POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

"Śmierć Wrogom Ojczyzny"  Email
antysemityzm i rasizm
Około 200 członków i zwolenników Obozu Narodowo-Radykalnego zgromadziło się w sobotę pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Katowicach, skąd po południu, w obstawie policji, ruszył marsz. Wśród kilku innych transparentów niesionych przez narodowców, był ten widoczny na zdjęciu: "ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY" przy czym słowo "wrogom" zostało wystylizowane na litery hebrajskiego alfabetu.

- - Widzieliśmy już napis „Śmierć garbatym  nosom” na stadionie w Rzeszowie. Latem doszło do barbarzyńskich profanacji w ważnych  dla polskich Żydów miejscach, w tym także w Jedwabnem. Teraz ten niebywale wstrętny napis w Katowicach..

 

Myślę,  że chroniczna obojętność wymiaru sprawiedliwości i związana z tym bezkarność sprawców powodują eskalację takich zachowań. - komentuje Piotr Kadlcik, przewodniczący Związku Gmin wyznaniowych Żydowskich w RP

 

Katowicki marsz i kongres ONR zorganizowano z okazji 78. rocznicy powstania tej organizacji. Jej przedstawiciele podkreślali, że na miejsce spotkania wybrano Katowice, by "podkreślić polskość Śląska".

Sprzed pomnika Powstańców Śląskich około - jak szacuje policja - 200-300 manifestantów przeszło ulicami miasta. Doszło do starć z antyfaszystami. Śląski Ruch Antyfaszystowski w swoim oświadczeniu napisał m.in. że zalegalizowanie w katowickim Urzędzie Miasta marszu ONR (miał on w pełni legalny charakter) nie jest równoznaczne ze społeczną akceptacją planowanej maskarady, stąd kontrmanifestacja antyfaszystów. - Jako Śląskie Środowisko Antyfaszystowskie uważamy, że postawa propagowana przez członków ONR prowadzi do szerzenia nienawiści, nawołuje do przemocy, oraz uwstecznia społeczeństwo, swoimi prymitywnymi, opiewającymi w faszystowską ideologię poglądami - czytamy w oświadczeniu.

Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka katowickiej prokuratury okręgowej, nie chciała na prośbę katowickiej "Gazety Wyborczej" na  gorąco ocenić, czy transparent zawiera treści antysemickie. - Trudno powiedzieć. To dopiero można będzie ocenić po złożeniu doniesienia i dokładnym przeanalizowaniu materiału graficznego. Jeśli takie doniesienie wpłynie - zaznaczyła w "GW" Zawada-Dybek.

Źródło: lukrecjasugar.wordpress.com, GW, dziennikzachodni, naszemiasto

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.Opłaty - infornacja/

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl