POLUB NAS :)

facebook.jpg

Nasz You Tube

ytube.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

  calenda1.jpg

TSKZ

tskz.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

Założyciel"Nigdy Więcej" odznaczony przez Prezydenta Komorowskiego  Email
05.06.2011.
‘Wasza praca jest bardzo potrzebna Polsce. Dziękuję!’ – powiedział prezydent Bronisław Komorowski, wręczając Marcinowi Kornakowi, prezesowi Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. 
4 czerwca prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z okazji Dnia Wolności z działaczami organizacji pozarządowych – zasłużonymi w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. Janina Ochojska, Jerzy Owsiak oraz Marcin Kornak.
Odznaczenie, jakie otrzymałem z rąk Pana Prezydenta, jest dla mnie wielkim zaszczytem. Myślę, że w ten sposób Pan Prezydent podkreślił, jak ważne jest przeciwdziałanie rasizmowi i ksenofobii w Polsce. Wyróżnienie to traktuję również jako docenienie wieloletniego zaangażowania wszystkich współpracowników Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’ i zobowiązanie do dalszych działań przeciwko nietolerancji’ – stwierdził Marcin Kornak. Zapytany o najważniejsze zadania stojące w tej dziedzinie przed Polską, Kornak przypomniał m.in. o konieczności ratyfikowania podpisanej przez Polskę 8 lat temu Konwencji w sprawie zwalczania przestępstw kryminalnych w cyberprzestrzeni wraz z Protokołem dodatkowym o zwalczaniu rasizmu.
Marcin Kornak jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’, redaktorem naczelnym magazynu antyfaszystowskiego ‘NIGDY WIĘCEJ’. Zainicjował również kampanie ‘Muzyka Przeciwko Rasizmowi’ i ‘Wykopmy Rasizm ze Stadionów’. Jest autorem ‘Brunatnej Księgi 1987-2009’ i ‘Brunatnej Księgi 2009-2010’, stanowiących efekt monitoringu incydentów na tle rasistowskim i ksenofobicznym oraz przestępstw popełnionych przez neofaszystów i skrajną prawicę.
Urodzony w 1968 roku, Marcin Kornak od 15. roku życia porusza sie na wózku inwalidzkim. Zyskał ogólnopolskie uznanie jako poeta i autor tekstów piosenek zespołów rockowych ze sceny niezależnej.
Po uroczystości w trakcie przyjęcia w ogrodach prezydenckich premier Donald Tusk otrzymał od przedstawicieli ‘NIGDY WIĘCEJ’ ‘Brunatną Księgę’. Rozmawiał też z nimi o problemie rasizmu w sporcie.
Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ jest niezależną organizacją antyrasistowską powstałą w 1996 roku. W 2011 roku otrzymało między innymi Medal Honorowy Powstania w Getcie Warszawskim przyznany przez Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej oraz Europejską Nagrodę dla Kibiców Piłki Nożnej. Od 2009 roku prowadzi w Warszawie Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej.
 
 

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

 jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl