POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Izrael


77 rakiet w ciągu doby... | Drukuj |  Email
Israel
24.10.2012.

Czytaj całośćW ciągu ostatniej doby prawie 80 rakiet i pocisków moździerzowych spadło na Izrael, raniąc odłamkami cztery osoby (w tym dwie ciężko) i niszcząc lub uszkadzając pięć domów. W środowy poranek z terytorium Strefy Gazy w stronę Izraela odpalono kolejne rakiety. 7 z nich zostało przechwyconych przez system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła. Izraelskiej armii udało się zlokalizować miejsca, z których islamscy terroryści prowadzili ostrzał. Lotnictwo przeprowadziło naloty na pozycje Hamasu, jednak ostrzał Izraela trwa nadal.

Czytaj całość
 
Gilad od roku na wolnosci | Drukuj |  Email
Israel
18.10.2012.

Czytaj całośćIzraelski żołnierz Gilad Szalit, który przez ponad pięć lat był więziony przez terrorystów z palestyńskiego Hamasu, przyznał, że podczas pobytu w niewoli najbardziej obawiał się, iż zostanie zapomniany. W czwartek mija dokładnie rok od jego uwolnienia.

Szalit miał 19 lat, gdy został porwany przez terrorystów z Hamasu i dwóch innych zbrojnych grup palestyńskich. 25 czerwca 2006 roku napastnicy przedarli się podziemnym tunelem pod granicą Izraela ze Strefą Gazy i zaatakowali posterunek wojsk izraelskich.
Czytaj całość
 
Największy wróg świata arabskiego | Drukuj |  Email
Israel
12.10.2012.


The Arab News

Abdulateef Al-Mulhim

Artykuł saudyjskiego dziennikarza rzuca wyzwanie przekonaniu dominującemu w świecie arabskim – że źródłem wszelkich trudności, z którymi borykają się na       codzień mieszkańcy Bliskiego Wschodu, jest Izrael. Zdaniem Al-Mulhima prawdziwy wróg jest gdzie indziej.  

Czytaj całość
 
Izrael - drugi najbardziej wykształcony kraj świata | Drukuj |  Email
Israel
12.10.2012.
    W ogłoszonym ostatnio rankingu najbardziej wykształconych krajów świata, Izrael zajął zaszczytne drugie miejsce. Pierwsze miejsce przypadło Kanadzie.
    Ranking opracowała Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Przyznawanie poszczególnym krajom określonych miejsc w klasyfikacji wykształcenia wynikało z kompleksowych badań.

Czytaj całość
 
Kamerka na HaKotel HaMaaraiw - Ścianę Zachodnią | Drukuj |  Email
Israel
08.10.2012.
Żyjemy w świecie, w którym w każdej chwili możemy na żywo obserwować obraz z niemal każdego punktu kuli ziemskiej. Wśród nich znajdują się kamerki internetowe transmitujące obraz z miejsc nam najdroższych. Możemy obserwować HaKotel HaMaaraiw – Ścianę Zachodnią i inne ważne miejsca w Jerozolimie.
Link do kamerek
Do oglądania obrazów potrzebny jest plugin – Windows Media Player Firefox Plugin. Do pobrania na stronie kamerek.

 
Zestrzelono obcy samolot bezzałogowy | Drukuj |  Email
Israel
07.10.2012.
Siły zbrojne Izraela zestrzeliły w sobotę samolot bezzałogowy, który naruszył przestrzeń powietrzną kraju od południa - poinformowało wojsko. Nie podano, gdzie maszyna rozpoczęła lot. Według mediów chodzi o samolot do zbierania danych wywiadowczych.


Czytaj całość
 
Jerozolima: Olbrzynia cysterna u stóp Pierwszej Świątyni | Drukuj |  Email
Israel
05.10.2012.
Na początku września izraelscy archeolodzy ogłosili odkrycie tuż w pobliżu Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie ogromnego zbiornika na wodę pochodzącego z okresu Pierwszej Świątyni.
Badacze ujawnili, że wykuta w litej skale cysterna mogła pomieścić 250 metrów sześciennych cieczy (250 tys. litrów). Jest to pierwszy tak duży sztuczny zbiornik na wodę z tamtej epoki odnaleziony w mieście.


Czytaj całość
 
Niezwykła moda wśród młodych Żydów | Drukuj |  Email
Israel
05.10.2012.
Dziennik Die Welt zamieszcza artykuł o nowym trendzie wśród izraelskiej młodzieży. Chodzi o tatuaże potomków ofiar, które przeżyły Holokaust.
Czytaj całość
 
Zabytki Muzeum Izraela do obejrzenia w internecie | Drukuj |  Email
Israel
02.10.2012.

Czytaj całośćŚwiatowa korporacja Google oraz Muzeum Izraela w Jerozolimie otworzyły interaktywną wyszukiwarkę  oraz witrynę internetową, na której można oglądać w wysokiej rozdzielczości najważniejsze zabytki archeologiczne z czasów biblijnych.

To kolejna, po projekcie umieszczenia w sieci Zwojów znad Morza Martwego, inicjatywa internetowego giganta we współpracy z najważniejszym izraelskim muzeum narodowym.

Czytaj całość
 
Taniej do Tel Awiwu | Drukuj |  Email
Israel
11.09.2012.

Już na początku grudnia Wizz Air zainauguruje loty z Budapesztu do Tel Awiwu. Dzięki tanim połączeniom z Polski do stolicy Węgier, także loty do Izraela będą tańsze!Loty z Budapesztu do Izraela będą obsługiwane we wtroki, czwartki i soboty. Ceny biletów zaczynają się od 187 zł za lot w dwie strony (przy płatności kartą Citi Wizz Air i posiadaniu członkostwa Wizz Xclusive Club). Do Budapesztu można dolecieć bardzo tanio z Wizz Air lub z Ryanair. Podane ceny biletów dotyczą podróży tylko z bagażem podręcznym. Bilety należy rezerwować na stronie przewoźnika.

 
Jom Haacmaut | Drukuj |  Email
Israel
29.04.2012.

 

Wieczorem 25 kwietnia odbyły się obchody Dnia Niepodległości Izraela (יום העצמאות‎). Prezydent Szimon Peres (najstarsza urzędująca głowa państwa na świecie!) przygotował z tej okazji specjalne wystąpienie.


Czytaj całość
 
Jom HaShoah w Izraelu | Drukuj |  Email
Israel
29.04.2012.
Czytaj całośćW Jom HaSzoa, przy dźwiękach syren Izrael oddał hołd sześciu milionom ofiar Holokaustu - na dwie minuty zatrzymali się piesi, kierowcy stali z pochylonymi głowami obok swoich pojazdów, przerwano pracę w firmach, a w domach ludzie zaprzestali domowych zajęć. Jom HaSzoa - Dzień Pamięci o Ofiarach i Bohaterach Holokaustu jest jednym z najważniejszych w izraelskim kalendarzu. Zamknięte są restauracje i lokale rozrywkowe, w radiu i telewizji dominują programy o niemieckich zbrodniach i wywiady z tymi, którzy przeżyli Holokaust. 
Czytaj całość
 
IDF - Born To Be Wild.... | Drukuj |  Email
Israel
29.03.2012.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 66 z 142

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl