POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg
erec.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

TSKZ

tskz.jpg

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg
wirtualny.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Festiwal Łódź Czterech Kultur odbędzie się we wrześniu  Email
Prawie 30 wydarzeń artystycznych - koncerty, spektakle teatralne, spotkania z pisarzami i warsztaty - znajdzie się w programie Festiwalu Łódź Czterech Kultur, który w dniach 14-18 września odbędzie się w Łodzi. Impreza zastąpi odbywający się od 2002 roku Festiwal Dialogu Czterech Kultur. Łódź Czterech Kultur nadal ma prezentować kultury budujące potęgę przemysłową dawnej Łodzi: polską, żydowską, niemiecką i rosyjską. Hasłem tegorocznej imprezy będą "Powroty". "Chcemy powrócić do wielokulturowej tradycji miasta, dotrzeć do jego korzeni i przywrócić pamięć o jego barwnej historii" - zapowiadają organizatorzy imprezy.

14 września festiwal zainauguruje wernisaż wystawy prac Jacka Waltosia pt. "Ludzie Czechowa" w Miejskiej Galerii Sztuki.

Wśród wydarzeń muzycznych znajdzie się występ smyczkowego Kwartetu Śląskiego, który zagra program z nowej płyty wydanej w cyklu "Poland Abroad", oparty m.in. na twórczości żydowskich kompozytorów Szymona Laksa i Joachima Mendelsona. W ramach festiwalu z recitalem fortepianowym wystąpi Jonathan Plowright.

Wydarzeniem teatralnym będzie przedpremierowy pokaz kręconego w Łodzi przedstawienia Teatru Telewizji "Powidoki" Adama i Macieja Wojtyszki w reżyserii tego ostatniego. Pokaz sztuki inspirowanej życiem najsłynniejszej pary łódzkich artystów - Władysława Strzemińskiego i Katarzyny Kobro - oraz spotkanie z reżyserem i odtwórcami głównych ról odbędzie się w Muzeum Sztuki "ms2". W Muzeum otwarta zostanie też międzynarodowa wystawa pt. "Wrogościnność. Podejmowanie obcych".

W programie festiwalu znajdzie się także przedstawienie Sanktpetersburskiego Teatru Baletu Borisa Ejfmana "Don Kichot, czyli Fantazja szaleńca" oraz spektakl Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy "Czas terroru" w reż. Lecha Raczaka.

Zaplanowano również spotkania literackie: "Paul Celan. Poeta. Ocalony. Żyd" połączone z promocją książki Johna Felstinera oraz spotkanie z mającą łódzkie korzenie tłumaczką literatury polskiej - Ksenią Starosielską.

Pod hasłem "Świat się śmieje, a my z nim" pokazane zostaną filmy Grigorija Aleksandrowa.

W ramach festiwalu zaplanowano także cykl warsztatów kultury żydowskiej dla dzieci. Imprezę zakończy koncert Andrzeja Olejniczak i Apertus Quartet.

Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą m.in. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Sztuki, Filharmonii Łódzkiej, teatrach: Wielkim, Jaracza i Nowym, w Klubie Wytwórnia i Kinie Cytryna. Na ponad połowę festiwalowych imprez wstęp będzie wolny. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej - www.4kultury.pl.

Łódź Czterech Kultur zastąpił Festiwal Dialogu Czterech Kultur po konflikcie władz miasta z dotychczasowymi organizatorami imprezy i Fundacją, która jest właścicielem praw do nazwy i znaku tego ostatniego festiwalu. Władze miasta twierdzą, że powodem rozwiązania umowy z dotychczasowymi organizatorami było m.in. naruszenie dyscypliny finansów publicznych, brak procedur kontroli i nadzoru finansowego.

Źródło: PAP
 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Shabbat - info

Kochani, spotykamy się w każdy niebieski.jpgpiątek o 16:30

Every Friday,we meet  on 16;30 Stawna str 10

Opłaty - infornacje

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

The synagogue is open also every Saturday at 09:30-11:00am.

XXIII Dni Judaizmu

PROGRAM

plakat.jpg

Konkurs -VII edycja !!!

INFORMACJEpl1.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

W każdy czwartek od godz.18:15taniec.jpg
mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl