POLUB NAS :)

facebook.jpg

Nasz You Tube

ytube.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

  calenda1.jpg

TSKZ

tskz.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

O ANTYSEMITYZMIE GLOBALNIE  Email
antysemityzm i rasizm

18.10.12 W Warszawie zakończyła się międzynarodowa konferencja na temat antysemityzmu i rasizmu, trwająca od 15 do 18 października.

Kilkudziesięciu wybitnych uczonych, dyplomatów, działaczy społecznych i dziennikarzy z pięciu kontynentów spotkało się w Warszawie na zaproszenie Stowarzyszenia i redakcji magazynu 'NIGDY WIĘCEJ', by dyskutować na temat globalnych problemów antysemityzmu, ksenofobii i nietolerancji wobec mniejszości. Konferencja pt. 'Probing the Limits of Tolerance' odbyła się w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk, a jej współorganizatorem był Uniwersytet w Tel Awiwie.

Podczas sesji inaugurującej konferencję uczestników powitała Podsekretarz Stanu w MSZ Beata Stelmach. W panelu dyskusyjnym wzięli udział: Douglas A. Davidson, specjalny przedstawiciel Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu, prof. Dina Porat z Uniwersytetu w Tel Awiwie, dr hab. Rafał Pankowski ze Stowarzyszenia 'NIGDY WIĘCEJ', Maciej Kozłowski, wicedyrektor Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu w MSZ, były ambasador Polski w Izraelu, a także prof. Dariusz Stola z ISP PAN, prof. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego i prof. Aleksander Smolar, prezes Fundacji im. Stefana Batorego.

Specjalny list do uczestników konferencji skierował były prezydent Aleksander Kwaśniewski, przewodniczący Europejskiej Rady Tolerancji i Pojednania. - 'Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ jest dobrze znane dzięki swoim wysiłkom na rzecz przeciwdziałania incydentom i nietolerancyjnym postawom w polskim życiu publicznym. (…) Chciałbym wyrazić poparcie dla Waszej inicjatywy i wszystkich działań wspierających tolerancję oraz porozumienie między ludźmi różnego pochodzenia i różnych wyznań' - napisał Aleksander Kwaśniewski.

Podczas konferencji zaprezentowano między innymi rezultaty monitoringu incydentów rasistowskich prowadzonego przez Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' oraz osiągnięcia antyrasistowskiego projektu edukacyjnego 'Respect Diversity' w ramach Euro 2012.

Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' jest niezależną organizacją ekspercką, która od 1996 roku monitoruje incydenty na tle ksenofobicznym oraz wydaje antyrasistowski magazyn 'NIGDY WIĘCEJ'. Od 2009 roku 'NIGDY WIĘCEJ' koordynuje działania Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej. Stowarzyszenie jest partnerem ogólnopolskiej akcji pod egidą MSZ ‘Polska dla wszystkich’.

 

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

 jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl