POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową 

poznan@jewish.org.pl

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg
erec.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

TSKZ

tskz.jpg

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg
wirtualny.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Komunikat Stowarzyszenia "Nigdy Więcej"  Email
EURO 2012 – SZACUNEK DLA RÓŻNORODNOŚCI
Komunikat Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’
2.06.2012
Sieć Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie (FARE) i Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' ogłaszają informacje na temat wspólnych antyrasistowskich działań w ramach Programu Odpowiedzialności Społecznej UEFA EURO 2012 'RESPECT Diversity'.

Realizowany wspólnie z UEFA program 'RESPECT Diversity – Football Unites' obejmuje serię imprez w Polsce i na Ukrainie, dzięki którym wszyscy kibice – niezależnie od narodowości, koloru skóry, płci, orientacji seksualnej lub niepełnosprawności – będą mogli się cieszyć radosną atmosferą Mistrzostw Europy.

Na terenie całej Polski i Ukrainy tworzone są Strefy Różnorodności, czyli miejsca przyjazne wszystkim kibicom. Propagują one przesłanie wielokulturowości i różnorodności oraz sprzeciw wobec rasizmu i dyskryminacji. Są oznaczone plakatami 'Strefa Różnorodności' (‘Inclusive Zone’). Ponadto w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Kijowie odbędą się rozgrywki ulicznej piłki nożnej (Streetkick) pomiędzy kibicami z różnych krajów, animowane przez angielską organizację Football Unites Racism Divides (FURD).

Spektakularnym punktem kulminacyjnym całej akcji będą półfinały Mistrzostw, które odbędą się pod hasłem 'RESPECT Diversity'. Kapitanowie drużyn ogłoszą poparcie dla idei przewodniej kampanii.

Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' wraz z partnerami na Ukrainie przeprowadziło specjalne szkolenia na temat haseł i symboli rasistowskich na stadionach dla tysięcy stewardów, wolontariuszy EURO 2012, pracowników obsługi i służb porządkowych. Wszystkie mecze EURO 2012 będą monitorowane przez obserwatorów FARE z krajów biorących udział w turnieju przy współpracy przedstawicieli UEFA.

Z okazji Mistrzostw Europy ukazał się również specjalny numer antyrasistowskiego magazynu 'NIGDY WIĘCEJ'. Zawiera on m.in. wywiady z Dariuszem Dziekanowskim, Cezarym Kucharskim i Manuelem Arboledą oraz wiele artykułów o tematyce zarówno współczesnej, jak i historycznej opisujących wielkie przemiany społeczne i kulturowe, które dokonały się w świecie poprzez sport, a szczególnie piłkę nożną.

Aktualności na temat Programu 'RESPECT Diversity' znajdują się także na Facebooku: www.facebook.com/respect.diversity. Każdego dnia pod tym adresem ukazują się zdjęcia i wiadomości o kolejnych Strefach Różnorodności, rozgrywkach Streetkick oraz antyrasistowskich inicjatywach w Mobilnych Strefach Kibica (Fan City Tour), wielokulturowej Strefie Kibica w Krakowie i miasteczkach dla kibiców (Fan Camp).

Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' jest niezależną organizacją, która prowadzi m.in. kampanię 'Wykopmy Rasizm ze Stadionów'. Jest współzałożycielem sieci FARE. Od 2009 roku przy wsparciu UEFA i FARE Stowarzyszenie koordynuje antyrasistowskie działania edukacyjne związane z przygotowaniami do EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie oraz Projekt Odpowiedzialności Społecznej UEFA EURO 2012: 'RESPECT Diversity – Football Unites'.

Więcej informacji:
tel. 507 166 196
www.facebook.com/respect.diversity  (zapraszamy do 'polubienia' profilu)
www.nigdywiecej.org
www.farenet.org
www.footballunites.net

Rozmowa nt. Programu 'RESPECT Diversity' w Polsat News:

***
Jeżeli nie chcą Państwo otrzymywać od nas komunikatów, prosimy o przesłanie e-maila z nagłówkiem ‘usuń’ na adres: redakcja@nigdywiecej.org. Prosimy o umieszczenie adresu e-mailowego redakcja@nigdywiecej.org w Państwa książce adresowej oraz ewentualnie na liście zatwierdzonych nadawców (biała lista) w celu zapewnienia poprawnego dostarczania wiadomości. Zapraszamy do umieszczania linku do strony www.nigdywiecej.org na Państwa stronach internetowych i blogach. Zapraszamy do 'polubienia' profilu 'RESPECT Diversity' na Facebooku: www.facebook.com/respect.diversity.

 

ATTENTION !

About the visits to the grave

of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Rosz HaSzana 2021

Spotykamy się 18 września

o godz. 18:00

Szachrit w sobotę 18.09

o godz. 9:30

apples&honey.jpg

Shabbat - info

UWAGA !!!

Spotkania szabatowe

wstrzymane do odwołania.

w razie pytań kontakt z biurem 

poznan@jewish.org.pl

niebieski.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Obozy letnie 2020

INFORMACJA TUTAJ

jcc.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

Tajemnice Judaizmu

podcast.jpg Kliknij obrazek

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

W każdy czwartek od godz.18:15taniec.jpg

C I H

3a.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shavei Polska

shavei.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

Muzyka klezmerska

radio kl.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl