POLUB NAS :)

facebook.jpg

Nasz You Tube

ytube.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

  calenda1.jpg

TSKZ

tskz.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

Otwarta Rzeczpospolita przeciw nienawiści i przemocy  Email
antysemityzm i rasizm

2012/12/12

Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita” zwraca się do wszystkich obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, którym drogie są ideały demokracji i wolności, o zdecydowane przeciwstawianie się coraz częstszym w ostatnim czasie objawom nietolerancji, ksenofobii, homofobii, antysemityzmu, rasizmu i innych form wykluczania i piętnowania innych: inaczej myślących, w co innego wierzących, dokonujących innych życiowych wyborów, prowadzących inny tryb życia.

 

Nie pozostawajmy bezczynni wobec mnożących się nienawistnych wypowiedzi – na łamach prasy, w publicznych wystąpieniach i dyskusjach oraz w internecie – a także wobec coraz częstszego przechodzenia od ataków słownych do aktów fizycznej przemocy. Nie wahajmy się głośno wyrażać swego potępienia i oburzenia.

Za szczególnie niepokojące, a także wyjątkowo wstrętne, uznajemy posługiwanie się argumentem obrony wolności słowa i swobód obywatelskich przez tych wszystkich, którzy w istocie wzywają do bagatelizowania wypowiedzi i działań wyrażających nienawiść i siejących nienawiść. Nie może być zgody na twierdzenia, że ideowe deklaracje pochwalające zbrodnię i przemoc oraz organizacje manifestujące pod takimi hasłami mają do tego takie samo moralne prawo jak ci, którzy oddają cześć ofiarom nietolerancji i występują w imię zagrożonych demokratycznych i humanistycznych wartości. Nie damy się zaszantażować oskarżeniami o chęć cenzurowania ideowych przeciwników. Naszym celem nie jest szykanowanie prześladowców, lecz obrona prześladowanych.

Wzywamy wszystkich, którym bliskie są wyznawane przez nas wartości i którzy podzielają nasze zaniepokojenie narastającą w Polsce atmosferą nienawiści i agresji, do publicznego zabierania głosu. Publikowany przez nas Apel Aleksandry Duź i Izabelli Gawęckiej wyraża także nasze stanowisko. Zachęcamy do popierania go i występowania z podobnymi inicjatywami, o których – jeśli tylko zostaniemy zawiadomieni – będziemy informować. Apelujemy też o przyłączanie się do akcji Otwartej Rzeczpospolitej Delete ONR , mającej na celu usunięcie strony ONR z Facebooka (https://www.facebook.com/events/458043600925894/). Wzywamy do podejmowania podobnych działań wobec innych stron internetowych o ksenofobicznym, antysemickim lub rasistowskim charakterze.

/zrodlo otwarta.org/

 

 

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

 jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl