POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg
erec.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

TSKZ

tskz.jpg

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg
wirtualny.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Konkurs Piosenki Żydowskiej w Poznaniu  Email

W piątkowe przedpołudnie w Zespole Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu odbył się I Wielkopolski Konkurs Piosenki Żydowskiej "Melodia może czas pokonać". Udział w zabawie wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Główne cele konkursu to: popularyzowanie i rozwijanie zainteresowania kulturą i tradycją żydowską, ożywianie aktywności muzycznej i kształtowanie

 

wrażliwości artystycznej młodzieży. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego, którzy pod okiem swoich rodziców, opiekunów bądź wychowawców przygotowali repertuar piosenek żydowskich.

 

Młodzi wykonawcy wykazali się dużym zaangażowaniem, profesjonalnym przygotowaniem wokalnym i artystycznym, co doceniło jury w składzie Jaromir Trafankowski – przewodniczący, solista Teatru Wielkiego w Poznaniu; Małgorzata Kwaśnik – Chmielewska – wieloletni pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia, dyrygent, założyciel i kierownik artystyczny Chóru Kameralnego Collegium Cantorum w Poznaniu; Sebastian Samol – przedstawiciel Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Poznaniu; Michał Karasiewicz – pianista, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Do finału, który odbędzie się 11 kwietnia w Sali Białej Urzędu Miasta w Poznaniu zakwalifikowało się dziesięć uczestniczek: Klaudia Lech, Marta Natalia Senczyk, Aleksandra Nowicka, Agata Kubala, Bogna Czewińska, Paulina Bielińska, Dominika Mańczak, Anna Maria Nowak, Anna Rzeźnikowska, Urszula Kowalewska.

 

Organizatorami konkursu była Fundacja Synagoga Nowa Centrum Dialogu w Poznaniu reprezentowana przez jej przewodniczącą panią Alicję Kobus oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Poznaniu reprezentowany przez pana dyrektora Krzysztofa Redlińskiego.

 

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Leopolda Kozłowskiego - Kleimana (pianisty, kompozytora i dyrygenta; ostatniego żyjącego przedstawiciela autentycznych przedwojennych klezmerów w Polsce).

 

Za Głosem Wielkopolskim

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Shabbat - info

Kochani, spotykamy się w każdy niebieski.jpgpiątek o 16:30

Every Friday,we meet  on 16;30 Stawna str 10

Opłaty - infornacje

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

The synagogue is open also every Saturday at 09:30-11:00am.

XXIII Dni Judaizmu

PROGRAM

plakat.jpg

Konkurs -VII edycja !!!

INFORMACJEpl1.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

W każdy czwartek od godz.18:15taniec.jpg
mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl