POLUB NAS :)

facebook.jpg

Nasz You Tube

ytube.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

  calenda1.jpg

TSKZ

tskz.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

Izrael


Izrael pod obstrzalem
Israel
13.11.2012.

Czytaj całośćIzrael jest od wielu dni pod ciągłym ostrzałem. Na terytorium Państwa Żydowskiego od sobotniego wieczoru spadło już ponad 120 rakiet i pocisków moździerzowych wystrzelonych ze Strefy Gazy. W wyniku ostrzału poważnie ranne zostały co najmniej cztery osoby, kilkadziesiąt odniosło drobne obrażenia. Uszkodzone zostało kilka budynków. 

Czytaj całość
 
Burgas, zamach na Izraelczykow
Israel
25.10.2012.

Czytaj całośćSprawca zamachu na autobus z izraelskimi turystami na lotnisku w Burgas korzystał z pomocy co najmniej trzech zagranicznych wspólników, a przygotowania do ataku z 18 lipca trwały półtora roku - ogłosił w czwartek minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow.

- Od trzech do pięciu osób brało udział w zamachu na terytorium Bułgarii - powiedział Cwetanow telewizji "24 godziny". Minister dodał, że wszyscy wspólnicy byli cudzoziemcami. Nie sprecyzował jednak, jakiej byli narodowości.

Czytaj całość
 
Prezydent Egiptu modli sie o zniszczenie Żydów
Israel
24.10.2012.

Egipski duchowny muzułmański w obecności egipskiego prezydenta Muhammada Mursiego (Bractwo Muzułmańskie) zanosi do Allaha modły o zniszczenie i rozproszenie Żydów. Prezydent ewidentnie bierze aktywny udział w tej modlitwie.

/erec.izrael/

 

 

 

 
77 rakiet w ciągu doby...
Israel
24.10.2012.

Czytaj całośćW ciągu ostatniej doby prawie 80 rakiet i pocisków moździerzowych spadło na Izrael, raniąc odłamkami cztery osoby (w tym dwie ciężko) i niszcząc lub uszkadzając pięć domów. W środowy poranek z terytorium Strefy Gazy w stronę Izraela odpalono kolejne rakiety. 7 z nich zostało przechwyconych przez system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła. Izraelskiej armii udało się zlokalizować miejsca, z których islamscy terroryści prowadzili ostrzał. Lotnictwo przeprowadziło naloty na pozycje Hamasu, jednak ostrzał Izraela trwa nadal.

Czytaj całość
 
Gilad od roku na wolnosci
Israel
18.10.2012.

Czytaj całośćIzraelski żołnierz Gilad Szalit, który przez ponad pięć lat był więziony przez terrorystów z palestyńskiego Hamasu, przyznał, że podczas pobytu w niewoli najbardziej obawiał się, iż zostanie zapomniany. W czwartek mija dokładnie rok od jego uwolnienia.

Szalit miał 19 lat, gdy został porwany przez terrorystów z Hamasu i dwóch innych zbrojnych grup palestyńskich. 25 czerwca 2006 roku napastnicy przedarli się podziemnym tunelem pod granicą Izraela ze Strefą Gazy i zaatakowali posterunek wojsk izraelskich.
Czytaj całość
 
Największy wróg świata arabskiego
Israel
12.10.2012.


The Arab News

Abdulateef Al-Mulhim

Artykuł saudyjskiego dziennikarza rzuca wyzwanie przekonaniu dominującemu w świecie arabskim – że źródłem wszelkich trudności, z którymi borykają się na       codzień mieszkańcy Bliskiego Wschodu, jest Izrael. Zdaniem Al-Mulhima prawdziwy wróg jest gdzie indziej.  

Czytaj całość
 
Izrael - drugi najbardziej wykształcony kraj świata
Israel
12.10.2012.
    W ogłoszonym ostatnio rankingu najbardziej wykształconych krajów świata, Izrael zajął zaszczytne drugie miejsce. Pierwsze miejsce przypadło Kanadzie.
    Ranking opracowała Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Przyznawanie poszczególnym krajom określonych miejsc w klasyfikacji wykształcenia wynikało z kompleksowych badań.

Czytaj całość
 
Kamerka na HaKotel HaMaaraiw - Ścianę Zachodnią
Israel
08.10.2012.
Żyjemy w świecie, w którym w każdej chwili możemy na żywo obserwować obraz z niemal każdego punktu kuli ziemskiej. Wśród nich znajdują się kamerki internetowe transmitujące obraz z miejsc nam najdroższych. Możemy obserwować HaKotel HaMaaraiw – Ścianę Zachodnią i inne ważne miejsca w Jerozolimie.
Link do kamerek
Do oglądania obrazów potrzebny jest plugin – Windows Media Player Firefox Plugin. Do pobrania na stronie kamerek.

 
Zestrzelono obcy samolot bezzałogowy
Israel
07.10.2012.
Siły zbrojne Izraela zestrzeliły w sobotę samolot bezzałogowy, który naruszył przestrzeń powietrzną kraju od południa - poinformowało wojsko. Nie podano, gdzie maszyna rozpoczęła lot. Według mediów chodzi o samolot do zbierania danych wywiadowczych.


Czytaj całość
 
Jerozolima: Olbrzynia cysterna u stóp Pierwszej Świątyni
Israel
05.10.2012.
Na początku września izraelscy archeolodzy ogłosili odkrycie tuż w pobliżu Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie ogromnego zbiornika na wodę pochodzącego z okresu Pierwszej Świątyni.
Badacze ujawnili, że wykuta w litej skale cysterna mogła pomieścić 250 metrów sześciennych cieczy (250 tys. litrów). Jest to pierwszy tak duży sztuczny zbiornik na wodę z tamtej epoki odnaleziony w mieście.


Czytaj całość
 
Niezwykła moda wśród młodych Żydów
Israel
05.10.2012.
Dziennik Die Welt zamieszcza artykuł o nowym trendzie wśród izraelskiej młodzieży. Chodzi o tatuaże potomków ofiar, które przeżyły Holokaust.
Czytaj całość
 
Zabytki Muzeum Izraela do obejrzenia w internecie
Israel
02.10.2012.

Czytaj całośćŚwiatowa korporacja Google oraz Muzeum Izraela w Jerozolimie otworzyły interaktywną wyszukiwarkę  oraz witrynę internetową, na której można oglądać w wysokiej rozdzielczości najważniejsze zabytki archeologiczne z czasów biblijnych.

To kolejna, po projekcie umieszczenia w sieci Zwojów znad Morza Martwego, inicjatywa internetowego giganta we współpracy z najważniejszym izraelskim muzeum narodowym.

Czytaj całość
 
Taniej do Tel Awiwu
Israel
11.09.2012.

Już na początku grudnia Wizz Air zainauguruje loty z Budapesztu do Tel Awiwu. Dzięki tanim połączeniom z Polski do stolicy Węgier, także loty do Izraela będą tańsze!Loty z Budapesztu do Izraela będą obsługiwane we wtroki, czwartki i soboty. Ceny biletów zaczynają się od 187 zł za lot w dwie strony (przy płatności kartą Citi Wizz Air i posiadaniu członkostwa Wizz Xclusive Club). Do Budapesztu można dolecieć bardzo tanio z Wizz Air lub z Ryanair. Podane ceny biletów dotyczą podróży tylko z bagażem podręcznym. Bilety należy rezerwować na stronie przewoźnika.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 66 z 145

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

 jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl