POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Komunikat Stowarzyszenia 'NIGDY WIĘCEJ'  Email

Polskie Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' zostało uhonorowane nagrodą European Football Supporters Award - Europejską Nagrodą dla Kibiców Piłki Nożnej.

European Football Supporters Award (EFSA) przyznawana jest od 2005 roku grupom i organizacjom promującym pozytywne postawy poprzez sport. Jury nagrody składa się z przedstawicieli UEFA, Komisji Europejskiej, Rady Europy, Miasta Brukseli, Europejskiej Sieci Mediów Sportowych oraz międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Sportu i Postaw Obywatelskich. W tegorocznej edycji dokonano wyboru spośród 14 organizacji społecznych z 12 krajów - Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Izraela, Niemiec, Polski, Szkocji, Szwajcarii, Turcji i Walii.

Jak stwierdza oficjalny komunikat EFSA, Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' zostało nagrodzone za 'niezwykłą bitwę przeciwko rasizmowi i ksenofobii toczoną od 15 lat. (...) Ten szczególny wybór potwierdza raz jeszcze, jak ważne są wartości fair play na stadionach i wokół nich'.

'Cieszymy się z docenienia naszej antyrasistowskiej działalności po wielu latach ciężkiej pracy' - powiedział Marcin Kornak, prezes 'NIGDY WIĘCEJ', inicjator kampanii 'Wykopmy Rasizm ze Stadionów'.

'Obecnie koncentrujemy się na przygotowaniach do EURO 2012. Prowadzimy akcję edukacyjną, dokumentujemy incydenty rasistowskie w Polsce, na Ukrainie i w innych krajach regionu' - dodaje dr Rafał Pankowski, koordynator Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej powołanego do życia przez 'NIGDY WIĘCEJ' przy wsparciu UEFA.

Kampania 'Wykopmy Rasizm ze Stadionów' została rozpoczęta przez Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' w 1996 roku. Skierowana jest do kibiców, zawodników, trenerów, sędziów, działaczy sportowych i dziennikarzy.

Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' to niezależna organizacja antyrasistowska, która wydaje jedyny w kraju antyfaszystowski magazyn 'NIGDY WIĘCEJ'. Od 2009 roku Stowarzyszenie realizuje Wschodnioeuropejski Projekt Rozwoju z ramienia UEFA i międzynarodowej sieci FARE (Football Against Racism in Europe - Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie).

 

www.nigdywiecej.org
www.supportersaward.com
www.farenet.org

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.Opłaty - infornacja/

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl