POLUB NAS :)

facebook.jpg

Nasz You Tube

ytube.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

  calenda1.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

Komiks o Auschwitz - mIłość w cieniu zagłady"  Email
Do księgarń trafił komiks o Auschwitz. Historia tragicznej miłości dwójki więźniów to początek serii rysunkowych opowieści poświęconych historii obozu koncentracyjnego.
"Oddajemy do rąk czytelników pierwszy komiks o Auschwitz, oparty na rzetelnym przekazie historycznym. Opowiadamy o Auschwitz raz jeszcze, choć w nieco odmiennej formie, z myślą o współczesnym czytelniku. 
 Historię obozu pokazujemy poprzez losy konkretnych ludzi, ukazując ich takimi, jakimi byli, z ich wzlotami i upadkami, nadzieją i zwątpieniem w koszmarze i nędzy Auschwitz" - napisali w zaproszeniu na niedzielne spotkanie z twórcami w Jewish Community Centre wydawcy komiksu.
Pierwszy zeszyt z serii "Epizody z Auschwitz" zatytułowany "Miłość w cieniu zagłady" opowiada historię dwojga więźniów - Żydówki Mali Zimetbaum i Polaka Edwarda Galińskiego. Zakochani próbują uciec z obozu, ale schwytani tragicznie giną.
- Tematyka Holocaustu jest niezmiernie interesująca, a na polu komiksowym właściwie nieeksploatowana. Chciałbym, żeby był to projekt przełomowy, jeśli chodzi o podejście do tematu. Żeby przede wszystkim była to dobra fabuła, opowiedziana w ciekawy, wciągający sposób. Komiksy historyczne są najczęściej przegadane, a ich warstwa graficzna pozostawia wiele do życzenia. My chcemy zaproponować czytelnikowi nową jakość - mówi Michał Gałek, autor scenariusza.
- Wszystko było na bieżąco konsultowane i z wydawcą, i z historykami, generalnie z ludźmi, którzy znają temat lepiej ode mnie i są w stanie wskazać paluchem, że "o, tu ten beret powinien wyglądać inaczej" - dodaje Marcin Nowakowski, autor rysunków.
Pracy przy serii towarzyszą także konsultacje z byłymi więźniami Auschwitz. - Uważam, że młodzieży powinny być podawane wiadomości rzetelne, bardzo dokładne, ale niekoniecznie trzeba przy tym przeczytać jakieś cztery-pięć tomów, żeby zrozumieć jakąś historię - przekonuje Kazimierz Smoleń, były więzień Auschwitz, który pomaga twórcom serii komiksów o obozie.
- Przedstawiona w tym komiksie opowieść o miłości Edka Galińskiego i Mali Zimetbaum "w piekle Auschwitz" oparta jest na faktach, a dialogi starają się w miarę możności wiernie odtworzyć tamte tragiczne wydarzenia - zapewnia dr Adam Cyra, historyk i konsultant projektu.
Kolejne 40-stronicowe zeszyty mają ukazywać się co dwa-trzy miesiące. Każdy zostanie opatrzony wstępem ukazującym tło historyczne przedstawianych wydarzeń, a także artykułem autorstwa badacza tematu, słowniczkiem terminów oraz bibliografią tematyczną.
- Wielość wątków w historii Auschwitz sprawia, że to projekt długofalowy, na pewno kilkuletni. Zlokalizowaliśmy kilkadziesiąt tematów. Chcemy ukazać różne aspekty Auschwitz z perspektywy ofiar: Polaków, Żydów, Romów i innych grup dotkniętych tą tragedią. A także z perspektywy sprawców: esesmanów, ale też przedsiębiorstw i instytucji, które przyczyniły się do powstania i sprawnego funkcjonowania tej nieprawdopodobnej machiny zagłady. Wkrótce ukaże się drugi zeszyt poświęcony niezwykłej postaci rotmistrza Witolda Pileckiego, a następnie album przedstawiający historię ojca Maksymiliana Kolbe - zapowiadają wydawcy Beata Kłos i Jacek Lech.
Edycji towarzyszy strona internetowa http://www.episodesfromauschwitz.pl/
/żródło: Gazeta Wyborcza/
 

Pray for Izrael

200w.gif

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

 jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

TSKZ

tskz.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl