POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Nabór na seminarium w Terezinie  Email

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika”, organizowanym we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín. Seminarium odbędzie się w dniach 2-4 października 2015 r. w czeskim mieście Terezin.

Projekt adresowany jest do nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych  z Polski i Czech, którzy uczestniczyli w seminarium „Judaizm – Dzieje i Kultura Żydów Polskich – Holokaust” organizowanym przez Instytut Pamięci Yad Vashem oraz realizują projekty edukacyjne poświęcone historii Holokaustu i II wojny światowej.

Udział w Seminarium będzie dla uczestników szansą poznania terenów byłego getta Terezin. Ponadto nauczyciele z Polski i Czech zaprezentują, a także zapoznają się z przykładami dobrych praktyk w nauczaniu o Holokauście i II wojnie światowej w obu krajach. Szczególny nacisk zostanie położony na przygotowanie oraz podsumowanie wizyty w Miejscu Pamięci. Przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania w nauczaniu o Holokauście w szkole, w kontekście doświadczenia zdobytego podczas seminarium w Yad Vashem.

Uczestnicy seminarium wezmą również udział w cyklu wykładów i prezentacji prowadzonych przez zaproszonych ekspertów z Czech. Uzupełnieniem tematyki historycznej będą zajęcia warsztatowe podczas, których zostaną zaprezentowane materiały do nauczania o antysemityzmie oraz Holokauście.

Zajęcia będą tłumaczone z języka czeskiego na polski. Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy seminarium pokrywają koszty programu merytorycznego, tłumaczenia, transportu, noclegów, wyżywienia oraz materiałów edukacyjnych.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z opisem realizowanych projektów edukacyjnych prosimy przesłać do 28 sierpnia 2015 r. na adres e-mail: adelina.michaldo@auschwitz.org lub drogą pocztową na adres: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-603 Oświęcim.

O udziale w seminarium będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje dotyczące Seminarium można uzyskać pod numerem telefonu: 33/844 8064.

Szczegóły: http://auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/nabor-na-seminarium-auschwitz-historia-i-symbolika-w-terezinie,1738.html

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.Opłaty - infornacja/

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl