POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową 

poznan@jewish.org.pl

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg
erec.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

TSKZ

tskz.jpg

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg
wirtualny.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Warszawa Singera  Email
Fundacja Shalom organizuje 29 sierpnia – 6 września VI edycję Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". Rozpocznie go premiera filmu „Perecowicze” w reżyserii Sławomira Grynberga o losach absolwentów łódzkiego żydowskiego liceum im. Pereca w Teatrze Nowym w Łodzi (warszawska projekcja w środę 2 września).

W niedzielę 30 sierpnia odbędą się m.in. Piknik Rodzinny z Singerem, wykład Moniki Krajewskiej o świętach jesiennych, warsztaty śpiewu kantoralnego wielkiego kantora Benziona Millera z USA, projekcja filmu „Po-lin. Okruchy pamięci” i innych filmów, wernisaż wystawy „Projekt Próżna 2009” oraz kilku jeszcze wystaw.

 

Oficjalne otwarcie Festiwalu nastąpi o 20.30 – będzie to koncert Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Bogusława Dawidowa z udziałem kantora Moshe Schulhofa z USA. I ten dzień, i następne obfitować będą w spektakle, koncerty, filmy, wykłady, spotkania i dyskusje.

 

 Szczegółowy program Festiwalu w podziale na dni, z opisami poszczególnych imprez – na http://www.festiwalsingera.pl

 

 We wtorek 1 września, w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w Synagodze im. Nożyków odbędzie się koncert kantorów z USA: śpiewać będą Yaakov Lemmer, Benzion Miller, Moshe Schulhof oraz „The Voices from Heaven” – chór z Jerozolimy z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Opolskiej. Wśród gości trzeba wymienić też Shurę Lipovsky z Holandii, nazwaną w programie Wielką Damą Żydowskiej Piosenki, Svetlanę Portnyansky, kantorkę Synagogi w Los Angeles (wystąpią w poniedziałek 31 sierpnia), a także – w ramach imprez towarzyszących we współpracy ze Stołeczną Estradą przy festiwalu Skrzyżowanie Kultur – Nigela Kennedy z zespołem Kroke (koncert „East Meets East” w środę 2 września w Kościele Wszystkich Świętych, Pl. Grzybowski 3/5) oraz Davida Krakauera i zespół Klezmer Madness podczas Nocy Klezmerów (koncert plenerowy na Placu Grzybowskim w sobotę 5 września).

 

Wśród kilku innych ważniejszych zdarzeń festiwalowych, w czwartek 3 września w Żydowskim Instytucie Historycznym od 11.00 do 17.00 odbędzie się sesja naukowa „W 150. rocznicę urodzin Szolem Alejchema” (pod opieką naukową dr Magdaleny Ruty z Uniwersytetu Jagiellońskiego). W piątek 4 września o 20.30 na scenie Teatru Żydowskiego wystawiony zostanie premierowy spektakl „Bonjour Monsieur Chagall” wg scenariusza i w reżyserii Gołdy Tencer i Szymona Szurmieja, z Szymonem Szurmiejem w roli głównej. W sobotę 5 września o 12.00 nastąpi inauguracja dwudniowego Jarmarku na Próżnej.

 

Festiwal zakończy w niedzielę 6 września plenerowy koncert finałowy o 20.30 „Lechaim na Próżnej, czyli żydowskie piosenki biesiadne” wg scenariusza i w reżyserii Gołdy Tencer oraz Szymona Szurmieja. Po jego zakończeniu, ok. 22.30 przy Pomniku Bohaterów Getta (skwer przy skrzyżowaniu ul. Anielewicza i Zamenhofa) jak co roku „Kołysanka dla pamięci”.

 

Uwaga: część imprez festiwalowych wymaga zgłoszenia uczestnictwa lub zakupu biletów. [wg www.festiwalsingera.pl]

 

ATTENTION !

About the visits to the grave

of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Shabbat - info

niebieski.jpgZapraszamy w piatek

25 września na godz 18:00

YOM KIPPUR

Zapraszamy w niedzielę

27 września na g. 18:00

-w poniedziałek 28.09

"złamanie "postu g. 19:26

jom.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Obozy letnie 2020

INFORMACJA TUTAJ

jcc.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

Tajemnice Judaizmu

podcast.jpg Kliknij obrazek

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

W każdy czwartek od godz.18:15taniec.jpg

C I H

3a.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shavei Polska

shavei.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

Muzyka klezmerska

radio kl.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl