POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

AEGEE Night: Izrael już za nami  Email
Wtorkowy AEGEE Night: Izrael, który odbył się w Blue Note Jazz Club zakończył się wielkim sukcesem.
Ilość zgromadzonych gości przerosła najśmielsze oczekiwania  organizatorów. Osoby, które zjawiły się kilka chwil po 19.00  nie mogły liczyć na miejsce siedzące. Jednym zdaniem  Blue Note Jazz Club tego dnia „pękał w szwach”. Tym samym piąty już wieczorek kulturowy z cyklu AEGEE-Night pobił rekord pod względem  ilości zebranych gości.

W klimat państwa Izraela przeniosły nas studentki filologii hebrajskiej, które rozpoczęły wydarzenie opowieściami o podróżach do tego państwa. Zaproszona pisarka Ofra Riesenfeld podzieliła się z gośćmi doświadczeniami związanymi ze swoim przyjazdem  i zamieszkaniem w Polsce oraz przedstawiła ciekawostki i anegdoty na temat społeczności żydowskiej oraz postrzegania jej przez inne narodowości, szczególnie przez Polaków. Na wieczorku odbył się również konkurs z wiedzy o Izraelu.  Zwycięzcy przekazana została atrakcyjna nagroda w postaci  wyjazdu do Wiednia. Uczestnicy wydarzenia mogli też skorzystać z degustacji potraw wywodzących się z Izraela.

Wydarzenie zakończyła część artystyczna- występ zespołu KAJF, którego członkowie jak sami przyznali, mieli  po raz pierwszy okazje wystąpić przed tak liczną publicznością. Była to doskonała szansa na poznanie melodii i pieśni opowiadających o historii i kulturze żydowskiej, wykonanych w języku jidysz i hebrajskim. Wysłuchaliśmy różnorodnych utworów, między innymi Bei mir bist du schejn- pochodzący z żydowskiego musicalu z lat 30-tych, melodie o żydowskim święcie- Chanuce, czy wszystkim dobrze znany utwór Hava Nagila. Koncert urzekł słuchaczy. Publiczność wtórowała wokalistce grupy klaszcząc w rytm muzyki. Występ zespołu  został nagrodzony gromkimi brawami i nie obyło się bez bisu.

Dziękujemy Marcie Kubackiej za organizację AEGEE Night: Izrael oraz wszystkim osobom, które uczestniczyły w przygotowaniach tego wspaniałego wydarzenia. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będzie kraj czterech mórz, czyli Turcja!

zdjecia:jesli link nie wyświetla się, skopiuj i wklej w przegladarkę/

https://picasaweb.google.com/106055490839824105945/WieczorIzraelski.

 

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.Opłaty - infornacja/

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl