POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Pomordowani w Charkowie PDF  | Drukuj |

Lista Żydów oficerów polskich, jeńców wojennych

z obozu w Starobielsku,

zamordowanych w Charkowie (5 kwietnia – 12 maja 1940 r.)

(*) 

 

 

1. Adler Jerzy, ppor. rez., KMed

2. Alfer Józef, kpt. rez., 36. pp

3. Alterman Dawid, kpt. rez., rez. sztab.,4. Szp. Okr.

4. Altman Jerzy, ppor. rez. sztab., 7. pac.

5. Anisfeld Markus, ppor. rez., KMed

6. Aron Benno, ppor. rez., KMed

7. Aschenberg (Aszenbergt) Apolinary, por. (zawodowy), 69. pp

8. Baler Leon, kpt. rez., 19. pp

9. Bannet Mieczysław, chor.

10. Berencwajg Dawid, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 1. Szp. Okr.

11. Berland Juliusz Eliasz, ppor., KMed, rez. sztab., 1. Szp. Okr., członek Związku Żydowskich Weteranów Polskiej Wojny o Niepodległość

12. Binensztok Alfred, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 9. Szp. Okr.

13. Blan-Weisseberg Stefan, por. rez., wojsk. łacz., I OW

14. Blankstein-Sawicki Seweryn, por. rez., 3. bsap

15. Blatt Aleksander, por. rez., 5. kol. zaopatrz.

16. Blumenfeld Gustaw Zygmunt, por. rez. piech., ofic. sztab. V OW

17. Bok Tadeusz, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 4. Szp. Okr.

18. Bokser Edward vel Ajzyk, ppor. rez., rez. sztab., 10. Szp. Okr.

19. Borkowski Aleksander, por rez., KMed, rez. sztab., 1. Szp. Okr.

20. Borowski Józef, ppor., KMed

21. Brandt Salomon, ppor. rez.

22. Brelau Leon, ppor. (?)

23. Broch Łazarz Maurycy, por. rez., 10. kol. zaop.

24. Bryk Jan (?)

25. Brysz Benjamin vel Bolesław, por. rez., KMed

26. Bursztyn Jakub, por. rez., KMed., rez. sztab., 10. Szp. Okr.

27. Bzurowski Dawid, kpt. rez., KMed, rez. sztab., Szp. Okr.

28. Ceichner (Ceiszner) Leon

29. Ciemiak (Cemach) Samuel

30. Chachamowicz (vel Chachanowski) Marian, plut.

31. Chwat Aleksander, ppor.

32. Cukierman Ludwik

33. Cymerman Henryk, ppor. rez., 2. pp

34. Cyper, ppor.

35. Czarnozyl Marian, kpt. rez., KMed, rez. sztab., 4. Szp. Okr.

36. Czerniawski Aleksander, kpt. rez., KMed, rez. sztab., 3. Szp. Okr.

37. Czmykl Miron Emanuel, kpt., 39. pp

38. Distenteld Izaak, kpt. rez.

39. Ehrlich Seweryn

40. Eisen Roman, ppor. rez.

41. Eliszański Icchak

42. Engliszer Aleksander, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 3. Szp. Okr.

43. Esman Roman

44. Fechtner Edward, kpt. rez., wojsk. łącz.

45. Federa Izaak vel Icchak, ppor. rez.

46. Fell Leon, ppor. rez., KMed, III OW

47. Fernebok Józef, ppor. rez., 24. pp

48. Fiszer Karol, por. rez.

49. Fiszhaut Józef, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 9. Szp. Okr.

50. Fiszner Zygmunt, mjr

51. Fogelbaum Jakub Julian, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 3? Szp. Okr.

52. Frenkiel Jerzy, ppor.

53. Fuchs Leon, por. rez.

54. Gąbiński Hipolit, major, KMed, 83. pp

55. Geisler Hipolit, kpt. rez., KMed, rez. sztab., 4. Szp. Okr.

56. Geller vel Heller Adam (Abraham), kpt.

57. Ginsberg Pinkas, kpt. rez.

58. Grochowski Jan, lek. med.

59. Goldberg Alfred Berka, por. rez.

60. Golde Jan, ppor. rez., 205. pp

61. Gołąb Władysław, ppor., KMed, rez. sztab., 4. Szp. Okr.

62. Gopenhajm Izaak, ppor. rez.

63. Gorodecki Adolf

64. Graf Jonasz, por. rez., 43. pp

65. Gross Aleksander, ppor. rez.

66. Grynwasser Józef, ppor. rez.

67. Grynwasser Henryk, ppor. rez.

68. Hamerman Arion, por. rez. sztab., I OW

69. Hanak vel Hanac-Bloch Feliks, ppor. rez., KMed, 4. pk

70. Hellman Wilhelm, por. zawod., IV plł 54. pp

71. Hiszberg Karol

72. Horowicz vel Horowitz Mieczysław, kpt. rez. adm.

73. Hwat Samuel

74. Idson Jerzy, kpt., lek. med.

75. Iliński Aleksander, por. rez., KMed, rez. sztab., 4. Szp. Okr.

76. Jakubowicz, ppor.

77. Jarecki Józef, kpt. rez., KMed, rez. sztab., 4. Szp. Okr.

78. Jelenkiewicz Natan, por. rez., KMed., rez. sztab., 4. Szp. Okr.

79. Jelszański Izaak, kpt. rez., KMed, rez. sztab., 4. Szp. Okr.

80. Jezierski Jerzy, lek. med.

81. Josefberg Emil, por. rez., 2. psp

82. Kaczer Mendel, ppor. rez., 54. pp

83. Kahan Jakub, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 10. Szp. Okr.

84. Kapłański Seweryn, ppor. rez.

85. Karbowski Bronisław Berek, mjr rez., KMed, rez. sztab., 9. Szp. Okr.

86. Karlsbad Edward, ppor. rez., 26. pal

87. Karsz Maks, ppor. rez., KMed, 11. DAC

88. Keilson Stefan, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 1. Szp. Okr.

89. Kempner Jerzy Lucjan, kpt. rez., KMed, rez. sztab., 1. Szp. Okr.

90. Kępiński Witold, mjr rez., KMed, rez. sztab., 1. Szp. Okr.

91. Klejson Abe, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 2. Szp. Okr.

92. Kierbel Stanisław, por.

93. Klausner Emil, kpt. rez., 10. pac

94. Klosenberg Seweryn, por. rez., KMed, 10. DAC

95. Kofler Joachim, por. rez., KMed, rez. sztab., 10. Szp. Okr.

96. Kon Rachim, por.

97. Konarski Adam vel Hersz Abraham, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 10. Szp. Okr.

98. Kraków Jerzy, kpt. rez., KMed, rez. sztab., 1. Szp. Okr.

99. Krasuski Aleksander, ppor.

100. Krieger Natan, ppor. rez., ofic. sztab. IX Korpusu OW

101. Krumholc Natan (Nachum), ppor. rez., KMed, rez. sztab.

102. Krynski Benjamin, kpt. rez., KMed, rez. sztab., 1. Szp. Okr.

103. Krzemień Roman, ppor. rez., 51. pp

104. Krzywicki Leon, por. rez.

105. Kuba-Piórnik, por. (? )

106. Kulpiński Adam, mjr zaw., wojsk. inż., VIII OW

107. Laks Leonard, ppor.

108. Lapidus Abram vel Abraham, por. rez., KMed, rez. sztab., 3. Szp. Okr.

109. Lebenbaum Dawid, por., pp

110. Lewenfisz Henryk, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 1. Szp. Okr.

111. Lewin Majer, ppor. rez., 86. pp

112. Lichtenstein Wiktor, ppor. rez.

113. Lipszyc-Lipski Wacław, kpt. rez., KMed., rez. sztab., 5. Szp. Okr.

114. Lothe Noach, ppor. rez., KMed., rez. sztab., 10. Szp. Okr.

115. Machonbaumm Maks, ppor. rez., 8. pal

116. Mamelok Adolf Karol, lek. med.

117. Mandel Samuel Ber vel Bernard, mjr zaw., KMed

118. Mariensztejn Zdzisław, por. rez., KMed

119. Marks Jakub, ppor. rez., 26. pp

120. Medyński vel Finkelstein Ignacy, ppor. rez.

121. Meryn Henbryk, ppor. rez.

122. Midler Michał, por. rez., KMed

123. Moszkowicz Julian Izydor, ppor. rez., KMed

124. Mutermilkch Jan, por. rez., KMed, rez. sztab., 1. Szp. Okr.

125. Nadel Ignacy, por. rez., KMed, rez. sztab., 4. Szp. Okr.

126. Nenczycki Eugeniusz, kpt.

127. Neugebauer Eugeniusz, por. rez., KMed, rez. sztab., 1. Szp. Okr.

128. Neuman Juliusz, por. rez.

129. Nussenbaum Markus, por. rez. piech., rez. sztab., VI OW

130. Oberlender vel Oberaendler Aleksander, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 2. Szp. Okr.

131. Ojstrach Maeian, por.

132. Pajchel Mieczysław Leon, por. rez., KMed, rez. sztab., 5. Szp. Okr., 27. pp

133. Papp Leon, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 3. Szp. Okr.

134. Peltys Jerzy, ppor.

135. Piatnicki Dawid, kpt. rez., KMed, rez. sztab., 9. Szp. Okr.

136. Ponarski Mojżesz, sierż. sztab.

137. Poznański Leon, por. rez., 31. pp

138. Proner Mieczysław, ppor. rez.

139. Puterman Lejb, ppor. rez.

140. Rabiner Emanuel, ppor. rez.

141. Reich Karol, por. rez., KMed, rez. sztab., 5. Szp. Okr.

142. Reich Władysław Zdzisław, kpt., lek. med.

143. Romnajski Zygmunt, ppor.

144. Rosenberg Herman, kpt. rez. piech., ofic. sztab. V Korpusu OW

145. Rosenberg Josef, por. rez., KMed, rez. sztab., 6. Szp. Okr.

146. Rosenberg Izydor Józef, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 9. Szp. Okr.

147. Rosenberg Stanisław-Zygmunt

148. Rosengarten Samuel vel Stanisław, ppor. rez., 18. pal

149. Rozental Izaak Ignacy, por. rez., KMed, rez. sztab., 10. Szp. Okr.

150. Różański Edward, ppor.

151. Rubinfeld Maurycy, por. rez.

152. Sandauer Aleksander, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 10. Szp. Okr.

153. Schlaffenberg Murycy Henryk, mjr rez.

154. Schrage Ignacy, mjr, 2. pac

155. Schweig Rubin Leib, ppor. rez., 54. pp

156. Siemiatek Abram, ppor. rez.

157. Sieruczewski Mieczysław, wojsk. łącz., ppor. zaw. mar., dow. II oddz. II Flotylli Pińskiej

158. Sigalin Roman Jakub, por. rez. art.

159. Singer Zdzisław, ppor. rez.

160. Sobol Władysław, ppor. rez. KMed, rez. sztab., 6. Szp. Okr.

161. Sopenhejm I., ppor.

162. Spiczak Wolf (Wacław), ppor.

163. Spitz Józef Ludwik, ppor. rez. adm., KMed, 10. Szp. Okr.

164. Spitzer Bernard, por.

165. Steinberg Baruch, mjr, naczelny rabin Wojska Polskiego przeniesiony z obozu w Kozielsku 24.12.1939 r.

166. Stroch Szymon, kpt. rez. art., 9. pal

167. Strassman Henryk, por. rez. art., 8. pal

168. Streit Leon Marian

169. Sygal Maurycy, pchor.

170. Szaferman Julian vel Juda, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 10. Szp. Okr.

171. Szapiro Samuel, ppor. rez.

172. Szenberg Leon, ppor.

173. Sztajman (Henryk) Mordechaj, ppor.

174. Tenenbaum Jakub, vel Jan Jakub, ppor. rez., KMed, rez. sztab., 1. Szp. Okr.

175. Urbach Mieczysław, lek. med.

176. Wajkselfisz vel Weikselfisz Paweł, por. rez. piech., 14. pp

177. Wajs Herman, ppor. Rez., KMed, rez. sztab., 4. Szp. Okr.

178. Warszawski Stefan Leon

179. Wasserman Jakub

180. Wattenberg Adolf vel Abram Efroim, kpt. rez., lek. wet.

181. Wejmer Eugeniusz, por. rez., KMed, rez. sztab., 2. Szp. Okr.

182. Wolfson Henryk vel Hirsz, por. rez. Piech., 88. pp

183. Wolman Bernard, kpt. rez., KMed, rez. sztab., lek. wet.

184. Wyszogród Stanisław, por. rez., KMed, rez. sztab., 1. Szp. Okr.

185. Wyszogród Dawid, por. rez., KMed

186. Zajdman Mieczysław (Mordka), ppor. rez., lek. med.

187. Zandmer Mieczysław, lek. med.

188. Zehngut Henryk, ppor. rez. piech.

 

/za Rzeczpospolitą/ 

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotykamy sie

 w piątek 19.10.niebieski.jpg o 17:00

VI edycja konkursu

Regulamin, zgłoszenia

plakat1.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl