POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Strefa kibica2012  Email
Szanowni Państwo,
uprzejmie przypominam o ustalonym terminie VIII spotkania w sprawie strefy kibica na Placu Wolności:
- środa 14 marca o godz. 17:00,
- w siedzibie Rady Osiedla Stare Miasto przy ul. Młyńskiej 11.
Planowany czas trwania spotkania: 2 godziny.
Już po raz ósmy spotykamy się - mieszkańcy i przedsiębiorcy ze Starego Miasta z przedstawicielami władz Poznania i jednostek miejskich – aby rozmawiać o zagadnieniach związanych ze  zlokalizowaniem przez władze Poznania strefy kibica na Placu Wolności.

Nasze działania podejmujemy w ramach istniejącej rzeczywistości, starając się mieć wpływ na zmniejszenie utrudnień w związku z lokalizacją strefy kibica.

Dotychczas dzięki naszym wspólnym staraniom - grupy mieszkańców, wspartych przez Radę Osiedla Stare Miasto - udało się przekonać władze do przeprowadzenia w 2012 roku znaczących inwestycji na Starym Mieście.
Bardzo dziękuję Państwu za zaangażowanie i wspólne działania!

***

Tym razem przedmiotem naszej troski (zgodnie z tematyką rozmów ustaloną już w sierpniu 2011 roku) będą sprawy organizacji ruchu, ograniczeń w ruchu, komunikacji prywatnej (samochodowej i rowerowej) oraz komunikacji publicznej na Starym Mieście.

Według wstępnych informacji, przekazanych kilka miesięcy temu, w czasie funkcjonowania strefy kibica znaczna część Starego Miasta ma być wyłączona z ruchu. W załączeniu przesyłam projekt określający obszar planowany do wyłączenia z ruchu w okresie od 8 czerwca do 1 lipca.

Takie zamierzenie wywołuje wiele pytań i niepokoju zarówno wśród mieszkańców, jak i podmiotów prowadzących działalność na Starym Mieście.

Jak dojechać do domu lub do pracy? Jak dojechać do urzędu, do sklepu, czy do usługodawcy? Jak dojedzie zaopatrzenie? Jak dotrą klienci? Na jakich ulicach będą utrudnienia w ruchu? Jakie ulice będą zamknięte dla ruchu? Gdzie mieszkańcy i inni mogą pozostawić swoje pojazdy?
Komu będą przysługiwać specjalne identyfikatory? Na jakich zasadach i kto to wszystko zorganizuje? Czy będziemy musieli za to dodatkowo zapłacić? Kto będzie interweniował i ponosił odpowiedzialność w przypadkach problematycznych?

Takich pytań jest bardzo dużo i pytania te są zadawane bardzo często, również podczas kolejnych naszych spotkań z władzami Miasta. Na te pytania chcielibyśmy uzyskać odpowiedź właśnie podczas najbliższego spotkania.

***

Drugą grupą zagadnień, o których będziemy rozmawiać podczas najbliższego spotkania, są sprawy związane z utrzymaniem na Starym Mieście porządku, czystości, a także z właściwym zorganizowaniem sprzątania, toalet publicznych i miejsc na odpady.

Problematyka ta jest również bardzo ważna. Doświadczenia z poprzednich imprez masowych na Starym Mieście (w tym na Placu Wolności) wskazują na powtarzające się niestety problemy z utrzymaniem porządku i czystości.

Turniej EURO 2012 będzie wyjątkowy również ze względu na fakt, że przez ponad 3 tygodnie konieczne będzie dołożenie przez właściwe jednostki jak największych starań o utrzymanie porządku i czystości. Mamy wielką nadzieję, że uda się tym jednostkom sprostać wyzwaniom....

***

Bardzo proszę o powiadomienie innych zainteresowanych osób o spotkaniu - zwłaszcza tych, którzy nie mają dostępu do internetu. To ważne, aby każdy zainteresowany wiedział o sprawach, które są istotne dla naszej okolicy.

Dziękuję i pozdrawiam,

Andrzej Rataj
 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.Opłaty - infornacja/

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl