roku na wolnosci | Drukuj |  Email
Israel
18.10.2012.

Czytaj całośćIzraelski żołnierz Gilad Szalit, który przez ponad pięć lat był więziony przez terrorystów z palestyńskiego Hamasu, przyznał, że podczas pobytu w niewoli najbardziej obawiał się, iż zostanie zapomniany. W czwartek mija dokładnie rok od jego uwolnienia.

Szalit miał 19 lat, gdy został porwany przez terrorystów z Hamasu i dwóch innych zbrojnych grup palestyńskich. 25 czerwca 2006 roku napastnicy przedarli się podziemnym tunelem pod granicą Izraela ze Strefą Gazy i zaatakowali posterunek wojsk izraelskich.
Czytaj całość
 
Największy wróg świata arabskiego | Drukuj |  Email
Israel
12.10.2012.


The Arab News

Abdulateef Al-Mulhim

Artykuł saudyjskiego dziennikarza rzuca wyzwanie przekonaniu dominującemu w świecie arabskim – że źródłem wszelkich trudności, z którymi borykają się na       codzień mieszkańcy Bliskiego Wschodu, jest Izrael. Zdaniem Al-Mulhima prawdziwy wróg jest gdzie indziej.  

Czytaj całość
 
Izrael - drugi najbardziej wykształcony kraj świata | Drukuj |  Email
Israel
12.10.2012.
    W ogłoszonym ostatnio rankingu najbardziej wykształconych krajów świata, Izrael zajął zaszczytne drugie miejsce. Pierwsze miejsce przypadło Kanadzie.
    Ranking opracowała Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Przyznawanie poszczególnym krajom określonych miejsc w klasyfikacji wykształcenia wynikało z kompleksowych badań.

Czytaj całość
 
Kamerka na HaKotel HaMaaraiw - Ścianę Zachodnią | Drukuj |  Email
Israel
08.10.2012.
Żyjemy w świecie, w którym w każdej chwili możemy na żywo obserwować obraz z niemal każdego punktu kuli ziemskiej. Wśród nich znajdują się kamerki internetowe transmitujące obraz z miejsc nam najdroższych. Możemy obserwować HaKotel HaMaaraiw – Ścianę Zachodnią i inne ważne miejsca w Jerozolimie.
Link do kamerek
Do oglądania obrazów potrzebny jest plugin – Windows Media Player Firefox Plugin. Do pobrania na stronie kamerek.

 
Zestrzelono obcy samolot bezzałogowy | Drukuj |  Email
Israel
07.10.2012.
Siły zbrojne Izraela zestrzeliły w sobotę samolot bezzałogowy, który naruszył przestrzeń powietrzną kraju od południa - poinformowało wojsko. Nie podano, gdzie maszyna rozpoczęła lot. Według mediów chodzi o samolot do zbierania danych wywiadowczych.


Czytaj całość
 
Jerozolima: Olbrzynia cysterna u stóp Pierwszej Świątyni | Drukuj |  Email
Israel
05.10.2012.
Na początku września izraelscy archeolodzy ogłosili odkrycie tuż w pobliżu Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie ogromnego zbiornika na wodę pochodzącego z okresu Pierwszej Świątyni.
Badacze ujawnili, że wykuta w litej skale cysterna mogła pomieścić 250 metrów sześciennych cieczy (250 tys. litrów). Jest to pierwszy tak duży sztuczny zbiornik na wodę z tamtej epoki odnaleziony w mieście.


Czytaj całość
 
Niezwykła moda wśród młodych Żydów | Drukuj |  Email
Israel
05.10.2012.
Dziennik Die Welt zamieszcza artykuł o nowym trendzie wśród izraelskiej młodzieży. Chodzi o tatuaże potomków ofiar, które przeżyły Holokaust.
Czytaj całość
 
Zabytki Muzeum Izraela do obejrzenia w internecie | Drukuj |  Email
Israel
02.10.2012.

Czytaj całośćŚwiatowa korporacja Google oraz Muzeum Izraela w Jerozolimie otworzyły interaktywną wyszukiwarkę  oraz witrynę internetową, na której można oglądać w wysokiej rozdzielczości najważniejsze zabytki archeologiczne z czasów biblijnych.

To kolejna, po projekcie umieszczenia w sieci Zwojów znad Morza Martwego, inicjatywa internetowego giganta we współpracy z najważniejszym izraelskim muzeum narodowym.

Czytaj całość
 
Taniej do Tel Awiwu | Drukuj |  Email
Israel
11.09.2012.

Już na początku grudnia Wizz Air zainauguruje loty z Budapesztu do Tel Awiwu. Dzięki tanim połączeniom z Polski do stolicy Węgier, także loty do Izraela będą tańsze!Loty z Budapesztu do Izraela będą obsługiwane we wtroki, czwartki i soboty. Ceny biletów zaczynają się od 187 zł za lot w dwie strony (przy płatności kartą Citi Wizz Air i posiadaniu członkostwa Wizz Xclusive Club). Do Budapesztu można dolecieć bardzo tanio z Wizz Air lub z Ryanair. Podane ceny biletów dotyczą podróży tylko z bagażem podręcznym. Bilety należy rezerwować na stronie przewoźnika.

 
Jom Haacmaut | Drukuj |  Email
Israel
29.04.2012.

 

Wieczorem 25 kwietnia odbyły się obchody Dnia Niepodległości Izraela (יום העצמאות‎). Prezydent Szimon Peres (najstarsza urzędująca głowa państwa na świecie!) przygotował z tej okazji specjalne wystąpienie.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 66 z 144

ATTENTION !

About the visits to the grave

of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Shabbat - info

The synagogue is closed

until further notice

Uwaga !!!

Gmina zawiesza wszelką działalność

Do odwołania

Zarządzenie Przewodniczącej Alicji Kobus

 

niebieski.jpg

TAGLIT Lipiec''20

talit2.jpgINFORMACJE

Obozy letnie 2020

INFORMACJA TUTAJ

jcc.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

Tajemnice Judaizmu

podcast.jpg Kliknij obrazek

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

W każdy czwartek od godz.18:15taniec.jpg

C I H

3a.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shavei Polska

shavei.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

Muzyka klezmerska

radio kl.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl