POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową 

poznan@jewish.org.pl

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg
erec.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

TSKZ

tskz.jpg

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg
wirtualny.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Makabi Polska  Email

Szanowni Państwo,W 2011 r. został powałany do życia klub sportowy Makabi Polska. Nasz klub  jest czlonkiem Europejskiej Konefederacji Makabi. Członkami klubu w większości zostali członkowie gminy żydowskiej w Gdańsku oraz jej sympatycy.

Klub został oficjalnie zarejestrowany w gdańskim sądzie i spełnia wszelkie administracyjne wymogi.

W przyszłości będzie ubiegał się o statut organizacji pożytku publicznego.

Jesienią 2011 roku na walnym zgromadzeniu członków klubu został wybrany

zarząd w osobach:

 

Prezes Zarządu - Jerzy Starczewski

Wiceprezes - Michał Samet

Wiceprezes - Józef Gurfinkiel

 

Zarząd przy współudziale pozostałych członków klubu, stowrzył  prężnie działającą sekcję brydża sportowego. Członkowie klubu na Maccabiadzie w Wiedniu 2011 zdobyli srebrny medal w brydżu sportowym i brązowy w squshu.

Została nawiązana współpraca z Pomorskim Związkiem Brydża Sportowego. W jej rezultacie na terenie gminy, pod egidą PZBS, już od ponad roku rozgrywane są turenieje w brydżu sportowym. Należy pochwalić się narastającą frekwencją uczestników. Początkowo w turniejach brało udział kilka - kilkanaście par, dzisiaj udział bierze ponad 40 par. Turnieje są już stałym elementem życia zarówno gminy, jak i PZBSu. Od stycznia tego roku, Gmina sama zaczęła organizować równolegle do PZBS swoje cotygodniowe turnieje brydżowe cieszące się coraz wiekszą popularnością. 

 

Celem dalszego rozwoju klubu jest rozszerzenie jego dzialalnosci, nawiazywanie kontaktow z krajowymi ośrodkami społeczności żydowskich, prowadzenie działalności międzynarodowej i wprowadzenie innych dyscyplin sportowych. Aby to ułatwić powiększono Zarzad o kolejne 2 osoby.

 

Oto nowi członkowie Zarządu.

 

Kłaniają się Michał Górski z Łukaszem Gurfinkiel z Gdańska. W listopadzie Zarząd Makabi Polska w osobach Prezesa Jerzego Starczewskiego i Wiceprezesa Michała Sameta (Przewodniczącego Gminy w Gdańsku) zaproponował nam udział w Zarządzie. Zaproszenie oczywiście przyjęliśmy. Chcemy dać Makabi, jak najwięcej od siebie. Obiecujemy prężnie działać na rzecz rozwoju naszego klubu. Wobec powyższego chcielibyśmy się skontaktować i przywitać ze wszystkimi członkami gmin i "Teskażetów", a przede wszystkim z aktywnymi uczestnikami Makabi i jej przyjaciółmi w całej Polsce. Chcemy także

przedstawić wszystkim zaainteresowanym wstępne plany organizacyjne. Ponieważ Makabia zbliża się wielkimi krokami proponujemy:

 

1. Dla nas jest najważniesze to sporządzenie listy osób chętnych do uczestnictwa w ruchu Makabi w Polsce, wielkość  kółek, klubow sportowych i wykaz uprawianych tam dyscyplin sportowych. Sporządzimy listę i będziemy wiedzieć na czym stoimy.

2. Proponujemy zorganizować spotkanie w Gdańsku wybranych reprezentantów wszystkich zainteresowanych z całego kraju. Wstępna data to 10 lutego (może ulec zmianie, nalegamy jednak aby taki zjazd odbył się jak najszybciej).

3. Na zjeździe chcielibyśmy utworzyć wstępną listę uczestników polskiej delegacji na Makabię w Izraelu, która odbędzie się w lipcu tego roku.

 

Na koniec kilka słów o nas.

 

Michał Górski urodził się w 1984 r. i jest doktorantem na Politechnice Gdańskiej. Prace naukową pisze z dziedziny fizyki technicznej. Z zamiłownia jest brydżystą i ma na tym polu spore sukcesy, m.in.: Mistrz Polski Juniorów z 2004 r., 6 miejsce na Mistrzostwach Świata Par, oraz tytuł Mistrza

Międzynarodowego nadany przez Polski Związek Brydża Sportowego. Michał zaczął już bardzo aktywnie uczestniczyć w życiu Makabi - organizuje turnieje brydżowe na terenie gminy w Gdańsku we współpracy z PZBS.

 

Łukasz Gurfinkiel urodził się w 1980 r. i jest absolwentem historii na Uniwersytecie Gdańskim. Aktualnie prowadzi własną firmę kurierską. Do gminy należy już od dłuższego czasu, wraz ze swoim tatą i bratem. Łukasz z zamiłowania jest biegaczem. Jego specjalnością są biegi długie. Jego największe sukcesy to 3 miejse w maratonie w Kopenhadze w 2010 r., 3 miejsce w maratonie Solidarności w Gdańsku w 2011 r. 2 miejsce w drużynie w Mistrzostwach Polski Seniorów w 2012 r. Łukasz startował również w Makabi w roku 2009 niestety bez większych rezultatów. W Klubie Makabi chciałby rozwijać różne sekcje sportowe, w tym: lekkoatletyka, kolarstwo amatorskie, nordic walking.

 

Łukasz Gurfinkiel

Michał Górski

--

Makabi Polska

 

ATTENTION !

About the visits to the grave

of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Rosz HaSzana 2021

Spotykamy się 18 września

o godz. 18:00

Szachrit w sobotę 18.09

o godz. 9:30

apples&honey.jpg

Shabbat - info

UWAGA !!!

Spotkania szabatowe

wstrzymane do odwołania.

w razie pytań kontakt z biurem 

poznan@jewish.org.pl

niebieski.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Obozy letnie 2020

INFORMACJA TUTAJ

jcc.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

Tajemnice Judaizmu

podcast.jpg Kliknij obrazek

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

W każdy czwartek od godz.18:15taniec.jpg

C I H

3a.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shavei Polska

shavei.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

Muzyka klezmerska

radio kl.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl