POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Uhonorowanie Gołdy Tencer-Szurmiej  Email
W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe za wybitne zasługi dla polskiej nauki i kultury. Wśród wyróżnionych podczas uroczystości na Zamku Królewskim znalazła się Gołda Tencer – Szurmiej uhonorowana Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w promowaniu i upowszechnianiu kultury żydowskiej oraz za osiągnięcia w pracy twórczej i artystycznej.

”Chciałem wyróżnić tych, którzy tworzą współcześnie klimat polskichaspiracji, polskich marzeń o kulturze, o nauce, o prawie polskim” - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas wtorkowych uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych. Odznaczenia otrzymali także m.in.prof. Zbigniew Radwański, poetka Julia Hartwig-Międzyrzecka, aktorzy Franciszek Pieczka i Jerzy Stuhr, reżyser Krzysztof Krauze.
„Chciałem podziękować wszystkim państwu za ich pracę, służbę i że ich osiągnięcia naukowe i artystyczne razem wyznaczają dzisiaj poziom naszych polskich aspiracji i marzeń - powiedział Komorowski.
W imieniu nagrodzonych za przyznanie odznaczeń państwowych podziękował odznaczony Orderem Orła Białego prof. Zbigniew Radwański.
Gołda Tencer wyrosła w domu, gdzie żydowska kultura, obyczaj, język i tradycja były kultywowane. Jest aktorką, scenarzystką oraz reżyserem w Teatrze Żydowskim im. Ester Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie. Jest również prezesem założonej przez siebie Fundacji Shalom. Od 2004 organizuje Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. 14 listopada 2000 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu wybitnych zasług w działalności społecznej na rzecz społeczności żydowskiej. 7 grudnia 2009 roku z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrała Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

link do albumow Fundacji:

https://picasaweb.google.com/fundacjashalom

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.Opłaty - infornacja/

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl