POLUB NAS :)

facebook.jpg

info kontakt

Kontakt z biurem Gminy

tylko drogą mailową

Fundacja Synagoga Nowa

PIC 913955244
2016-04-04_101608.jpg

JUDAICA

magen_1.jpg

KOL POLIN

Międzynarodowy Zjazd Dzieci Holocaustu  Email
Wykłady, warsztaty i wręczenie medali "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata" zaplanowano w ramach 23. Międzynarodowego Zjazdu Dzieci Holocaustu, który odbędzie się w dniach 19-22 sierpnia w Warszawie.
"To zjazd Dzieci Holokaustu z całego świata, taka zamknięta rodzinna impreza, podczas której odbędą się liczne wykłady, panele i warsztaty. Oceniamy, że weźmie w nim udział ok. 350 osób m.in. z Polski, Niemiec, Hiszpanii, USA i Australii. To już 23. taki zjazd, jednak pierwszy, który odbędzie się w Polsce.

Jego inicjatorem jest Światowa Federacja Dzieci Holokaustu, której my jako Stowarzyszenie Dzieci Holokaustu w Polsce jesteśmy członkiem. W poprzednich latach zjazdy były organizowane głównie w Stanach Zjednoczonych, raz w Izraelu i raz w byłej Czechosłowacji" - opowiadała PAP wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia "Dzieci Holokaustu" w Polsce Aleksandra Leliwa Kopystyńska.

Jak podkreśliła, w zjeździe biorą udział "dzieci Holokaustu", czyli osoby, które podczas wojny były dziećmi i urodziły się najpóźniej w 1945 roku. Często towarzyszą im całe rodziny - dzieci oraz wnuki. "Intencją zjazdu jest takie klasyczne coroczne spotkanie rodzinne, zjazd ludzi, których łączy wspólnota losów i tragicznych przeżyć. Hasłem tegorocznego spotkania jest +Pamiętaj o przeszłości, bądź szczęśliwy dziś+. Bardzo wiele z +dzieci Holokaustu+ ma złe wspomnienia związane z Polską, gdzie przeżyli podczas wojny dramatyczne chwile, jednak dzisiaj po tylu latach ważne jest, by być szczęśliwym w chwili obecnej" - dodała Kopystyńska.

Zjazd rozpocznie się w piątek modlitwą szabatową, którą poprowadzi naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Później zaplanowano kolację szabatową i wygłoszony przez Schudricha wykład plenarny pt. "Odnowienie życia żydowskiego w Polsce". Główna część zjazdu odbędzie się w weekend. Uczestnicy zjazdu podzieleni na grupy w zależności od kraju pochodzenia wezmą udział w obradach plenarnych, spotkaniach panelowych oraz warsztatach. Zjazd zakończy się w poniedziałek wręczaniem medali "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata".

Źródło: PAP

 

ATTENTION !

About the visits to the grave of Akiva Eger please get in touch with Mrs. Estera by phone +48 726 100 199 Or via email gekafka@jewish.org.pl

Szabat - informacje

Kochani, spotkania szabatowe odbywają się w każdy niebieski.jpgpiątek o godz. 19:00.Opłaty - infornacja/

W każda sobotę modlitwy w Synagodze odbywają się od godz. 9:30 do 11:00.

POLIN

Wirtualny spacer po wystawie stałej

polin.jpg

15-activity Jewish community of Poznan

15c.jpg

15-lat naszej Gminy

tora.jpg

Codzienna Miszna

rapoport.jpg

IRENA SENDLER-KONCERT

sendler.jpg

Warsztaty w Gminie

taniec.jpg

Blog Leona Jedwabia z Australii

Moja podróz przez Holokaust

jedwab2.jpg 

Albumy PICASA

NASZE ALBUMY KLIKNIJ
erec.jpg
wikipardes.jpg

Koszerne produkty

kosher.jpg

 

mhzp_logo_new3755.jpg
fdzz.jpg

nissenbaum.jpg
wirtualny.jpg
tskz.jpg

Shavei Polska

shavei.jpg
fzplogo.jpg

Chabad

chabad.jpg
torun.jpg

Copyright © 2008 by www.poznan.jewish.org.pl