POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg
erec.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

TSKZ

tskz.jpg

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg
wirtualny.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Wizyta Netanjahu w Warszawie  Email
27 lipca do Warszawy ma przylecieć premier Netanjahu. Chce poprosić o zablokowanie palestyńskiej inicjatywy w ONZ. Połączona z podróżą na Węgry wizyta w Polsce jest częścią dyplomatycznego tournée Netanjahu po Europie Środkowo-Wschodniej. W zeszłym tygodniu izraelski przywódca był w Bułgarii i Rumunii. – Cel tych wizyt jest tylko jeden. Pozyskanie krajów tej części Starego Kontynentu do poparcia nas na wrześniowym Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych –powiedział „Rzeczpospolitej" izraelski dyplomata.... 
Władze Autonomii Palestyńskiej zamierzają wówczas oficjalnie wystąpić do ONZ o uznanie niepodległości ich państwa. Izraelczycy chcą do tego nie dopuścić i montują koalicję państw, które będą głosowały na „nie". – Bardzo liczymy na Polskę, która jest naszym dobrym, sprawdzonym sojusznikiem – powiedział izraelski rozmówca "Rzeczpospolitej".

Jak dowiaduje się „Rz", premier Netanjahu ma przyjechać do Warszawy 27 lipca, spędzi tu noc, a następnie odleci do Budapesztu. Jaką odpowiedź na swoją prośbę usłyszy z ust polskich przywódców? MSZ sprawy nie komentuje. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że premier Netanjahu postawi Polskę w niezręcznej sytuacji. Nasz kraj stara się bowiem w sprawie konfliktu bliskowschodniego zachować neutralność. Teraz będzie musiał się opowiedzieć po którejś stronie.


Podobne dylematy mają Rumunii i Bułgarzy. Jak pisze izraelska prasa, która nazwała podróż do Sofii i Bukaresztu „sporym zawodem", oba kraje nie obiecały Netanjahu swojego poparcia. Premier Bułgarii Bojko Borysow na konferencji prasowej po zakończeniu rozmów z izraelskim przywódcą wykręcał się jak mógł, aby nie złożyć jasnej deklaracji.

– Zobaczycie, jaką decyzję podjęliśmy, gdy nadejdzie głosowanie. Nadal mamy czas. Konsultujemy nasze stanowisko z resztą Unii Europejskiej – mówił Borysow.

 


Źródło: rp.pl

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Shabbat - info

Kochani, spotykamy się w każdy niebieski.jpgpiątek o 16:30

Every Friday,we meet  on 16;30 Stawna str 10

Opłaty - infornacje

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

The synagogue is open also every Saturday at 09:30-11:00am.

XXIII Dni Judaizmu

PROGRAM

plakat.jpg

Konkurs -VII edycja !!!

INFORMACJEpl1.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

W każdy czwartek od godz.18:15taniec.jpg
mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl