POLUB NAS :)

facebook.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

 

KLIKNIJ TUTAJ calenda1.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

Izrael


Izrael pod obstrzalem | Drukuj |
Israel
13.11.2012.

Czytaj całośćIzrael jest od wielu dni pod ciągłym ostrzałem. Na terytorium Państwa Żydowskiego od sobotniego wieczoru spadło już ponad 120 rakiet i pocisków moździerzowych wystrzelonych ze Strefy Gazy. W wyniku ostrzału poważnie ranne zostały co najmniej cztery osoby, kilkadziesiąt odniosło drobne obrażenia. Uszkodzone zostało kilka budynków. 

Czytaj całość
 
Burgas, zamach na Izraelczykow | Drukuj |
Israel
25.10.2012.

Czytaj całośćSprawca zamachu na autobus z izraelskimi turystami na lotnisku w Burgas korzystał z pomocy co najmniej trzech zagranicznych wspólników, a przygotowania do ataku z 18 lipca trwały półtora roku - ogłosił w czwartek minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow.

- Od trzech do pięciu osób brało udział w zamachu na terytorium Bułgarii - powiedział Cwetanow telewizji "24 godziny". Minister dodał, że wszyscy wspólnicy byli cudzoziemcami. Nie sprecyzował jednak, jakiej byli narodowości.

Czytaj całość
 
Prezydent Egiptu modli sie o zniszczenie Żydów | Drukuj |
Israel
24.10.2012.

Egipski duchowny muzułmański w obecności egipskiego prezydenta Muhammada Mursiego (Bractwo Muzułmańskie) zanosi do Allaha modły o zniszczenie i rozproszenie Żydów. Prezydent ewidentnie bierze aktywny udział w tej modlitwie.

/erec.izrael/

 

 

 

 
77 rakiet w ciągu doby... | Drukuj |
Israel
24.10.2012.

Czytaj całośćW ciągu ostatniej doby prawie 80 rakiet i pocisków moździerzowych spadło na Izrael, raniąc odłamkami cztery osoby (w tym dwie ciężko) i niszcząc lub uszkadzając pięć domów. W środowy poranek z terytorium Strefy Gazy w stronę Izraela odpalono kolejne rakiety. 7 z nich zostało przechwyconych przez system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła. Izraelskiej armii udało się zlokalizować miejsca, z których islamscy terroryści prowadzili ostrzał. Lotnictwo przeprowadziło naloty na pozycje Hamasu, jednak ostrzał Izraela trwa nadal.

Czytaj całość
 
Gilad od roku na wolnosci | Drukuj |
Israel
18.10.2012.

Czytaj całośćIzraelski żołnierz Gilad Szalit, który przez ponad pięć lat był więziony przez terrorystów z palestyńskiego Hamasu, przyznał, że podczas pobytu w niewoli najbardziej obawiał się, iż zostanie zapomniany. W czwartek mija dokładnie rok od jego uwolnienia.

Szalit miał 19 lat, gdy został porwany przez terrorystów z Hamasu i dwóch innych zbrojnych grup palestyńskich. 25 czerwca 2006 roku napastnicy przedarli się podziemnym tunelem pod granicą Izraela ze Strefą Gazy i zaatakowali posterunek wojsk izraelskich.
Czytaj całość
 
Największy wróg świata arabskiego | Drukuj |
Israel
12.10.2012.


The Arab News

Abdulateef Al-Mulhim

Artykuł saudyjskiego dziennikarza rzuca wyzwanie przekonaniu dominującemu w świecie arabskim – że źródłem wszelkich trudności, z którymi borykają się na       codzień mieszkańcy Bliskiego Wschodu, jest Izrael. Zdaniem Al-Mulhima prawdziwy wróg jest gdzie indziej.  

Czytaj całość
 
Izrael - drugi najbardziej wykształcony kraj świata | Drukuj |
Israel
12.10.2012.
    W ogłoszonym ostatnio rankingu najbardziej wykształconych krajów świata, Izrael zajął zaszczytne drugie miejsce. Pierwsze miejsce przypadło Kanadzie.
    Ranking opracowała Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Przyznawanie poszczególnym krajom określonych miejsc w klasyfikacji wykształcenia wynikało z kompleksowych badań.

Czytaj całość
 
Kamerka na HaKotel HaMaaraiw - Ścianę Zachodnią | Drukuj |
Israel
08.10.2012.
Żyjemy w świecie, w którym w każdej chwili możemy na żywo obserwować obraz z niemal każdego punktu kuli ziemskiej. Wśród nich znajdują się kamerki internetowe transmitujące obraz z miejsc nam najdroższych. Możemy obserwować HaKotel HaMaaraiw – Ścianę Zachodnią i inne ważne miejsca w Jerozolimie.
Link do kamerek
Do oglądania obrazów potrzebny jest plugin – Windows Media Player Firefox Plugin. Do pobrania na stronie kamerek.

 
Zestrzelono obcy samolot bezzałogowy | Drukuj |
Israel
07.10.2012.
Siły zbrojne Izraela zestrzeliły w sobotę samolot bezzałogowy, który naruszył przestrzeń powietrzną kraju od południa - poinformowało wojsko. Nie podano, gdzie maszyna rozpoczęła lot. Według mediów chodzi o samolot do zbierania danych wywiadowczych.


Czytaj całość
 
Jerozolima: Olbrzynia cysterna u stóp Pierwszej Świątyni | Drukuj |
Israel
05.10.2012.
Na początku września izraelscy archeolodzy ogłosili odkrycie tuż w pobliżu Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie ogromnego zbiornika na wodę pochodzącego z okresu Pierwszej Świątyni.
Badacze ujawnili, że wykuta w litej skale cysterna mogła pomieścić 250 metrów sześciennych cieczy (250 tys. litrów). Jest to pierwszy tak duży sztuczny zbiornik na wodę z tamtej epoki odnaleziony w mieście.


Czytaj całość
 
Niezwykła moda wśród młodych Żydów | Drukuj |
Israel
05.10.2012.
Dziennik Die Welt zamieszcza artykuł o nowym trendzie wśród izraelskiej młodzieży. Chodzi o tatuaże potomków ofiar, które przeżyły Holokaust.
Czytaj całość
 
Zabytki Muzeum Izraela do obejrzenia w internecie | Drukuj |
Israel
02.10.2012.

Czytaj całośćŚwiatowa korporacja Google oraz Muzeum Izraela w Jerozolimie otworzyły interaktywną wyszukiwarkę  oraz witrynę internetową, na której można oglądać w wysokiej rozdzielczości najważniejsze zabytki archeologiczne z czasów biblijnych.

To kolejna, po projekcie umieszczenia w sieci Zwojów znad Morza Martwego, inicjatywa internetowego giganta we współpracy z najważniejszym izraelskim muzeum narodowym.

Czytaj całość
 
Taniej do Tel Awiwu | Drukuj |
Israel
11.09.2012.

Już na początku grudnia Wizz Air zainauguruje loty z Budapesztu do Tel Awiwu. Dzięki tanim połączeniom z Polski do stolicy Węgier, także loty do Izraela będą tańsze!Loty z Budapesztu do Izraela będą obsługiwane we wtroki, czwartki i soboty. Ceny biletów zaczynają się od 187 zł za lot w dwie strony (przy płatności kartą Citi Wizz Air i posiadaniu członkostwa Wizz Xclusive Club). Do Budapesztu można dolecieć bardzo tanio z Wizz Air lub z Ryanair. Podane ceny biletów dotyczą podróży tylko z bagażem podręcznym. Bilety należy rezerwować na stronie przewoźnika.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 66 z 145

Pray for Izrael

200w.gif

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

KLIK jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

TSKZ

tskz.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl