POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Jacek Jaśkowiak potępia antysemicką demonstrację w Poznaniu  Email
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak potępił na Facebooku zachowanie osób, które w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz wywiesili przed synagogą antysemicki transparent. - Poznań jest miastem ludzi, którym obca jest nienawiść - napisał.

 Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, skomentował na Facebooku to, co wydarzyło się we wtorek przed synagogą w Poznaniu. Poznański Związek Patriotyczny "Wierni Polsce" zorganizował pikietę, której uczestnicy wywiesili transparent ze swastyką i gwiazdą Dawida. Między symbolami narysowany był znak równości. Obecna na miejscu policja natychmiast zatrzymała czterech mężczyzn. Wszyscy już usłyszeli zarzut nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym.

Wydarzenia z Poznania potępił Jacek Jaśkowiak na swoim profilu na Facebooku. - Poznań jest Miastem ludzi, którym obca jest nienawiść i myślenie przeciw drugiemu człowiekowi. Jako prezydent Poznania i zwykły poznaniak, wyrażam więc oburzenie antysemickimi protestami, jakie miały miejsce w naszym mieście w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Jest mi przykro, że takie słowa padają na ulicach naszego miasta - napisał Jaśkowiak.

 

/zrodlo: gazwtawyborcza.poznan.pl/

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.Opłaty - infornacja/

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl