POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

O ANTYSEMITYZMIE GLOBALNIE  Email
antysemityzm i rasizm

18.10.12 W Warszawie zakończyła się międzynarodowa konferencja na temat antysemityzmu i rasizmu, trwająca od 15 do 18 października.

Kilkudziesięciu wybitnych uczonych, dyplomatów, działaczy społecznych i dziennikarzy z pięciu kontynentów spotkało się w Warszawie na zaproszenie Stowarzyszenia i redakcji magazynu 'NIGDY WIĘCEJ', by dyskutować na temat globalnych problemów antysemityzmu, ksenofobii i nietolerancji wobec mniejszości. Konferencja pt. 'Probing the Limits of Tolerance' odbyła się w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk, a jej współorganizatorem był Uniwersytet w Tel Awiwie.

Podczas sesji inaugurującej konferencję uczestników powitała Podsekretarz Stanu w MSZ Beata Stelmach. W panelu dyskusyjnym wzięli udział: Douglas A. Davidson, specjalny przedstawiciel Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu, prof. Dina Porat z Uniwersytetu w Tel Awiwie, dr hab. Rafał Pankowski ze Stowarzyszenia 'NIGDY WIĘCEJ', Maciej Kozłowski, wicedyrektor Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu w MSZ, były ambasador Polski w Izraelu, a także prof. Dariusz Stola z ISP PAN, prof. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego i prof. Aleksander Smolar, prezes Fundacji im. Stefana Batorego.

Specjalny list do uczestników konferencji skierował były prezydent Aleksander Kwaśniewski, przewodniczący Europejskiej Rady Tolerancji i Pojednania. - 'Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ jest dobrze znane dzięki swoim wysiłkom na rzecz przeciwdziałania incydentom i nietolerancyjnym postawom w polskim życiu publicznym. (…) Chciałbym wyrazić poparcie dla Waszej inicjatywy i wszystkich działań wspierających tolerancję oraz porozumienie między ludźmi różnego pochodzenia i różnych wyznań' - napisał Aleksander Kwaśniewski.

Podczas konferencji zaprezentowano między innymi rezultaty monitoringu incydentów rasistowskich prowadzonego przez Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' oraz osiągnięcia antyrasistowskiego projektu edukacyjnego 'Respect Diversity' w ramach Euro 2012.

Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' jest niezależną organizacją ekspercką, która od 1996 roku monitoruje incydenty na tle ksenofobicznym oraz wydaje antyrasistowski magazyn 'NIGDY WIĘCEJ'. Od 2009 roku 'NIGDY WIĘCEJ' koordynuje działania Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej. Stowarzyszenie jest partnerem ogólnopolskiej akcji pod egidą MSZ ‘Polska dla wszystkich’.

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl