POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Spotkanie Noworoczne Prezydenta RP z przedstawicielami religii i wyznań w Polsce  Email

20 stycznia tego roku Prezydent Bronisław Komorowski podjął przyjęciem noworocznym w Pałacu Prezydenckim gości - przedstawicieli religii i wyznań w Polsce. ZGWŻ w RP reprezentowała Wice Przewodnicząca Związku, Alicja Kobus.

 

 "Wspólnota to ludzie różnych kultur, wyznań i języków - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski podczas noworocznego spotkania z przedstawicielami religii i wyznań obecnych w Polsce. Chcemy tworzyć wspólnotę opartą o szacunek dla odmienności i różnorodności - zaznaczył.

 

- Wszyscy czujemy, jak ważne jest podkreślanie, że wspólnota nie oznacza tego, że jesteśmy wszyscy tacy sami, że wspólnota może i powinna obejmować ludzi o różnych wyznaniach, różnej kulturze, czasami o różnym języku - podkreślił we wtorek Bronisław Komorowski na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim.

 

W spotkaniu wzięła udział również Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, Szef KPRP Jacek Michałowski, Zastępca Szefa KPRP Sławomir Rybicki i minister Maciej Klimczak.

 

Jak ocenił prezydent, ważne jest, "by wydobywać to, co wspólnotę wzmacnia, co czyni wspólnotę piękniejszą i lepszą". Wyraził też przekonanie, że umiejętność dostrzeżenia innych to moment, który "czyni nas trochę lepszymi".

 

- Wszyscy chcemy tworzyć wspólnotę opartą o wzajemny szacunek dla odmienności, dla różnorodności – dodał Bronisław Komorowski. Zaznaczył, że "jedną z form szacunku okazywanego przez demokratyczne państwo dla własnych obywateli jest też szacunek dla Kościołów, dla grup wyznaniowych, dla świata wiary".

 

- Zdolność do komunikowania się, prowadzenia dialogu, dyskusji i dostrzeganie tego, co może łączyć ludzi różnych wrażliwości religijnych także jest elementem budowania mądrej, pięknej wspólnoty - mówił prezydent.

 

Jednocześnie przekazał najlepsze życzenia noworoczne przedstawicielom wszystkich religii i grup wyznaniowych, "poczucia ładu i równowagi wewnętrznej, na które składa się także zaangażowanie religijne". - Życzę, aby ten rok był dobry dla wszystkich wspólnot wiary w Polsce, by problemy, które są cząstką naszego świata (...) dawały się rozwiązywać z korzyścią dla wspólnoty - podkreślił.

 

/zrodlo: prezydent.pl

 

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.Opłaty - infornacja/

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl