POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

III edycja Nagrody im. Ireny Sendler  Email
NAGRODA im. IRENY SENDLEROWEJ I MEDAL MEN Uroczyste spotkanie z laureatami i wyróżnionymi w III edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” 30 czerwca w Ministerstwie Edukacji Narodowej połączone było z wręczeniem pierwszej nagrody.

 Jej inicjatorzy to Stowarzyszenie Dzieci Holocaustu (SDH) w Polsce oraz amerykańska fundacja Life in the Jar, ich partnerem w Polsce jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej. Fundatorami nagrody w wysokości 10.000 $ są amerykańscy partnerzy. Kapituła Nagrody na polską laureatkę III edycji wybrała Beatę Maliszkiewicz, nauczycielkę. współzałożycielkę i dyrektorkę w Zespole Szkół Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia (TAK) w Opolu. Jest ona realizatorką licznych projektów edukacyjnych, w tym: „Spotkajmy się z innymi” – o mniejszościach narodowych w Polsce; „Historia ulicy” – o niemieckich, żydowskich i polskich mieszkańcach jednej ulicy w Opolu; „Rabin z Opola” – badanie historii rabina Leo Baecka; „Jestem wielką parą oczu” – podróż jako spotkanie z innymi. O uroczystości i laureatce oraz innych nominowanych – w załączniku. Po wręczeniu nagrody oraz wyróżnień najwyższym odznaczeniem resortowym MEN, Medalem Edukacji Narodowej, została odznaczona Joanna Sobolewska-Pyz, długoletnia wiceprzewodnicząca Zarządu SDH, kierująca z ramienia tej organizacji sprawami edukacji.

 

 [za http://www.dzieciholocaustu.org.pl/, nadesłał Tomasz Prot] żródło: Wieść Gminna nr 307

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Zapraszamy na Szabat

20 lipca na godz. 19:00

niebieski.jpg

v.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl