POLUB NAS :)

facebook.jpg

Nasz You Tube

ytube.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

  calenda1.jpg

TSKZ

tskz.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

Sikorski walczy z chamstwem w internecie  Email
Szef MSZ Radosław Sikorski, który już wcześniej podejmował kroki mające na celu ukrócenie antysemickich i rasistowskich wybryków, postanowił osobiście walczyć z ich przejawami w internecie. Pozwał wydawców „Faktu” i „Pulsu Biznesu” za wpisy internetowe na ich forach internetowych. Oficjalnie złożył też zeznania w prokuraturze i domagał się potraktowania jego pism jako doniesienia o przestępstwie. Jest to kolejny etap batalii ministra.

 - Jako szef polskiej dyplomacji mam za zadanie dbać o wizerunek mojego kraju. Rasizm, agresja, mowa nienawiści na polskich forach internetowych przekracza wszelkie wyobrażenia. Mogą to czytać ludzie na całym świecie. I wyrabiać sobie opinię o Polsce – skomentował swój krok dla „Gazety Wyborczej”.

 

W uzasadnieniu pozwów można przeczytać, że administratorzy portali nie usunęli obraźliwych wpisów, mimo że zawierają treści sprzeczne z prawem i dobrymi obyczajami. Podkreśla też, że nie uczyniono tego, mimo iż regulaminy tych forów stanowią, że takie wpisy są niedopuszczalne. Przywołuje w nim także wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie, z marca tego roku, w którym sąd stwierdził, że jeśli właściciel strony internetowej jest świadomy bezprawności wpisów, to ma obowiązek natychmiast je usunąć. Jeśli tego nie zrobi – ponosi odpowiedzialność. Minister dodał także, iż jesli zajdzie taka potrzeba rozważa kolejne pozwy.

- Moją ambicją jest skłonienie właścicieli portali, by przestrzegali prawa i własnych regulaminów. Środkiem do tego oprócz usuwania obraźliwych wpisów może być wprowadzenie zasady, że na forum można się zarejestrować dopiero po podaniu np. sprawdzalnego numeru telefonu czy innych danych, dzięki którym forumowicz nie będzie dla administratora anonimowy. Sądzę, że chamstwo na forach powodowane jest m.in. poczuciem anonimowości - uważa minister Sikorski. To że anonimowość jest problemem także w ściganiu mowy nienawiści w internecie, potwierdzają dane przekazane ministrowi przez prokuratora generalnego. Seremet pisze, że jedną z głównych przyczyn umarzania takich spraw jest niemożność ustalenia sprawców. Dzieje się tak, jeśli korzystają z kawiarenek internetowych czy komputerów np. w firmach, które dostępne są dla większej liczby osób. Także jeśli są to fora administrowane poza granicami Polski, gdzie tego typu zachowania nie zawsze muszą być regulowane prawem.

Źródło: gazeta.pl

 

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

 jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl