POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Parlament Europejski podpisał ACAA  Email

23 października, po ponad 2 latach wysiłków i zabiegów izraelskiej delegacji przy UE i kilkunastu żydowskich i nieżydowskich organizacji, protokół ACAA - ważne porozumienie dotyczące współpracy handlowej pomiędzy Izraelem a Unią Europejską, został ostatecznie zaakceptowany przez Parlament Europejski (379 głosów za, 230 przeciw).

ACAA to protokół dodatkowy do Układu stowarzyszeniowego UE - Izrael, czyli dwustronnego porozumienia o ocenie zgodności oraz akceptacji wyrobów przemysłowych (Agreement on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Products - Protokół w sprawie oceny zgodności oraz akceptacji wyrobów przemysłowych).

 

To standardowy dokument dotyczący współpracy gospodarczej Unii Europejskiej z krajami obszaru Morza Śródziemnego. Pierwszym krajem, który przeprowadził jego ratyfikację był Izrael.

 

W praktyce przyjęcie ACAA przyczyni się do likwidacji barier technicznych w handlu i pozwoli na wprowadzenie produktów przemysłowych na rynki sygnatariuszy bez przeprowadzania dodatkowych testów czy procedur oceny zgodności. Protokół obejmuje produkty farmaceutyczne, jednak w przyszłości mogą być dodane kolejne załączniki, w pierwszej kolejności najprawdopodobniej dotyczące kosmetyków i zabawek.

 

Rozmowy w sprawie protokołu ACAA pomiędzy UE a Izraelem rozpoczęły się na początku 2009 r. Protokół ACAA został podpisany w maju 2010 i jak dotąd czekał na zatwierdzenie przez Parlament Europejski, głosowanie w tej sprawie było wielokrotnie przekładane.

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.Opłaty - infornacja/

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl