POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg
erec.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

TSKZ

tskz.jpg

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg
wirtualny.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Nabór na seminarium w Terezinie  Email

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika”, organizowanym we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín. Seminarium odbędzie się w dniach 2-4 października 2015 r. w czeskim mieście Terezin.

Projekt adresowany jest do nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych  z Polski i Czech, którzy uczestniczyli w seminarium „Judaizm – Dzieje i Kultura Żydów Polskich – Holokaust” organizowanym przez Instytut Pamięci Yad Vashem oraz realizują projekty edukacyjne poświęcone historii Holokaustu i II wojny światowej.

Udział w Seminarium będzie dla uczestników szansą poznania terenów byłego getta Terezin. Ponadto nauczyciele z Polski i Czech zaprezentują, a także zapoznają się z przykładami dobrych praktyk w nauczaniu o Holokauście i II wojnie światowej w obu krajach. Szczególny nacisk zostanie położony na przygotowanie oraz podsumowanie wizyty w Miejscu Pamięci. Przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania w nauczaniu o Holokauście w szkole, w kontekście doświadczenia zdobytego podczas seminarium w Yad Vashem.

Uczestnicy seminarium wezmą również udział w cyklu wykładów i prezentacji prowadzonych przez zaproszonych ekspertów z Czech. Uzupełnieniem tematyki historycznej będą zajęcia warsztatowe podczas, których zostaną zaprezentowane materiały do nauczania o antysemityzmie oraz Holokauście.

Zajęcia będą tłumaczone z języka czeskiego na polski. Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy seminarium pokrywają koszty programu merytorycznego, tłumaczenia, transportu, noclegów, wyżywienia oraz materiałów edukacyjnych.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z opisem realizowanych projektów edukacyjnych prosimy przesłać do 28 sierpnia 2015 r. na adres e-mail: adelina.michaldo@auschwitz.org lub drogą pocztową na adres: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-603 Oświęcim.

O udziale w seminarium będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje dotyczące Seminarium można uzyskać pod numerem telefonu: 33/844 8064.

Szczegóły: http://auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/nabor-na-seminarium-auschwitz-historia-i-symbolika-w-terezinie,1738.html

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Shabbat - info

Kochani, spotykamy się w każdy niebieski.jpgpiątek o 16:30

Every Friday,we meet  on 16;30 Stawna str 10

Opłaty - infornacje

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

The synagogue is open also every Saturday at 09:30-11:00am.

XXIII Dni Judaizmu

PROGRAM

plakat.jpg

Konkurs -VII edycja !!!

INFORMACJEpl1.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

W każdy czwartek od godz.18:15taniec.jpg
mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl