POLUB NAS :)

facebook.jpg

Nasz You Tube

ytube.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

  calenda1.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

Negocjacji ws. Szalita c.d.  Email
Premier Izraela Benjamin Netanjahu poinformował w niedzielę, że wznowiono rozmowy na temat uwolnienia izraelskiego żołnierza Gilada Szalita, przetrzymywanego od czterech lat przez palestyńskich terrorystów. "Działamy na różnych polach, żeby sprowadzić go (Gilada Szalita) z powrotem. Jedną z tych płaszczyzn, właściwie główną płaszczyzną, są negocjacje, które faktycznie zostały wznowione przed kilkoma tygodniami" - ujawnił premier na antenie izraelskiego radia wojskowego.J ak wyjaśnił Netanjahu, niemiecki mediator, który pośredniczy w sprawie uwolnienia sierżanta Szalita w zamian za setki Palestyńczyków przetrzymywanych w izraelskich więzieniach, powrócił do regionu i wznowił kontakty z porywaczami. 23-letni obecnie Szalit został uprowadzony do Strefy Gazy 25 czerwca 2006 roku przez powiązanych z radykalnym palestyńskim Hamasem terrorystów, którzy zabili dwóch innych członków załogi jego czołgu. Do więźnia nie ma jakiegokolwiek dostępu z zewnątrz, a jedynym dowodem, że żołnierz nadal żyje, jest upublicznione w ubiegłym roku krótkie nagranie wideo.

Izraelski dziennik "Jedijot Achronot" informuje w swoim niedzielnym wydaniu, że niemiecki mediator był przed dwoma tygodniami w Strefie Gazy, gdzie spotkał się z przedstawicielami radykalnego Hamasu.

Tymczasem ojciec Gilada, Noam, powiedział w niedzielę wojskowej rozgłośni, że według jego wiedzy "niestety nie toczą się żadne negocjacje z drugą stroną (Hamasem)". Według Noama Szalita, "nie ma najmniejszego postępu; wszystko jest zablokowane". "Wysiłki są podejmowane, ale nie ma nic nowego. To do premiera (Netanjahu) należy podejmowanie decyzji" w sprawie wymiany więźniów - zaznaczył.

Na kilka miesięcy negocjacje w sprawie wymiany Szalita za palestyńskich więźniów utknęły w martwym punkcie. Izrael nie przystał na żądanie Hamasu, polegające na uwolnieniu z więzień tysiąca Palestyńczyków, w tym skazanych za zamachy terrorystyczne na izraelskich cywilach. Kilkuset więźniów odsiaduje kary długoletniego więzienia, niektórzy dożywocia, za bezpośredni i pośredni udział w zamachach terrorystycznych.

Premier Izraela oświadczył, że jest gotów wymienić tysiąc palestyńskich więźniów za Szalita. Zastrzegł jednak, że nie mogą być to ludzie skazani za zamachy terrorystyczne, ponieważ po wyjściu na wolność mogliby ponownie dopuszczać się przemocy.

Tajne negocjacje w sprawie uwolnienia Szalita - najpierw prowadzone przez Egipt, a następnie przez Niemcy - nie przyniosły jak dotąd rezultatu.

 


Źródło: Interia, PAP

 

Pray for Izrael

200w.gif

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

 jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

TSKZ

tskz.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl