POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Książki z okazji Roku Korczaka  Email
"Dzieci Biblii Mojżesz" i "Sam na sam z Bogiem. Modlitwy tych, którzy się nie modlą" to książki autorstwa Janusza Korczaka jakie z okazji obchodzonego właśnie Roku Korczaka ukażą się jesienią w Poznaniu. Wydanie książek Janusza Korczaka "Dzieci Biblii Mojżesz" i "Sam na sam z Bogiem. Modlitwy tych, którzy się nie modlą" to poznański wkład w obchodzony aktualnie Rok Korczaka. Ukażą się one jesienią - wcześniej, bo już w maju zobaczymy w Operze spektakl oparty na pedagogicznych pomysłach patrona.

Napisana w 1937 roku pierwsza z książek nie jest w Polsce bliżej znana - wydrukowano ją pierwotnie po hebrajsku w Palestynie.
Zamiarem Korczaka było poddanie książki plebiscytowi, tak aby dzieci wpłynęły na ostateczny jej kształt - niestety, wybuch II wojny światowej sprawił, że tego planu nie zrealizowano. Po polsku książka ukazała się w 1994 roku w Bibliotece "Więzi".
 
Teraz wydawcy planują dokończyć dzieła i przygotowane przez Korczaka ankiety rozesłać do wybranej grupy dzieci ze szkół w Poznaniu i izraelskim mieście Ra'anana, a także do uczestników Sejmu Dzieci i Młodzieży. Inicjatywę poparł Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.
 
"Modlitwy dla tych, którzy się nie modlą" to ułożone przez Korczaka pełne poezji modlitwy matek i dzieci starych i młodych. Po raz pierwszy ukazały się w 1922, dwa lata po śmierci matki autora. Obie książki uzyskały wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Tymczasem już w maju planowane jest wystawienie w Teatrze Wielkim, opartego na założeniach pedagogiki Janusza Korczaka, musicalu "Okruchy życia - Anioły są wśród nas" w reżyserii Karola Świtajskiego. Ten przygotowany dwa lata temu w Teatrze Miejskim w Gdyni spektakl wystawiany był do tej pory ponad 40 razy.

 

Marek Zaradnik

Głos Wielkopolsk

/zdjęcie: wikipedia/

 

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.Opłaty - infornacja/

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl