POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

"Drugie Pokolenie"  Email

Stowarzyszenie Drugie Pokolenie organizuje w Śródborowie w dniach 16-18 marca 2012 Drugie Spotkanie dla członków Stowarzyszenia, członków in spe i tych, którym idea Drugiego Pokolenia jest bliska, a którzy są dziećmi Ocalałych. W programie m. in.: kolacja szabatowa, spotkania, dyskusje, pokaz filmów i niekończące się rozmowy. Koszt pobytu (z wyżywieniem) od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę - 170 zł. Dojazd we własnym zakresie. Chętnych prosimy o kontakt na adres: drugie.pokolenie@jewish.org.pl lub pocztą: Stowarzyszenie Drugie Pokolenie, ul. Twarda 6, 00-105 Warszawa. Są jeszcze wolne miejsca!

Mini konkurs: „Tożsamość! Ale jaka?"

Stowarzyszenie Drugie Pokolenie ogłasza mini konkurs "Tożsamość! Ale jaka?". W różnych momentach naszego życia dowiadywaliśmy się o przeżyciach naszych rodziców. Stawialiśmy i stawiamy pytanie: kim jesteśmy? Zachęcamy do napisania krótkiego tekstu o tym, kim się czujecie, o własnej tożsamości i jej przeobrażeniach. Najlepsze/najciekawsze/najmądrzejsze/najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone limitowanymi wydawnictwami książkowymi. Prace oceni jury. Ocenie nie będzie podlegać styl i poprawność językowa pracy. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Drugiego Spotkania Drugiego Pokolenia w Śródborowie w dniach 16-18 marca 2012 r. Najciekawsze prace, naturalnie za zgodą Autorów, zostaną zaprezentowane w Śródborowie lub/oraz zamieszczone na naszej stronie internetowej. Można posłużyć się pseudonimem.

Teksty nieprzekraczające dwóch stron maszynopisu prosimy przesłać do 15 marca 2012 mailem na adres: drugie.pokolenie@jewish.org.pl lub pocztą: Stowarzyszenie Drugie Pokolenie, ul. Twarda 6, 00-105 Warszawa z dopiskiem "Tożsamość! Ale jaka?".

Wystawa fotograficzna

Stowarzyszenie Drugie Pokolenie zbiera materiały do wystawy fotograficznej pokazującej ocalałych z Holokaustu: matki, ojców - naszych rodziców. Zależy nam zarówno na fotografiach przedwojennych, jeśli się zachowały, jak i powojennych, szczególnie takich, które przedstawiają ocalałych z dziećmi, czyli z nami. Chcielibyśmy stworzyć z tych zdjęć wystawę, która pokaże dwa życia: to przed Zagładą i to powojenne. Prosimy o przesyłanie zeskanowanych zdjęć (w formacie jpg) mailem na adres: drugie.pokolenie@jewish.org.pl lub kserokopii na adres: Stowarzyszenie Drugie Pokolenie, ul. Twarda 6, 00-105 Warszawa.

Oprócz opisu, kto jest na zdjęciu, prosimy o napisanie jeszcze kilku słów - komentarza, impresji, wspomnień o ocalałych i ich życiu. To, co wydaje Wam się charakterystyczne, ważne, to, co chcielibyście o Nich przekazać oglądającym. Komentarze te będą towarzyszyły zdjęciom w całości lub w wybranych fragmentach.

Otwarta środa Drugiego Pokolenia

Spotykamy się w każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach 18.00-20.00 w warszawskim Białym Budynku, przy ul. Twardej 6. Czekamy na wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, czym Stowarzyszenie się zajmuje, co już zrobiliśmy i jakie mamy plany. Zapraszamy.

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.Opłaty - infornacja/

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl