POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg
erec.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

TSKZ

tskz.jpg

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg
wirtualny.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Komunikat Stowarzyszenia "Nigdy Więcej"  Email
EURO 2012 – SZACUNEK DLA RÓŻNORODNOŚCI
Komunikat Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’
2.06.2012
Sieć Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie (FARE) i Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' ogłaszają informacje na temat wspólnych antyrasistowskich działań w ramach Programu Odpowiedzialności Społecznej UEFA EURO 2012 'RESPECT Diversity'.

Realizowany wspólnie z UEFA program 'RESPECT Diversity – Football Unites' obejmuje serię imprez w Polsce i na Ukrainie, dzięki którym wszyscy kibice – niezależnie od narodowości, koloru skóry, płci, orientacji seksualnej lub niepełnosprawności – będą mogli się cieszyć radosną atmosferą Mistrzostw Europy.

Na terenie całej Polski i Ukrainy tworzone są Strefy Różnorodności, czyli miejsca przyjazne wszystkim kibicom. Propagują one przesłanie wielokulturowości i różnorodności oraz sprzeciw wobec rasizmu i dyskryminacji. Są oznaczone plakatami 'Strefa Różnorodności' (‘Inclusive Zone’). Ponadto w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Kijowie odbędą się rozgrywki ulicznej piłki nożnej (Streetkick) pomiędzy kibicami z różnych krajów, animowane przez angielską organizację Football Unites Racism Divides (FURD).

Spektakularnym punktem kulminacyjnym całej akcji będą półfinały Mistrzostw, które odbędą się pod hasłem 'RESPECT Diversity'. Kapitanowie drużyn ogłoszą poparcie dla idei przewodniej kampanii.

Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' wraz z partnerami na Ukrainie przeprowadziło specjalne szkolenia na temat haseł i symboli rasistowskich na stadionach dla tysięcy stewardów, wolontariuszy EURO 2012, pracowników obsługi i służb porządkowych. Wszystkie mecze EURO 2012 będą monitorowane przez obserwatorów FARE z krajów biorących udział w turnieju przy współpracy przedstawicieli UEFA.

Z okazji Mistrzostw Europy ukazał się również specjalny numer antyrasistowskiego magazynu 'NIGDY WIĘCEJ'. Zawiera on m.in. wywiady z Dariuszem Dziekanowskim, Cezarym Kucharskim i Manuelem Arboledą oraz wiele artykułów o tematyce zarówno współczesnej, jak i historycznej opisujących wielkie przemiany społeczne i kulturowe, które dokonały się w świecie poprzez sport, a szczególnie piłkę nożną.

Aktualności na temat Programu 'RESPECT Diversity' znajdują się także na Facebooku: www.facebook.com/respect.diversity. Każdego dnia pod tym adresem ukazują się zdjęcia i wiadomości o kolejnych Strefach Różnorodności, rozgrywkach Streetkick oraz antyrasistowskich inicjatywach w Mobilnych Strefach Kibica (Fan City Tour), wielokulturowej Strefie Kibica w Krakowie i miasteczkach dla kibiców (Fan Camp).

Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' jest niezależną organizacją, która prowadzi m.in. kampanię 'Wykopmy Rasizm ze Stadionów'. Jest współzałożycielem sieci FARE. Od 2009 roku przy wsparciu UEFA i FARE Stowarzyszenie koordynuje antyrasistowskie działania edukacyjne związane z przygotowaniami do EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie oraz Projekt Odpowiedzialności Społecznej UEFA EURO 2012: 'RESPECT Diversity – Football Unites'.

Więcej informacji:
tel. 507 166 196
www.facebook.com/respect.diversity  (zapraszamy do 'polubienia' profilu)
www.nigdywiecej.org
www.farenet.org
www.footballunites.net

Rozmowa nt. Programu 'RESPECT Diversity' w Polsat News:

***
Jeżeli nie chcą Państwo otrzymywać od nas komunikatów, prosimy o przesłanie e-maila z nagłówkiem ‘usuń’ na adres: redakcja@nigdywiecej.org. Prosimy o umieszczenie adresu e-mailowego redakcja@nigdywiecej.org w Państwa książce adresowej oraz ewentualnie na liście zatwierdzonych nadawców (biała lista) w celu zapewnienia poprawnego dostarczania wiadomości. Zapraszamy do umieszczania linku do strony www.nigdywiecej.org na Państwa stronach internetowych i blogach. Zapraszamy do 'polubienia' profilu 'RESPECT Diversity' na Facebooku: www.facebook.com/respect.diversity.

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

Shabbat - info

Kochani, spotykamy się w każdy niebieski.jpgpiątek o 16:30

Every Friday,we meet  on 16;30 Stawna str 10

Opłaty - infornacje

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

The synagogue is open also every Saturday at 09:30-11:00am.

XXIII Dni Judaizmu

PROGRAM

plakat.jpg

Konkurs -VII edycja !!!

INFORMACJEpl1.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

W każdy czwartek od godz.18:15taniec.jpg
mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl