POLUB NAS :)

facebook.jpg

KONTAKT

BIURO

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

The National Library of Israel

library1.jpg

Posen Library

KLIK library.jpg

Kalendarz

 

KLIKNIJ TUTAJ calenda1.jpg

Bar Micwa Ryana

Kliknij TUTAJ rayan2.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

erec.jpg

Koszerne produkty

kosher4.jpg

 

Chabad

chabad.jpg
wikipardes.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

Szalom TV

szalomtv.jpg

KOL POLIN

List od Marka Schotta jr  Email

Mamy wspaniałego przyjaciela, studenta, który włączył się wolontarnie w działanie Gminy Żydowskiej. Jest bardzo dobrym tłumaczem i bardzo mądrym młodym człowiekiem, na którego pomoc zawsze możemy liczyć. Obecnie przebywa w Hiszpanii i przysłał nam list, który zamieszczamy:

Shalom Pani Alicjo!

Chciałem serdecznie pozdrowić Panią i całą Gminę w Poznaniu, jak również życzyć dobrego i słodkiego nowego roku! :) Nie ma mnie zaledwie 3 tygodnie, a już bardzo się stęskniłem za, jak ja to nazywam, "życiem gminnym" :) Wspólne Shabbaty, Święta, uroczystości to coś fantastycznego, przynajmniej dla mnie :)

Chciałem również serdecznie, najmocniej i jak najbardziej z całego serca podziękować Gminie i w szczególności oczywiście Pani, Pani Alicjo. Tak się składa, że minął już nieco ponad rok odkąd po raz pierwszy zawitałem w Gminie i do końca życia nie zapomnę jak Pani mnie przywitała schodząc na dół po schodach. Może Pani powiedzieć, że przesadzam, ale od tego przywitania zaczęła się duża zmiana w moim życiu. Nigdy, przenigdy bym nie pomyślał, że Haszem tak właśnie pokieruje moje kroki, a już na pewno nie, że będę mógł być częścią Gminy Żydowskiej. Czas w Gminie nauczył mnie bardzo wiele, otworzył oczy na wiele spraw, o których wcześniej nie miałem pojęcia lub najzwyczajniej ich nie widziałem. Tak się składa Pani Alicjo, że to Pani zasługa :). Jestem jednym z tych ludzi, którzy nie wierzą w przypadki i szczerze powiedziawszy wierze, że Haszem postawił Panią i Gminę na mojej drodze, za co jestem niezmiernie wdzięczny. Dlatego dziękuję Pani i całej Gminie za ten ostatni rok i oby nie był ostatni!!! Mam nadzieję, że będę mógł niedługo przyjechać do Poznania na wspólny Szabat. Tym czasem jednak chciałbym zadeklarować moją pomoc odnośnie dni judaizmu. Jeśli mogłaby Pani przesłać mi informacje odnośnie dat, tak żebym mógł odpowiednio wszystko sobie zaplanować i ostatecznie Panią poinformować czy będę mógł być obecny. Także jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i dziękuję Pani, bo Haszem zmienia życie ludzi na lepsze właśnie przez Panią, a ja jestem szczęściarzem, który się załapał :) Za to dziękuję Haszem i Pani :)

Do zobaczenia!

Marek Schott jr.

ps. Koniec starego i początek nowego roku to czas przemyśleń i podsumowań tego co się działo przez dany rok, także pozwoliłem sobie podzielić się częścią tych przemyśleń jako, że mają bezpośredni związek z Panią i Gminą Żydowską :)

Marku, dziekujemy za miłe słowa i czekamy na następną wizytę, zapraszamy!

 

Pray for Izrael

200w.gif

Am Israel Chai !

AKIVA EGER

Czytaj TUTAJ

2a.jpg

 

Hebrajski w Gminie

Chetnych do nauki

prosimy o kontakt

hebr2.jpg

Ambasada Izraela w Polsce

ambas1 (2).jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Tajemniczy świat Żydów YTtajemniczy.jpg

 

oraz na  Facebooku

JEWISH.pl

KLIK jewish.jpg

EC CHAIM

ec-chaim.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg

Zydowski Instytut Historyczny

zih.jpg

C I H

3a.jpg
wirtualny.jpg

TSKZ

tskz.jpg

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

mhzp_logo_new3755.jpg

Muzeum Galicja

galicja.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg

Trzemeszno

logo.jpg+ lista nazwisk

Kulmhof am Ner

kulmhof1.jpg Kliknij obrazek

Shimon Peres Funeral

simon2.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl