POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Negocjacji ws. Szalita c.d.  Email
Premier Izraela Benjamin Netanjahu poinformował w niedzielę, że wznowiono rozmowy na temat uwolnienia izraelskiego żołnierza Gilada Szalita, przetrzymywanego od czterech lat przez palestyńskich terrorystów. "Działamy na różnych polach, żeby sprowadzić go (Gilada Szalita) z powrotem. Jedną z tych płaszczyzn, właściwie główną płaszczyzną, są negocjacje, które faktycznie zostały wznowione przed kilkoma tygodniami" - ujawnił premier na antenie izraelskiego radia wojskowego.J ak wyjaśnił Netanjahu, niemiecki mediator, który pośredniczy w sprawie uwolnienia sierżanta Szalita w zamian za setki Palestyńczyków przetrzymywanych w izraelskich więzieniach, powrócił do regionu i wznowił kontakty z porywaczami. 23-letni obecnie Szalit został uprowadzony do Strefy Gazy 25 czerwca 2006 roku przez powiązanych z radykalnym palestyńskim Hamasem terrorystów, którzy zabili dwóch innych członków załogi jego czołgu. Do więźnia nie ma jakiegokolwiek dostępu z zewnątrz, a jedynym dowodem, że żołnierz nadal żyje, jest upublicznione w ubiegłym roku krótkie nagranie wideo.

Izraelski dziennik "Jedijot Achronot" informuje w swoim niedzielnym wydaniu, że niemiecki mediator był przed dwoma tygodniami w Strefie Gazy, gdzie spotkał się z przedstawicielami radykalnego Hamasu.

Tymczasem ojciec Gilada, Noam, powiedział w niedzielę wojskowej rozgłośni, że według jego wiedzy "niestety nie toczą się żadne negocjacje z drugą stroną (Hamasem)". Według Noama Szalita, "nie ma najmniejszego postępu; wszystko jest zablokowane". "Wysiłki są podejmowane, ale nie ma nic nowego. To do premiera (Netanjahu) należy podejmowanie decyzji" w sprawie wymiany więźniów - zaznaczył.

Na kilka miesięcy negocjacje w sprawie wymiany Szalita za palestyńskich więźniów utknęły w martwym punkcie. Izrael nie przystał na żądanie Hamasu, polegające na uwolnieniu z więzień tysiąca Palestyńczyków, w tym skazanych za zamachy terrorystyczne na izraelskich cywilach. Kilkuset więźniów odsiaduje kary długoletniego więzienia, niektórzy dożywocia, za bezpośredni i pośredni udział w zamachach terrorystycznych.

Premier Izraela oświadczył, że jest gotów wymienić tysiąc palestyńskich więźniów za Szalita. Zastrzegł jednak, że nie mogą być to ludzie skazani za zamachy terrorystyczne, ponieważ po wyjściu na wolność mogliby ponownie dopuszczać się przemocy.

Tajne negocjacje w sprawie uwolnienia Szalita - najpierw prowadzone przez Egipt, a następnie przez Niemcy - nie przyniosły jak dotąd rezultatu.

 


Źródło: Interia, PAP

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Shabbat - info

Kochani, spotykamy się w każdy niebieski.jpgpiątek pół godz. przed zapaleniem świec !!!

Every Friday,we meet half an hour before  lighting candles Stawna str 10

Opłaty - infornacje

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

The synagogue is open every Saturday at 09:30-11:00am.

Simchat Torah

Zapalenie świec dla Poznania po godz. 18:37

Prosimy o przybycie min półgodz. wcześniej.

simchat.jpgOPŁATY za świąteczny posiłek

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl