POLUB NAS :)

facebook.jpg

Nasz You Tube

ytube.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

  calenda1.jpg

TSKZ

tskz.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

Antysemityzm nieświadomych?  Email
antysemityzm i rasizm

Wydawałoby się, że sprawa z Forbesem jest zakończona. Czasopismo opublikowało sążniste sprostowanie (chyba bez precedensu w ostatnich czasach), przeprosiło i już. Tymczasem niezwłocznie (początkowo na niszowych portalach) zaczęły pojawiać się w Internecie artykuły o "drugim dnie " całej sprawy. O rozmowach i naciskach środowisk żydowskich (w tym mojej skromnej osoby) na koncern Ringer Axel Springer, o szantażach i wymuszeniach, które doprowadziły redakcję do sprostowania i przeprosin. Było niszowo i złośliwie-zabawnie.

Sytuacja ulega zmianie - w ciągu ostatnich 48 godzin skontaktowało się ze mną dwóch dziennikarzy reprezentujących znane czasopisma. Personaliów nie podaję, bo chcę grać fair do końca. Ich pytania są podobne - w jaki sposób nacisnęliśmy na gigantyczny niemiecki koncern i wymusiliśmy na nim takie ustępstwa, z kim rozmawialiśmy, jakie organizacje żydowskie wywarły naciski. I ja... zaczynam się tłumaczyć. Pokazuję dokumenty, udostępniam mój JEDYNY list jaki wysłałem do Niemiec, zaczynam tłumaczyć, że moje kontakty z niemieckimi rabinami są stricte robocze...

I oto nagle dociera do mnie, w czym uczestniczę. Że wizja w najlepszym wypadku nierzetelności, a w najgorszym oślizłego pismactwa na zamówienie, jest dla braci dziennikarskiej nie do zniesienia. Że lepiej i prościej jest przyjąć, że ciężka łapa światowego żydostwa, potężniejsza od kościoła katolickiego, o którym od dawna w mediach głośno, a nikt nie przeprasza i nie prostuje, zgniotła niestrudzonych poszukiwaczy prawdy w forbesowej redakcji.

Wczoraj chwilę, dziś o wiele dłużej, spędziłem na próbach udowadniania że to nieprawda, że potęga światowego żydostwa dławiącego wolność międzynarodowego koncernu to absurdalna bzdura.

I nagle do mnie dotarło, że podobnie jak ja teraz musieli się czuć Żydzi tłumaczący, że do pesachowej macy nie trzeba krwi chrześcijańskich dzieci, a "Protokoły Mędrców Syjonu" (bo to oni pewnie rzucili na kolana niemiecko-szwajcarski koncern) to wierutna bzdura. Kiedy wytłumaczyłem się z "zarzutów" złodziejstwa czy jakiegoś takiego ogólnego cwaniactwa, w intencji dziennikarzy muszę się wytłumaczyć, jak mogłem tego dowieść.

I już na koniec. Osoba, z którą rozmawiałem dzisiaj powiedziała, że praktycznie się nie zdarza, by koncern ingerował w politykę posiadanej gazety - wiedziała o tym z własnego doświadczenia - jak pewnie większość dziennikarzy. Kiedy zapytałem "Dlaczego więc, skoro istnieje tego rodzaju zasada, wypytujecie o możliwość takiej ingerencji i takiego nacisku?" Usłyszałem: "Może w tej sprawie zrobiono wyjątek".

Mniej więcej po 40 minutach dotarło do mnie, że właśnie zetknąłem się z antysemityzmem - pewnie nieświadomym, ale jednak.

Piotr Kadlčík

 

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

 jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl