POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową 

poznan@jewish.org.pl

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg
erec.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

TSKZ

tskz.jpg

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg
wirtualny.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

"Ziarno Prawdy"  Email
"Ziarno prawdy" to jeden z bestsellerowych kryminałów Zygmunta Miłoszewskiego. Odnosi się on do relacji polsko-żydowskich, wspólnej, często trudnej, historii oraz współczesnego antysemityzmu. Książka zostanie wkrótce zekranizowana. Ekipa filmowa będzie pracować w Sandomierzu od 1 do 16 kwietnia, a w roli rabina wystąpi znany z francusko-niemiecko-izraelskiego dramatu "Oczy szeroko otwarte" Zohar Strauss.

-"Ziarno prawdy" było taką powieścią, która mnie absolutnie zafascynowała i to pod każdym względem. Podoba mi się świadomość warsztatowa i operowanie gatunkiem przez autora. Przy czym jest to też próba opowiedzenia czegoś więcej. To świetna książka i nie miałem wątpliwości, że chcę ją przenieść na ekran (...). Jest tutaj dobra kryminalna intryga, fascynujący bohater, punkty zwrotne we właściwych miejscach i tajemnica, której właściwie do samego końca nie jesteśmy w stanie rozwiązać - podkreślał Borys Lankosz, reżyser filmu, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 12 marca w Warszawie.

 

-"Ziarno prawdy" jest przede wszystkim przyczynkiem do rozmowy o splocie polsko-żydowskich relacji. Wszystko to jest zrobione w wyważony sposób (...). Nie będzie moim zamiarem wbijanie kija w mrowisko - myślę, że tego mamy dosyć, tego jest za dużo. Chciałbym raczej stworzyć przestrzeń do dyskusji. Jeżeli dla kogoś ten film będzie czymś więcej niż dwugodzinną uczciwą rozrywką i zdecyduje się o tym później porozmawiać, to chciałbym, by toczyło się to w atmosferze porozumienia i szacunku. Wydaje mi się, że to w tej powieści jest. Są tam różne reakcje i różne perspektywy - mówił Borys Lankosz.

 

O przygotowaniach do swojej roli opowiedział także izraelski aktor Zohar Strauss. - Będę grał w języku polskim, choć nie znam tego języka. Ale problem ten postrzegam jedynie jako problem techniczny. Jest to po prostu element, przez który muszę przebrnąć, żeby to zagrać. Ale to jest ważne by pokazać, jak cudowna jest ta postać (...). Moja rodzina pochodzi z Polski i postanowiłem wykorzystać udział w tym projekcie do tego, by zmierzyć się ze swoją przeszłością (...). Stereotypy budowane są na braku wiedzy.  Świat robi się coraz mniejszy, dzięki transportowi lotniczemu czy Internetowi. Dzięki temu stajemy się sąsiadami, nawet jeśli nie mieszkamy obok siebie. Większość ludzi będących w naszym wieku ma dziś obowiązek spróbowania zrozumienia siebie nawzajem. Możemy to osiągnąć dzięki spojrzeniu na naszą przeszłość - podkreślał.

 

Obok Roberta Więckiewicza, Aleksandry Hamkało i Zohara Straussa w filmie wystąpią m.in. Jerzy Trela, Magdalena Walach, Krzysztof Pieczyński, Iwona Bielska i Arkadiusz Jakubik. Premiera odbędzie się w 2015 r.

Źródło: PISF

 

ATTENTION !

About the visits to the grave

of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Shabbat - info

The synagogue is closed

until further notice

Uwaga !!!

Gmina zawiesza wszelką działalność

Do odwołania

Zarządzenie Przewodniczącej Alicji Kobus

 

niebieski.jpg

TAGLIT Lipiec''20

talit2.jpgINFORMACJE

Obozy letnie 2020

INFORMACJA TUTAJ

jcc.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

Tajemnice Judaizmu

podcast.jpg Kliknij obrazek

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

W każdy czwartek od godz.18:15taniec.jpg

C I H

3a.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shavei Polska

shavei.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

Muzyka klezmerska

radio kl.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl